Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt milyen tornáka...

Szoptatás alatt milyen tornákat lehet végezni? Az igaz, hogy nem szabad nagyon ugrálni, emelgetni? Vagy csak valami butaság?

Figyelt kérdés
2014. febr. 18. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Barmit tornazhatsz, de ha lehet, az izomlazat keruld el! Bar nalam meg az sem okozott gondot. 3,5 honaposom mellett futok, zumbazok, sulyzos aerobikra jarok. Kizarolag szoptatok, rengeteg tejem van!
2014. febr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Állítólag az izomláztól megváltozik az anyatej íze és nem kell a babának, én ilyet nem tapasztaltam, bármit lehet sportolni amivel nem terheled a mellizmod szerintem.
2014. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Julie S ***** válasza:
Én a fegyencedzést kezdtem el újra a szülés után. Sokszor van izomlázam (nemcsak ettől), de a babámat még sosem zavarta. És tejem is mindig van elég (igény szerint szoptatok).
2014. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
64%

Nem butaság, egyes anyukáknál okozhat némi gondot, de ez nem törvényszerű. A szakik azt javasolják, hogy kerüljük a mellizmok megerőltetését és a nagy rázkódással járó mozgásokat, illetve ha az utóbbit csináljuk, akkor jól megtámasztó melltartót vegyünk fel. De amint látod, vannak kivételek, úgyhogy próbáld és majd kiderül. :)


Egyébként az izomláz nemcsak a tej (íze) miatt lehet probléma, ha épp, hanem egyébként is rossz, mert ilyenkor felszaporodik a szervezetben a tejsav, ami az elégtelen égés következménye.

Én egy Pilates-es programon úgy tanultam, hogy (ha előzőleg nem sportoltál rendszeresen, nem vagy hozzászokva, akkor) a "rászoktató" szakaszban úgy érdemes mozogni, hogy addig csinálod folyamatosan, amíg el nem kezded kapkodni a levegőt, aztán pár perc szünet, amíg rendeződik a légzés, majd folytatod így tovább.... Ezzel eleinte csak rövid időt fogsz tudni egyben megcsinálni, viszont szinte teljesen elkerülhető az izomláz. - Én soha életemben nem sportoltam, de amikor eszerint a módszer szerint kezdtem Pilates-ezni, tényleg működött, nem volt fájdalmam, és napról napra egyre többet tudtam egyhuzamban letolni. :)

2014. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!