Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg leszoknak-leszoktathat...

Tényleg leszoknak-leszoktathatók a babák az éjszakai szopiról, ha eljön az ideje?

Figyelt kérdés
régebben egyszer evett a kislányom éjjel-de most már nehezen nyugtatom meg enélkül-és én sem birom az állandó kelést.mik a tapasztalatok..
2014. febr. 21. 12:33
 1/4 acelsziv ***** válasza:
ha éhes, ennie kell. Majd, ha tartalmasabb kaját is kap, amivel kihúzza reggelig akkor nem fog éjjel felkelni.
2014. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen -elfelejtettem irni,hogy 7hónapos-és 2hónapja mást is kap az anyatejen kivül.
2014. febr. 21. 12:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Na kedves 1-es,jó nagy hülyeséget írtál.Az én lányom már 13 hónapos,és vacsorára ehet bármit (virsli,bolognai spagetti,töltött káposzta,tejbegríz),akkor is ébred éjjel még 4-6x cicizni.Semmi köze ahhoz,hogy mennyire van jól lakva!

Ez inkább már megszokás,amiről majd idővel le kell szoktatni.

2014. febr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
100%

Igen, le. De biztosan elhagyja saját magától is, ha elég érett lesz rá.


Tudom, ez egyéni sztori, de az én kisfiam is elég későn, 20 hósan döntött úgy, hogy inkább alszik éjjel. :) Addig rendszeresen kelt és az utolsó hetekben már én is eléggé kifáradtam.. viszont jól tettem szerintem, hogy kitartottam, mert az elmúlt 9 hónapban jött ki szinte az összes foga. Szóval komoly oka volt, amiért kelt éjjel, és tudom, hogy a legjobb módszert választottam azzal, hogy ráhagytam.


Mindezzel persze nem azt mondom, Kérdező, hogy neked is muszáj lenne így tenni! Mindenkinek más az útja, én így döntöttem, mert nekünk így volt jobb. De elhiszem, hogy te is fáradt vagy, főleg, ha nem vagytok éjjel közel egymáshoz. Viszont (ha több évnyi gyerekkori fejlődést nézünk) eléggé az elején vagytok még, ilyenkor nagyon gyakori az ilyenfajta "visszaesés" többféle okból is.

Te is úgy fogalmazol, hogy "ha eljön az ideje" - de vajon a te szempontodból, vagy a babádéból? Nyilván az az ideális, ha mindketten kb. egyszerre értek el eddig a pontig; úgy olvasom, hogy nálatok te jutottál el hamarabb a tűréshatárig. Ez is természetes dolog, viszont én azt javaslom neked, hogy még mielőtt a leszoktatás mellett döntesz, gondold végig, hogy tényleg érett-e rá a babád. Tudd, hogy ha elég határozott vagy, bármikor le tudod szoktatni a babádat, hiszen ha te kitartasz, nem marad más, mint hogy ő alkalmazkodjon tehozzád. Viszont nagyon nem mindegy, hogy közben ő min megy keresztül: jól érzi magát, nem "csalódik", mert ő maga is készen áll a váltásra, vagy komoly ellenállást fejt ki, mert úgy érzi, valami fontosat veszít el. Tudom, vannak, akik szerint ez a szopi túlmisztifikálása.. pedig én még nem hallottam olyanról, hogy egy éretten leszoktatott gyerek megnehezítette volna a folyamatot. Ellenben olyat igen, hogy a gyerek sírt, keresett, cirkuszolt, ellenkezett, mert idejekorán vettek el tőle egy szeretett dolgot.


Természetesen te döntesz arról, mit teszel, de talán nem baj, hogy leírtam ezt neked, hátha segít valahogy. Ha pedig továbbra is a leszoktatás mellett vagy, annak is megvan a finomabb, lassabb módja, úgy, hogy a baba minél jobban viselje a szopi elvételét. Én egyébként se szimpatizálok a hirtelen, drasztikus módszerekkel, de ilyen pici korban pláne durva dolognak tartom az ilyesmit.

2014. febr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!