Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok! Nem tudom mit...

Terhes vagyok! Nem tudom mit tegyek! Járt valaki hasonló cipőben? Érvek, ellenérvek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
3 éve szedem ezt a fogamzásgátlót (yasminelle), egyéb okok miatt 5 nap kimaradt. Kb egyből terhes lettem. Méhen kívüli, és belüli. Ami kívül volt elhalt, most 5 hetes vagyok. Félek, hogy a baba nem lesz egészséges, mert egyáltalán nem készültünk rá, és így csak 5 nap fogamzásgátló kihagyás után rögtön ez lett. Esett már így valaki teherbe?? Lehet így egészséges gyereket szülni, ha mostantól mindenre odafigyelek?? Nem tudom, hogy meg merjem e tartani... (27)
2013. okt. 11. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Az orvost kerdezd meg, hogy a gyogyszer szedese okozhatott-e valami kart! Egyebkent az az elterjedt velemeny, h az ilyen korulmenyek kozott, vagyis fogamzasgatlo szedese kozben fogant babaknak ugyanannyi az eselye, h egeszsegesek. Oke, hogy nem keszultetek (gondolom vitaminszedesre meg ilyesmire gondolsz), de ha szivesen megtartanad (orommel, szeretetben fogadnatok, stabil a kapcsolatotok, az anyagiakat meg tudnatok oldani stb), akkor nyugodtan tartsd is meg! De mondom, legjobban es leghitelesebben egy orvos tud megnyugtatni.
2013. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sztrecskó ***** válasza:

ugyanannyi esélye van, hogy egészségees lesz, mintha nem szedtél volna fogamzásgátlót. Kezdj el rá most készülni, még nem késő!

Hidd el, egy gyermekről először azt gondolod, ki a francnak hiányzik még egy teher, de százszorosan visszaadja a sok fáradtságot! Ha tudod szeretni, a vil-g legnagyobb ajándékát kapod meg az ő személyében!

2013. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért de sosem tudtam felfogni, hogy lehet valaki annyira kanos, hogy képtelen máshogy védekezni amikor TUDJA hogy épp nem használ a fogamzásgátló, vagy nem szedi!!! Megáll az ész...

Amúgy meg azért vannak akik fogamzásgátló mellett esnek teherbe és azt mondják így is egészséges lesz a legtöbb gyerek. Amikor valaki azért akarja elvetetni, mert gyógyszer mellett lett, akkor is mindig lebeszélik, hogy ugyan, ma már nem olyanok a gyógyszerek.

2013. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Eddig egy dokinál voltam, és ő azt mondta, hogy ezt sajnos nem tudják megmondani, hogy a gyógyszer szedése miatt lesz e később baj, mert ugye az amúgy is bármikor lehet.. Szóval most majd elmegyek egy másik dokihoz is. Természetesen azóta, hogy tudom, odafigyelek mit eszem/iszom, és kerülöm a káros dolgokat! Akadálya nincs amúgy a babának, max, hogy teljesen megváltozik az életem :)
2013. okt. 11. 17:16
 5/6 anonim ***** válasza:
A tervezett babak kozott is elofordul rendellenesseg, mint irtuk, ennek nalad sincs se tobb, se kevesebb eselye. A rendellenessegeket pedig a 12. majd a 16. heten szurik, ez nalad is igy lesz. Tehat addig masik doki sem fog tudni okosabbat mondani. Akkor pedig problema eseten meg lehetoseget adnak a dontesre. Tehat "elore", aggodasbol kar lenne akkor elvetetni, hiszen akkor a tervezett babakat is kene... Tehat nyugi, orulj a babanak, minden rendben lesz! ;-) Alkoholrol, dohanyzasrol mondj le, folsav ajanlott a 12. hetig, valamint valtozatos etrend. Ha a legutobbit meg tudod oldani, akkor nem is kell komplex vitaminkeszitmeny.
2013. okt. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Elutaztunk hétvégére,de otthon maradt a gyógyszerem. Tudtuk, hogy terhes is lehetek, de vállaltuk. 13,5 éves a fiam és makk egészséges. :)
2013. okt. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!