Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vasárnap lesz 1 hetes a...

Vasárnap lesz 1 hetes a kislányom, elakadt a szülőcsatornában, ezért császározni kellett. Azóta sincs tejem, azaz minimális, így már a kórházban tápszerrel kellett etetni, mert sokat veszített a súlyából. Van még esély, hogy lesz tejem?

Figyelt kérdés
Volt már valaki hasonló helyzetben? Minden utasítást betartok, etetés előtt mindig cicire helyezem a babámat, szopizik is, amennyit tud, aztán persze nyűgös lesz, mert nincs tejem, így kénytelen vagyok őt tápszerrel etetni. Tápszerből is nagyon keveset eszik viszont, sokkal kevesebbet, mint amennyit kellene neki. Tudom, hogy ez nehezebben emészthető, ezért nem is akarom ráerőltetni az előírt adagot. Jól érzi magát, nyugodt baba, sokat alszik, talán túl sokat is, bár úgy tudom, császáros babáknál ez 2 hétig normális. Nem nyűgös, nincs láza, sokat mosolyog. Lelkiismeret furdalásom van, hogy nem tudom őt szoptatni, pedig minden javaslatot megfogadtam, és betartok. Nagyon szeretném őt szoptatni. Akinek az első pillanattól kezdve tápszeres volt a babája, mik a tapasztalatok? Annyi rosszat hallottam már róla, de nem tudok mást tenni. Állítólag van még esély, hogy megindul a tejem, császárosoknál ez elhúzódhat. Aggódom a babám miatt, hogy ennyit alszik és ilyen keveset eszik. Ha rajta múlna, végigaludná a fél napot. Kérlek segítsetek!
2009. dec. 5. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szoktál mellé fejni. Ha nincs egy csepp se akkor is fejj mellé.Nagyon fontos. Főleg ha már most tápszert eszik. Avent mellszívó a legjobb.

Ne idegeskedj ami tudom, hogy ilyenkor nehéz.

Homeopátiás bogyóval próbáltál már hátha több lesz a menyiség?

A more milk is jó csak nagyon drága.

Egyél sok édességet sütiket.

Sör, köménymagos leves fogyasztása.

2009. dec. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, fejem is. 5 ml naponta :-( Iszom a teát, sok folyadékot, sokat pihenek és semmi. :-( El vagyok keseredve!
2009. dec. 5. 13:27
 3/11 anonim ***** válasza:
nem sárgult be a baba? attól aludhat sokat és étvágytalan is lehet
2009. dec. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha besárgult,főleg ha már a szemén is látni,vidd kórházba..kék fény alá rakják,és minden oké lesz
2009. dec. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam természetes úton született, egy szép vasárnapon. Pénteken kezdett el lenni néhány csepp tejem. Aztán meg úgy elindult, hogy ilyen tejgyűjtő kagylót kellett használnom, mert szétáztattam a házat:) Szerintem ne aggódj még, szépen tedd mellre, mikor éhes, aztán jöhet a tápszer, mert éheztetni nem szabad. Próbáld pohárból itatni a tápszerrel, nehogy ellustuljon, és ne kérje a cicit. Lesz tejed, ne aggódj! Meghozza holnapra a Mikulás:))))
2009. dec. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért ne legyél el keseredve. A legfontosabb, hogy ne add fel. Kitaró legyél. A baba 3-4 hónapos koráig a tej mennyisége nő. Kinél így, kinél úgy. Mivel a gyerek igényeihez alkalmaszkodik. Úgy, hogy a tej mennyiséged biztos fog nőni. Az igaz, hogy lehet, hogy így se lesz elég a babádnak a mennyisége. De az a legfontosabb, hogy a tápszer mellé legyen anyatej is. Legalább erre törekedj. Főleg ebben az infulenzás időszakban. Egyszóval nem baj ha tápszert kap csak mellé minnél tovább próbáld meg szoptatni.

Én is csaszáros voltam és nekem az 5. napon indult be a tejem addig az én babám is fogyott. Amúgy mindenkinek fogy az első napokbnan a babája.

És végül annyi tejem lett , hogy több tejtestvére is van a gyermekemnek. Napi 6-szor minimum fejjél a szopi mellett.

2009. dec. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az előtző vagyok. Próbáld meg a homeopátiás bogyót. Nem olyan drága hátha segít.Minden gyógyszertárban kapni.
2009. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi lányok, megpróbálom. Én is figyelem folyamatosan, de nem sárga a baba. Hétfőn jön a gyerekorvos, már alig várom, hátha mond valamit. Már ez a 6. nap tejcsi nélkül :-( Próbáltam pohárból itatni napokig, de kínszenvedés volt, a baba kapálódzott és elkapkodta a fejét, így tegnap feladtam és áttértem az aventes újszülött cumira. A cicit azóta is szereti, képes lenne rajta órákig elnyammogni. Várok még pár napot, hátha, addig csinálok mindent ugyanúgy, ahogy idáig.
2009. dec. 5. 14:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Minden ok a fentiekkel, de a sok folyadek ellenkezo hatast valt ki. A lenyeg, hagyj minden hazimunkat, rantasos levesek elonybe.A babadat meg szoptasd. mindig kezd ugyanazzal a mellel, amelyikkel vegezted. meg akkor is ha lagynak erzed. Aztan meg valtod.Igy tudod novelni a mennyiseget. Nekem 4. nara jott meg a tej, addig a baratnom szopyatta a babamat, persze en is probalkoztam, uh van egy tejtestvere.
2009. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem haggyad, nyammogjon csak, ugyanis ő a legjobb tejserkentő. Én is császáros voltam, az 5. nap lövelt be a tejem, de sajnos sosem volt elég, pedig szerintem mindent megtettem.(evés, ivás, alvás, megvettem, megettem mindent, és fejtem is) Az első hetekben állandóan cicin volt, nőtt is a mennyiség, de elég sose lett, így tápszerrel pótlom neki még most is, 5 hónapos. Én is el voltam (vagyok) keseredve, hogy nem tudom neki megadni azt a mennyiségű tejet, amire szüksége lenne, de nem tudok mit tenni. Viszont az biztos, hogy a tápszerezés egy ördögi kör lesz, minél több tápszer, annál kevesebb tej, sajnos. De szerintem ez genetika is, van akinek ömlik a teje análkül, hogy bármit is tett volna érte, van aki meg ha megfeszül, akkor sem lesz több. A tápszer sem méreg, szépen fejlődnek attól is a babák, csak hát tudom én, a legjobbat szeretnénk neki adni. (ja, egyébként én nem hallottam olyat, hogy a császáros babák többet aludnának az elején)
2009. dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!