Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 éve van tejem. Meddig lesz...

3 éve van tejem. Meddig lesz még és okoz e később gondot, hogy ennyi ideje van?

Figyelt kérdés

Kisfiam cicifüggő(már nehezen viselem),leszoktatni nem sikerült.

Velem alszik,éjjel cicizik,ha felébred.

Nem okoz gondot,ha hosszútávon termelődik és áll az emberi szervezetben az anyatej?

Elrákosodhat emiatt az emlő?


2014. febr. 18. 19:38
1 2 3
 11/21 xStefix ***** válasza:
27%
Fogadjunk, az nem tetszett, hogy a hosszú távú szoptatás csökkentheti bizonyos betegségek, állapotok valószínűségét. Pedig de, csökkentHETi. Feltételes módban, nem kijelentőben.
2014. febr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

xStefix!


Én nem pontoztalak le,ha ez zavarna...

Most már nem is a ráktól félek,hanem a szövetek nyúlásától :D

2014. febr. 19. 18:55
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

"Minden egyes szoptatással töltött évvel csökkenhet pl. a mellrák, a petefészekrák, a rheumatoid arthritis, a szívroham, a stroke, a hipertónia és a cukorbetegség kialakulása."


Erre valamilyen hiteles forrást is tudsz linkelni, vagy csak a hasadra ütöttél?

2014. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Hat Stefix, ez a mellrakos cucc angem is erdekelne. 3 evig szoptattam, jelenleg tele van mindket mellem cisztaval es kettonel rosszindulatura tippelnek....
2014. febr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 xStefix ***** válasza:
27%

Írtam, hogy feltételes mód. Ha nálad nem így van, az még nem cáfolja meg a kutatási eredményeket. Sajnálom. :(


A saját szoptatási tanfolyami anyagomból vettem a példákat, amit 2012 márciusban kaptunk az akkori 40 óráson. A tanfolyamot az SZME szervezte, ők állították hozzá össze az anyagot is, szóval nem légből kapott információk. Ilyennel sosem viccelnék és sose merítenék hiteltelen forrásból.

2014. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Macungo válasza:

Logikusan belegondolunk tényleg a női mell feladata a szoptatás. És mivel akár évekig is képes rá nyilván ez sem véletlen.


Egy kicsit gondoljunk bele mindig, hogy őseink mit, hogy csinálhattak lehetőségeikhez mérten.


Mivel akár a közelmúltig nem volt ritka akár a 7 gyermek is a családban ezeket csak egy évig szoptatva is 7 évről beszélünk, de egy "kisebb" családnál vegyünk 4 gyereket akkor is ügye 4 év szoptatás, ha egy évig történik csak..


Ami nem biztos, mert a párom nagymamája aki 91 évesen mesélte, hogy ő 2 évig szoptatta a gyermekét, szóval régen sem volt ez másként. A lényeg, hogy a mell rendeltetés szerű használata ugyan miért ártana neki????? Régen több nő szoptatott, de a rákos megbetegedések azért csak 100 éve élik világukat és egyre jobban..


A rákos megbetegedések, meg szintén nem értem, hogy mi köze lenne a szoptatáshoz?? A női rákbetegségek mint a petefészekrák, mellrák és ciszták vagy polipok általában a hormonális problémák eredményei.. Ezért van, hogy terhesség alatt mikor a hormonok tombolnak polipok alakulhatnak ki, vagy meglévő ciszták növekedésnek indulnak..


Tehát aki ilyen betegségben szenved, hormonálisan veszi magához, vagy gyógyszerek, vagy ételekben szója származékokkal vagy hormonkezelt állati eredetű ételekkel veszi magához esetleg csapvizzel is azt a mennyiségű hormont ami felborítja a szerevet hormonháztartását és betegségeket idéz elő, hajlammal együtt rosszindulatú sejtburjánzáshoz vezet a női szervzetben.


