Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mellső falion mélyen megtapadt...

Mellső falion mélyen megtapadt placenta milyen gondot okozhat? Esetleg később átvándorolhat máshová, ha igen okozhat vérzést?

Figyelt kérdés

Ma voltam 12 hetes ultrahangon és hála Istennek mindet rendben találtak, csak ezt ráírták a papíromra.

Az orvost kérdeztem, hogy ez most mit jelent, de nem mondott semmi különöset..

2 hete volt pecsételésem, ami 2 nap alatt el is múlt, lehet hogy ettől volt? Emiatt nagyon ideges voltam idáig mert még azóta most láttak először!

A későbbiekben mire számíthatok még?

Okozhat ez gondot?


Kérlek ne ijesszetek meg nagyon! :D

Már volt 2 vetélésem és nagyon aggódok!


2013. jan. 21. 11:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ahol a placenta megtapad, ott marad végig a terhesség alatt. Semmi gond nincs ezzel, ne aggódj.
2013. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A mélyen levő placenta akkor okoz gondot, ha fedi a méhszájat. Ez egyébként viszonylag gyakori. A terhesség előre haladtával a placenta szinte mindig följebb megy. Pihenjél. Nekem két gyermekemnél is elől fekvő méhszájfedős lepény volt, de a 16. hétre följebb ment.
2013. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Csak azért is aggódok, mert pont most kérdeztem meg, hogy akkor innentől mehetek e heti 2 napot dolgozni, meg ugye a házaséletet, hogy lehet-e, mivel a pecsételés miatt nem lehetett! És nem mondták, hogy pihenjek, lehet mindent ésszel, óvatosan.. :) Szóval akkor ez nem okozhat problémát? Mindenképp mennem kéne dolgozni.. :D
2013. jan. 21. 12:05
 4/19 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is hasfalon mélyen tapadó placentám volt és egyre fentebb, fentebb húzódott a terhesség előrehaladtával!!! Nyugi, még nagyon az elején vagy, biztosan Neked is fentebb fog "vándorolni" és nem lesz semmi baj!!!!!!!!
2013. jan. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mellső falon tapadó placenta csak annyit jelent, ha esetleg császármetszésre kerül a sor, akkor az orvosnak kicsit jobban oda kell figyelnie.

Az, hogy mélyen tapad, ilyen idősen még nem jelent gondot. A méhed növekedésével idővel távolabb kerül a méhszájtól. Én bevéreztem az 5. és a 7. héten. Csak a 12. heti uh-n derült ki, hogy a lepény éri a méhszájat és ez okozta/előtte hematómára gyanakodtak/ A doki annyit mondott, hogy ha lehet kíméljem magam.

A 18. heti uh-n már csak azt írták mélyen tapad, a 23. héten pedig már jó helyen volt.

Nyugi, nem lesz gond :-)

2013. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
És akkor a melóval meg a házasélettel sem lesz gond..? :D
2013. jan. 21. 12:27
 7/19 anonim ***** válasza:
Az előző terhességemnél nekem is így volt, rálógott a méhszájra. Azt mondták, ha így marad, nem szülhetek term. úton, de vsz. arrébb fog vándorolni. Kímélni kellett magam, ami persze 4 kisgyerek mellett nem igazán ment, de nem lett gond, arrébb ment (nem okozott vérzést), és szülhettem simán. Szóval, ne aggódj, valószínűleg, ahogy nő a méhed, arréb fog menni!
2013. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is így helyezkedik el,22 hetes vagyok.Nekem annyit mondott az orvosom,hogy még bőven van ideje feljebb húzódni.Meg,hogy ne ijedjek meg,ha vérzés lesz,mert ettől lehet.
2013. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi a házaséletet mellőztük addig, amíg a placenta feljebb nem vándorolt. Azt mondta az orvosom, hogy nem tiltott, de nem is ajánlott.
2013. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

szia, nekem a mai 15hetes uh on talaltak ue. verzesem eddig meg nem volt. beijjesztett a doki engem is. aztan beszeltem egy masik orvossal aki mondta, hogy a 24 hetig meg vandorolhat felfele....jaaaj en is ebben rmenykedem nagyon. mert a kisfiam 13kilo mar es kimelni magam emelgetes tekinteteben nehezen tudom.....

neked azota valtozas uj info?,

koszi

2013. jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!