Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés a tejem, hogyan csinálja...

Kevés a tejem, hogyan csináljam? Ki mikortol adott tehén tejet és hogyan? (többi lenn)

Figyelt kérdés
9és fél hos a fiam,reggel este kap lefejt anyatejet de már nincs annyi amennyit igényel,most akkor mit csináljak?tápszer vagy adhatok tehén tejet?hogyan:keverjem a kettőt vagy előbb anyatej aztán a másik?ki mennyi idősen adott tehén tejet és hogyan?
2014. febr. 25. 11:12
1 2
 11/12 xStefix ***** válasza:

A tengeri sós vizet hogy kéne használni?

Megyünk majd vele homeós bőrgyógyászhoz, csak ő ilyenkor külföldön van, nem tudom még elérni. Addig is próbálkozom ezzel-azzal, egyelőre kevés sikerrel. Sajnos az izzadság hozza ki a tüneteket, ami ilyenkor átmeneti időben elég gyakori.. Mivel a gyerekemnek rosszabb a bőrérzékelése, mint másoknak, és nem tudja megmondani, hogy fázik-e vagy sem, nekem kell rá odafigyelnem, de néha megesik, hogy túlöltöztetem. Vagy nem figyelnek rá eléggé az oviban és beöltözve rohangál kint délben.. na ilyenkor mindig kijönnek a foltjai.

Tápszer: Hát pont ez az, nagyon is komoly összefüggések vannak a tápszerek és egyes betegségek előfordulási gyakoriságai között. Persze sok más tényezőtől is függ, hogy ki mikor és miben betegszik meg, de a tápszer SOHA nem csökkenti ezeket a valószínűségeket. Még úgy se, ha a reklámok szerint mindenféle probiotikus meg immunvédő dolgokat tesznek beléjük (de csak a legújabbakba!)... Olvass csak bele a szakmai anyagokba, megláthatod a számokat te is. Nem véletlen, hogy egyre nagyobb hangsúly van a szoptatáson, részben ezért is.

Hozzátáplálás: 2008-ban, amikor a lányomat etetni kezdtem, még 8 hónap volt a glutén bevezetésének javasolt ideje; de 2 évvel később már ki is jött az ESPGHAN kutatásai alapján kilogikázott 6 hós korig történő bevezetés. Szóval ennyiben igazad van, ez is változik; de ez a "sima" táplálkozási ajánlásokban is így van. Sajnos vagy nem sajnos, ahogy a tudomány és a vizsgálati eljárások fejlődnek (és gyorsan), úgy változnak az idevágó tanácsok is, mert a tudásunk is egyre bővül.

Megjegyzem, én az SZTNB-vel értek egyet a glutén-témában, vagyis 6 hónap alatt továbbra sem javaslom senkinek a hozzátáplálást, semmilyen formában. (A szopisok rendesen kritizálják a fenti orvosi ajánlást azóta, hogy 4 éve kijött.)

Őszintén, én nem irigylem a régi idők embereit, mert bár ők nyugodtabb lélekkel tehették azt, amit jónak gondoltak, viszont kevesebbet is tudtak a világról. Persze ennek a sok infónak is megvan a hátránya, igen, a sok ellentmondás. És az, hogy senki nincs, aki megmondaná nekünk, hogy mi a jó, kinek/miben higgyünk, hanem nekünk magunknak kell mindenre rájönni. A tudást nehéz megszerezni, főleg a biztos és tényleg megbízható tudást; de ha sikerül, akkor már annyival is okosabbak vagyunk és annyival többet tehetünk a magunk vagy mások egészségéért. Legalábbis én ezen dolgozom. :)

2014. márc. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Pl. a Holt Tenger vizét, iszapját is használják bőrbetegségekre, pl. pikkelysömör. Azt hiszem, nálunk is lehet kapni. Most így utólag: valószínűleg nekem is volt ekcémám, de elmúlt. Középiskolás koromban gyakran volt a két csuklóm belsején hatalmas viszkető piros foltok. Akkor Apulein kenőcsöt kaptam, most meg is néztem a neten és lám, szteroidtartalmú volt...:-( Emlékszem, egyszer főiskolás koromban újra előjött, de azóta sem. Nem is tudom, mi válthatta ki, vagy mi mulaszthatta el.. Gyerekkoromban a könyökhajlatomban voltak piros foltok, az nálam is biztos az izzadástól volt. Nem tudom, nem gondolod, hogy ha izzadástól van, akkor nem kellene miatta annyira aggódni? Ha esetleg dundusabb kislány, akkor lehet, amiatt. Én főiskola után sokat fogytam, lehet, hogy azért múlt el? Glutén: én a hozzátáplálásnál a német ajánlásokat követtem, jelenleg ott 6-7 hónapos korban ajánlják, sőt feltétlenül javasolják ez időtartam alatt a gluténtartalmú élelmiszerek bevezetését az étrendbe, tehát nem 6 hónap előtt. A tej bevezetéséről viszont pl. Ausztriában nem született még hivatalos álláspont. A németek szerint viszont 6 hónap után apránként már bevezethető... (Ezért van pl. hipp bébiételek között már 6 hónapnál tejes termék is)
2014. márc. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!