Nem véletlen hogy a nemiszervek petefészek, méh vagy mellet érintő sejtburjánzásokról van szó. A méhnyakrákot és a gége rákot nem hozom ide, mert azt vírus okozza. Ugyan az a vírus.


A szoptatás csak csökkenti ezen betegségek lehetőségét. A hajlam illetve a táplálkozás meg növeli...

2014. febr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 xStefix ***** válasza:

Ha már szóba került, szerintem a fogibogyóknak nagy közük lehet a női nemi rákokhoz... Nem tudom, ezzel kapcsolatban ki szakértő mit mond, mi a mai általános vélemény, de hogy nem nagyon lehet megúszni az éveken-évtizedeken át befelé pakolt műhormonok hatását, az igen valószínű.

Meg persze a táplálkozás, ó igen. :(

2014. febr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szerintem mert valami természetes még okozhat gondot. Pl ha a gyereket emelgeted, ami tök természetes, hiszen sokszor kell emelni, cipelni,okozhat gerinc derék problémát, lehet nem porckorongsérvet, de megfájdulhat.


Amúgy valóban a hormonváltozás okoz több problémát, pl a terhességi cukor is attól van, hogy a hormonok nem alkalmazkodnak, de akár az anyajegyek is változhatnak.


Esetleg nem lehet, hogy a csomók amik szoptatáskor vannak, amiket masszírozni kell vagy kéne esetleg ezek valahogy alakulnak cisztává?


Bár én sem hiszem, hogy a szoptatástól lesz a mellrák, de valahogy lehet vezethet csomóhoz, az általam gondolt tejmirigyek csomói esetleg. Vagy hülyeség?

2014. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A szoptatás csökkenti azon rákfajták kialakulását, amiket a havi ciklus hormonváltozásai elősegíthetnek, mivel nagyon sok nő a szoptatás időtartama alatt nem, vagy csak ritkábban menstruál.
2014. febr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Macungo válasza:

Emelgetés se természetes szerintem, mert elvileg az volt régen is a normális (akár 1000 éve) hogy a gyereket nem emelgették, hanem magukra kötötték és úgy végezték a dolgukat a nők, aztán szerintem egy bizonyos kor után már nem nagyon vették fel. De a gyerek sem akart annyit ölben lenni, mert egy szobában együtt aludt az édesanyjával és egész nap rajta lógott ezért ahogy járni megtanult már egyre ritkábban kellett felkötve lennie mert ő akar függetlenedni a szülőtől.


De ez csak az én véleményem.


Szoptatási csomók esetében szintén csak az én véleményem, hogy maga a csomó egészen más hiszen szoptatáskor a tejcsatorna elzáródása a lappangó tej okozza a csomókat amit szoptatás közben masszírozva akár 10 perc alatt el lehet tüntetni.


A ciszta meg szerintem egy jóindulatú sejtburjánzás, szerintem még csak nem is folyadék van benne azt hiszem tömör, de a rosszindulatú daganat biztosan csak rákos sejtekből áll. Én úgy gondolom, mivel tudom milyen egy ilyen csomó a szoptatás miatt a mellemben, hamarabb fel fedezhetem majd a később a csomókat a mellemben, de szerintem biztos, hogy nincs köze a betegséghez, hisz szerintem minden szoptató nő találkozik vele legalább egyszer, kétszer én például az első 6 hónapban hetente az első hónapban naponta mert hát még nem alakult ki a kereslet kínálat ezért sokszor pangott a tej folyt mindenfele, így a csomók is gyakoriak voltak most 13 hónapos a babám és már hónapok óta nem volt ilyen mivel kevés már a tejem és nem tud pangani..


A lényeg, hogy szerintem a kettőnek semmi köze max. annyi, hogy csomó, csomó. Lehetetlennek tartom, hogy rossz hatása lenne, hisz akkor kihalt volna az emberiség, ha a szoptatás rákot okozna mivel régen azért ez létkérdés volt a babáknál és nem egy-két gyereket nemzettek őseink szóval szerintem semmi köze..

2014. febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!