Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azok a babák akik szopnak...

Azok a babák akik szopnak valóban mindenki kezében a cicit keresik? Nem kellemetlen érzés ez? Nem ijjesztett el semmi titeket a szoptatástól?

Figyelt kérdés

Hamarosan szülök és szeretném szoptatni mimdenképp a picinket. De a testvérem folyton ilyenekkel nyaggat hogy az ismerőse babáját mikor megfogta egyből letámadta a cicijét és hogy ez milyen ciki volt,mert az egykoru fia ilyet nem csinalt.Illetve mikor elmeséltem hogy azt álmodtam megszületett és a pocimra rakták,felkeltem és akko vettem észre h volt egy folt a háloingemen. Előtej. Erre azt mondta nekem is volt ilyen mégse volt tejem.

Néha meginogtat a hülyeségeivel, de mindig összeszorul a szivem ha eszembe jut nem lesz tejem vagy elbénázom a szoptatást. Ti nem voltatok soha ilyen dilemmákban?


2014. febr. 10. 19:04
1 2
 1/18 xStefix ***** válasza:
79%

Nem, nekem csak a szülés után volt egy sor komoly gondom, mert nem készültem fel rá előzetesen. Sajnos....

Kérdező, olvass utána addig is, hogy s mint megy a szoptatás, hogy amit csak lehet, sikerüljön elkerülni az elején.

[link]

Kellemes babavárást! :)

2014. febr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
A tápszeres babák is, nem csak az anyatejesek. Ez az ún. szopó reflex. Az én kisfiam az 50 éves, klimax utáni anyósomnál is kereste a tejcit. nem ciki. Ő még csak egy kisgyerek, a felnőttek meg azért felnőttek, h megértsék, mi áll a háttérben és ne éljék meg indiszkricióként mindezt egy párhetes újszülöttől :))
2014. febr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt írom, de szerintem ezt cikinek tartani kicsit éretlen dolog.

Ne aggódj ilyesmiken, és ez semmiképp ne ijesszen el, azt tedd ami a legjobb a babádnak (és ha van tejed, akkor márpedig az a legjobb neki ha szopizik).

2014. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én isugy gondoltam hogy hisz az a pici nem tehet az ösztöneiről. Meghát ahhoz van szokva hogy nő=cici=kaja :-D Gondolom csak keserűségből mondhatja amit sajnálok. De olyan nagy váltás nállam ez a szoptatni akarok dolog. Terhesség előtt viszolyogtam a gondolattol is most meg alig várom. Annak az előtejnek is ugy megörültem. Ő meg egy mondattal lelomboz. Én hülye meg elgondolkodok rajta hogy akkor nekem se lesz. Az biztos hogy minden tőlem telhetőt megteszek majd,ha nem megy nem leszek depis,persze nem örülök neki de ez van. Ha lesz tejem akkor ha nem is kell a cicim azt kapja cumisüvegből, ha nem lesz tejem akkor veszek anyatejet neki. De ugy szeretném én etetni nézni ahogy boldogan álombaszendereg stb... De szerintem nektek nem kell mondanom. Szoval csak néha elgondolkodtat hogy ha ez másoknak gondot okoz.... De mindig arra jutok mint most is hogy ez a világ legtermészetesebb dolga nem kell szégyellni. Ügye?!

Köszi a linket! Akkor ideje felkészülni? Lehet bután hangzik de én nem gondoltam hogy erre fel kell készülni. Azt gondoltam majd megy magátol vagy majd segitenek a korházba. Meg a védőnö meg a család de elsősorban hogy ez ösztönös dolog. Akkor lehet mégsem olyan magáyol értetődő?

2014. febr. 10. 19:34
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Akinél nem megy simán és magától a szoptatás annak segitséget kell kérni nagyon jók a szoptatási tanácsadók. Halmozottan hátrányos helyzetböl indult babáknak mamáknak is meg tudják hozni a szoptatás örömét. Egyik ismerösöm 7. hónapban szült sürgösséggi császárral a baba 2 hétig inkubátorban 1 hónapos volt mikor haza mehettek addig nem szoptatott mert nem volt teje igazán, minimális mennyiséget fejt. A tanácsadó 2 hónapig járt hozzájuk és most 10 hónapos a kiscsaj és még mindig szopik és böven van tejci. Na ha nekik meghozta a tejet akkor bárkinek mivel neki ennyi hátráltató tényezö mellett is sikerült, igaz sok munkába telt és nem kevés pénzbe de sikerül. A szoptatási tanácsadó is mondta hogy csak annak a nönek nincs teje akinek kevés a tejmirigy állománya de ez nem olyan gyakori. Sajnos a legtöbb anyuka nem ad rá elég idöt vagy nincsenek meg a lehetőségek hozzá, a szakemberek azt mondják kb 8. hétig bárkinek meghozható a teje. Természetesen az sem baj ha a baba tápszeres akkor sme lesz semmi hátránya belöle, de aki szeretne szoptatni az tud, ha tesz érte, van akinek simán megy magától, van akinek meg kell érte dolgozni. Amit a testvéred mondott butaság). Ismerek olyan családot is ahol az elsönél nem volt tej a másodiknál igen. Mondta az anyuka hogy telejsen máshogy állt hozzá a dologhoz, nyugodtabb volt, eldöntötte hogy igenis fog szoptatni stb és rögtön volt teje. Ö tudja már hogy ö maga blokkolta magában a tej termelést és nem is tett meg érte mindent. Tehát hidd el fog az menni.:)
2014. febr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 xStefix ***** válasza:
75%

