Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 éve van tejem. Meddig lesz...

3 éve van tejem. Meddig lesz még és okoz e később gondot, hogy ennyi ideje van?

Figyelt kérdés

Kisfiam cicifüggő(már nehezen viselem),leszoktatni nem sikerült.

Velem alszik,éjjel cicizik,ha felébred.

Nem okoz gondot,ha hosszútávon termelődik és áll az emberi szervezetben az anyatej?

Elrákosodhat emiatt az emlő?


2014. febr. 18. 19:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Hát, kamaszkorában már okozhat gondokat, pl. kiröhögik a barátai...
2014. febr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%
Mostmar azert le kellene szoktatni rola. Az en lanyom is par honap hijjan 3 volt, amikor lealltunk. A szervezetem nem birta. Hiaba szedtem vitamint, nem mentem vele semmire, kimerult voltam, lefogytam. Hat kozoltem vele, hogy anya beteg, nincs cici. Par napig volt pityerges, aztan elmult.
2014. febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Le kellene,de hogyan?

Ti hogyan tettétek?

2014. febr. 18. 19:43
 4/21 anonim ***** válasza:
52%

Úgy nem is lehet leszoktatni, ha mindig adsz neki. :)

Rákos nem lesz ettől, és más bajod sem lesz.

De azért egy óvodás gyereknek már nem biztos, hogy az anyja mellén kellene csüngnie.... De ha nektek így jó, akár iskolásan is szoptathatod még.

2014. febr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
40%
Nincs, Pistike, elfogyott, kulonben is nagyfiu vagy mar. Minden alkalommal, amikor keri. Elobb utobb abbahagyja.
2014. febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én pont most szoktatom le 15 hónapos kisfiam.Rengeteget cicizett éjszaka is sokat kelt( volt hogy 7-8 alkalommal) Szombat este másik szobába mentem aludni,és ő apával aludt...3szor kelt éjszaka és sírdogált kicsit.Másnap azt mondtam neki elfogyott a tej,meg hogy megromlott és nem finom (kicsit ellentmondás de így értette meg)Azóta is külön alszok ,tegnap nem kelt(vége a külön alvásnak:) Napközbe már nem is kéri,egyedül alszik el,és mikor megnézi "mondja" hogy fúj. Ő is nagyon függő volt,nem gondoltam hogy ilyen könnyel elenged!Csak neked is komolyan el kell határozni magad....nálam is ez hiányzott.sokáig vívódtam......remélem tudtam segíteni,sok sikert kívánok!
2014. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagyobb volt ilyen, közben jött a tesó, akkor beszéltem a nőgyógyásszal, kórházi neonatológussal és mind azt mondta, hogy ha nincs panaszom, akkor szoptathatok. A második szülés után tandemben szopiztak, egyszerre szoktak le mert egyszerűen elfogyott, amikor a kicsi 2,5, a nagy 4 éves volt. Mondjuk engem a nagy már zavart 3 éves kora után, terveztem is, hogy max 6 hónap még és utána ha tetszik ha nem, mind a kettőnek bezár a tejbár.

Nem hiszem, hogy bármi ilyen káros hatása lenne a szervezetre, akkoriban utánaolvastam, de erről nem volt szó.

Vagy vársz még pár hetet és hátha szépen leszokik magától, vagy bevállalsz pár kellemetlen éjszakát és hisztit.

2014. febr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A női mell erre van készítve. Nem lesz tőle semmi szervi bajod bármeddig is szoptatsz. A formája változik a mellnek egyedül, de ez úgy látom inkább egyéni adottságoktól, mint a szoptatás időtartamától függ.

De ha neked ez már nem esik jól, akkor fokozatosan leszoktathatod, mert az igény szerinti szoptatás ennyi idősen az anya és az egész család igényeihez is igazodhat.

2014. febr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bármit okozna, teljesen természetes dolog a szoptatás, bár azért már szerintem egy 3 évenél nem szokványos, de nem hiszem, hogy pont ez okozna rákot.

Viszont nyilván ez a hosszú szoptatás a mell kötőszöveteinek biztos nem tesz jót.

Szerintem a fiadnak a cicid a kedvenc tárgya, úgy mint más gyereknek a játszócumi, plüssállat ,pokróc stb. Vagy van neki ilyen? Mert esetleg valahogy bár nem tudom hogy de át lehetne szoktatni arra a cicid helyett.

Előbb utóbb lehet abbahagyja magától, de az is lehet hogy még igényli majd, ezért volna jobb inkább valami más akár egy plüss állat vagy párna vagy akármi.

2014. febr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 xStefix ***** válasza:
45%

Nem okoz gondot, sőt, dózisfüggőek az előnyös hatásai az anyára nézve is. Minden egyes szoptatással töltött évvel csökkenhet pl. a mellrák, a petefészekrák, a rheumatoid arthritis, a szívroham, a stroke, a hipertónia és a cukorbetegség kialakulása. Meg még másik páré is. Szóval ettől ne félj. :)

Az anyatej pedig nem áll a mellben, hanem ami nem kell, az szopi után visszaszívódik a szövetekbe.


De ha számodra már kényelmetlen a szoptatás, akkor érthetően gondolkozol a befejezésén. A lassú leszoktatás nem működött? Hányszor és miért szopik nappal ill. éjjel? Ha éjjel már messzebb aludna tőled, az nem segítene vajon?

2014. febr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!