Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 éves vagyok, és csak...

Ria91 kérdése:

22 éves vagyok, és csak általánosan szeretnék tanácsokat kérni, ilyen fiatalon a baba vállalás kérdéséről?!

Figyelt kérdés
Ennyi idősen a korombeliek többsége bulizik, kiéli magát. Én viszont nagyon szeretnék babát, viszont munkaviszonyom még nincs, nem dolgoztam, nemrég végeztem a főiskolán. Véleményeket szeretnék elsősorban kérni, hogy mennyire elítélendő ez a gondolkodás? Biztos sokan elítélnek, hogy nem élted ki magad, bulizz még, de én úgy érzem megértem az anyaságra, mindig is komolyabb voltam a koromnál.1 éve vagyunk házasok a férjemmel, a körülményeink adottak a picurhoz, (férjemnek jól fizető munkahelye van, nekem is segítő, rendezett családi hátterem van) Munkaviszony nélkül milyen támogatásokat kapnék? (1 gyerek után) Illetve mikor várható a babakelengye pénz megemelése? Ezeket csak kiegészítő információként kérdezem, nem a pénz miatt tervezünk babát.
2013. dec. 29. 23:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
24%

("Biztos sokan elítélnek, hogy nem élted ki magad, bulizz még"

Na az ilyen gondolkodás a rossz szerintem)



Úgyis te tudod hogy mikor szeretnél gyereket ha te úgy gondolod hogy most akkor hajrá !


Nem 35-40 évesen kell vállalni az első gyerek mert akkor már sok a probléma.


32/N

2013. dec. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
62%

Én nem szülnék a helyedben és nem a kiélés miatt, az sem úgy kell érteni mint sokan gondolják. Fiatalságot úgy is lehet élni,hogy utazgattok,világot láttok, hogy legyen mint mesélni a gyereknek.

De most ez lényegtelen. Ha nincs munkaviszonyod csak gyes meg családi jár ami 25 + 13 ezer.



25 évesen ott állnál nulla munkatapasztalattal és egy gyerekkel, szerinted hova vennének fel dolgozni?


Mi van ha a pároddal történik valami,gyesből éhen haltok. Nem feltétlenül az elhagyásra kell gondolni baleset is érheti,amitől munkaképtelen lesz jó ideig.


Én most elmennék dolgozni a helyedben aztán 2-2,5 év múlva újra elővennem a gyerek témát, előbb nem.



Kelengyepénzből nem lett meg nem is lesz semmi, gyed extrát vezettek be,de az téged nem érint,mert nem vagy jogosult munkanélküliként rá.

2013. dec. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
41%
Szia,Szerintem,ha adott minden,és biztosra tudtok biztosítani mindent a picinek,akkor hajrá,Én 20 éves vagyok és ma töltöttem a 22. hetet a picurral a hasamban,tervezett Baba,én is meg a párom is szerettünk volna (mi még nem vagyunk házasok,de 5 és fél éve vagyunk együtt,ebből 2 éve együtt is élünk),én nem sokat dolgoztam még,mert csak két éve végeztem a sulival és ebből csak másfél évet dolgoztam,de a páromnak van biztos munkahelye és nállunk is nagy segítséget nyújt a család,már mint itt arra gondolok,ha már nagyobb lesz a törpénk akkor lesz aki vigyázzon a picire és így majd én is vissza tudok állni dolgozni.Ha nállatok is lesz erre lehetőség,akkor Én személy szerint azt gondolom,ha szeretnétek mindketten akkor nyugodtan beválalhatjátok.Ja és szerintem nem korai 22 évesen gyereket válalni.Ha úgy döntötök,hogy beválaljátok,akkor sok sikert kívánok és jó egészséget a picinek is. :)
2013. dec. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%
Én most 25 vagyok, 33 hetes kismama. Hasonlóan gondolkodtam én is három éve a suli befejezése után. Két út volt ugye, hogy most szülök azonnal, vagy dolgozok minimum két évet. Én az utóbbit választottam, bár nagyon nehezen. Utólag visszagondolva nekem ez jó döntésem volt. Sokat javultak a körülményeink, hogy én is dolgozni kezdtem és a melóval kitanultam egy új szakmát is. Ha úgy döntök majd, hogy visszamegyek dolgozni, szeretettel várnak. Mivel dolgoztam több, mint két évet, az összes támogatást megkaphatom, ami azért nem mindegy, akkor is, ha jó körülmények között él az ember. Nyílván te nem az itteni kommentek alapján döntesz majd, ezért én tanácsot nem adhatok, csak a saját tapasztalatomat osztottam meg veled. Minden jót nektek!
2013. dec. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Én 21 évesen szültem az elsőt most 17 hónapos nagy csajszi:)

Most 22 éves vagyok és a második babánkat várjuk 38 hetes vagyok és ő kisfiú lesz:)

Nekem volt munkaviszonyom gyerekvállalás előtt több mint 2 évem ezért is vállaltuk be, mert így gyedet kapok!:)

2013. dec. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
HA apuka is akarja a babát,és van keresetek meg szülői segítség, vagy lakásotok akkor ilyen korban is lehet gyereket vállalni. Sok sikert hozzá!
2013. dec. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Munkaviszony nelkul nem ajanlom a gyerekvallalast.

Ugyanennyi idos voltam mikor en is gyereket vallaltam szinten munkaviszony nelkul. Az exferjem jol keresett. De megszivtam, szetmentunk, vagyis pontosabban el kellett menekulnom tole a gyerekkel. Az a 25 ezer gyes meg 12 ezer csaladi potlek szinte semmire nem volt eleg. Idegeneknek koszonhetem hogy rendbe tudtam szedni az eletem. Mai napig halas vagyok nekik....

Nem azt mondom hogy nalatok is igy lesz csak szerintem jobban gondold at, ha varsz 1 evet az nem sok, 1 eves munkaviszony utan mar kapsz gyedet ami azert tobb mint a gyes. Ez csak jo tanacs.

2013. dec. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Eszem nekem is azt súgja, hogy mindenképpen dolgozni kell, bár az is ott van, hogy a mai világban már arra sincs garancia, véleményem szerint, hogy visszavesznek dolgozni.
2013. dec. 30. 11:23
 9/33 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy oké, hogy most anyagilag be tudjátok vállalni, hogy neked az elkövetkező 3 évben csak a havi 25 ezer GYES lesz a kereseted, de egyrészt bármi történhet, ha párod elveszti munkahelyét, akkor nagyon kevés lesz az a havi 25 ezer.

Másrészt előbb-utóbb dolgoznod kell majd, és 0 munkatapasztalattal, egy gyerekkel a hátad mögött baromi nehéz lesz munkát találni.

Én legalább 1 évre elmennék dolgozni a helyedben, annyit ki lehet bírni, és akkor lenne munkatapasztalatod, lenne hova visszamenned dolgozni, és nem mellesleg több pénzt kapnál GYES helyett.

2013. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

De ha van munkatapasztalatod előbb kapsz munkát mint az nélkül betegeskedő gyerekkel,mert oviba kerüléskor minden gyerekbeteg ezt minden munkaadó tudja.

Másrészt azért nemrég fejeztem be az főiskolát minimum fél éve volt,ha így nem kapsz munkáz gyerekkel még inkább nem fogsz.

Munkanélküliségre nem az a megoldás, hogy szülsz egy gyereket.

2013. dec. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!