:) Pont úgy voltam vele, mint te, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga, menni fog... hát tényleg az is, de sok minden van, amit érdemes tudni hozzá. Már az első mellretételnél rámszakadt vagy 50 kérdés egyszerre. :)

Én csak utólag jutottam el szakemberhez és szakmai anyagokhoz, de nekem sikerült megoldanom a dolgokat. Nagyon sok melóm van benne, de szerintem szerencsém is volt. - Úgyhogy neked inkább azt ajánlom, hogy amit csak lehet, olvass el róla pocakosan, esetleg járj el egy klubba, ha van feléd ilyen, ill. beszélgess tapasztalt(!) szoptató anyákkal, hogy mire érdemes figyelni. Sok dolog van, amit már most is megtanulhatsz a szopiról, de persze a gyakorlatot ezért nem lehet könyvből elsajátítani. De legalább ráhangolódsz a dologra; erre a liga oldala nagyon jó. :)

2014. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást.

Én ugy állok a szoptatáshoz is meg a szüléshez is hogy ha sok idő lesz mig megjön az eredménye és fájdalmas is lesz nem érdekel, és szoptatni fogok/akarok és természetesen szülni. Aztán lehet nem ugy sikerül de (egyenlőre) nincs bennem félelem. Persze kételyek és "milesz ha " kérdések és agodalmak elkapnak néha de valamiért nyugod és egyben izgatptt vagyok. Várom már mindkettőt. Már csak 4 hét elvileg (uramatyám hogy telik az idő) és megtudom milesz hogylesz.

De valamiért olyan babaláz van rajtam írtóra várom. Mondjuk az egész terhességem igy telt. Szerencsés vagyok azthiszem eböl a szempontbol. Mindig probáltam reálisan hozzáálni pl a hormonok okozta érzékenyebb napokat a hisztiket is megúsztam. Mert valahol tudatosult bennem hogy csak én látom ugy mert hormonok blabla bal. Igy vagyok a szülés utani depresszio gondolatával is,ha esetleg jelentkezne akkor tudom hogy csak a hormpnok és tulleszünk rajta pár hét alatt. Csak a pindurka lebeg a szemem előtt. Biztos nem lesz könnyü de menni fog. Köszi a tippeket. Ez a liga jonak tünik hasznos oldal!

Van illetve lesz mit tanulnom de örömmel vetem bele magam! ;)

2014. febr. 10. 20:20
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ciki, ha eléd raknak egy tál kaját, megeszed, ha egy másik asztalon látsz egyet, az mondjuk nem a tiéd, de megennéd????? Szóval ösztön, neki a cici=kaja Mi felnőttek is szeretünk csemegézni, ha kiraknak valahol valami kaját. Kicsit kisarkított példa tudom :)

Az enyém egyetlen lánynál kereste a cicit, de neki is volt akkor pici babája :) lehet azért? De anyukám, apukám, rokonok stb megfogták és nem volt gond. Olyan volt, hogy egy doki mikor vizsgálta, és nagyon üvöltött bedugta a szájába az ujját és elkezdte szopni :) nem volt nálunk játszócumi..... amúgy utálja a játszócumit soha nem kellett neki, pedig volt több féle.

2014. febr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy ne fogd fel tragédiaként ha nem megy a szoptatás, sokan teljesen beleroskadnak. Nem mindneki tud szoptatni hónapokon keresztül. Nálunk kellett a tápszer kiegészítésnek mert kevés volt a tejem, nem éltem meg tragédiaként. Kapott anyatejet, de azzal nem lakott volna jól, így pótoltam. Szép egészséges gyönyörű fiam van, aki nincs semmiben sem lemaradva.

Csak azért írtam, hogy nehogy úgy érezd csak te nem vagy képes a szoptatásra stb, szóval ne legyél depis, sokan azok lesznek ettől, itt a fórumon is szokott olyan topic lenni.

De nyugi fogsz tudni szoptatni!!! Főleg, hogy ilyen hamar utána nézel a dolgoknak, én nem tettem, nem is tudtam erről, terhesként nem mondják ezeket az infokat sehol, pedig már akkor kéne..... a kórházba meg nem igazán segítettek ebben.

2014. febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

most olvastam vissza és kicsit hülye hasonlat lett a másik tálon lévő kaja :) nem sikerült jót taláni, pedig tök jót akartam szemléltetni :)

De egy baba nem azzal foglalkozik, ki cicije, hanem hogy kaja. Ösztönből él, mindent ösztönből tesz.

Nem keresek jópofa hasonlatot mert nem megy :D

2014. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!