Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csinaljam, a tehen...

Hogyan csinaljam, a tehen tejre valo atteres?

Figyelt kérdés

kisfima 11 honapos lassan szeretnem ha a cicirol atternek a tehen tejre, hogyan vezessem be? es milyen tejjel?

kezdjem eloszor ugy hogy fejek egy kis tejet plusz tehen tejet es egy kis vizet , ezt mind osszekeverem es adom neki?


2009. júl. 9. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha még csak 11 hónapos és le akarod választani a ciciről, akkor mindenképp tápszert adjál neki, tehéntej csak jóval 1 éves kor után ajánlott. Először szoktasd rá a cumisüvegre (úgy, hogy a lefejt tejet abból adod), tápszert meg a gyerekorvossal irass fel. :)
2009. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Egy 11hónapos babának már nem fognak felírni tápszert,azt csak az újszülöttnek írják fel.Mi 10hónaposan kezdtük a tápit-de persze cicit is kapott mellé még.Mildibé jó éjt tápit vettünk ennek fini az íze is,rögtön elfogadta.6hónapos kortól lehet ilyet adni neki,mindenhol beszerezhető..dm,tesco mindenhol..1900ft körül van,Nos amúgy nekem azt mondta a z orvos ,hogy adhatok már neki nyugodtan tehéntejet de ugye mi már egy másfél hónapja ittuk a tápit.Kipróbáltam neki a tejet ízlett is neki-higítás nélkül 3.5et-azt mondták ne hígítsam,mert ezek már hígítottak,az igazit forralni kell ha olyat adsz neki,de most abba hagytam.Kapja más formában-tejbegríz ,sajt,joghurt,de kis piros csípés szerűek lettek rajta és nem tudom,hogy attól vagy a játszótéren szedtünk össze valamit.Én az utóbbira gyanakszom,de inkább megvárom,hogy elmúljon teljesen és akkor kezdem a tejet simán újra.

megoszlanak a vélemények erről.Én azt mondom ha kapott tápit már adhatsz neki csak ésszel.Figyelgesd majd te is és ha valamit észre veszel hagyd abba.Annak idején már 7hónapos kortól adták nekünk sőt volt ,hogy hamarabb,mégis itt vagyunk.Egyébként van egy olyan is,hogy mildibé tejital ez is por,olyasmi mint a tápi csak már tejet tartalmaz csak valami ki van vonva belőle amire érzékenyek tudnak lenne.Más egy kicsit az íze az én fiamnak nem ízlik,többet nem veszek neki..1éves baba mamája

2009. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia. Fiam nemrég töltötte az egy évet. A rendes ételt egyszerűen nem akarta elfogadni, inkább nem evett, és elaludt sírással éhesen, csak ne kelljen főtételt enni. Sajna én csak 8 hónapig tudtam szoptatni őt, azt is 5 hónapos kora óta kipótolva tápszerrel. :( 10 hónapos korában, mikor mindenki mondta, hogy rengeteg tápszert eszik, meg aztán havi 20 ezer forint volt csak az, akkor elgondolkodtam, hogy ez így mégsem jó, mert a tápiban nincs benne minden, amire szüksége van. Elkezdtem olyan főtételeket adni, amiben tej van (tejbegríz, krumplipüré..) Ettől nem is volt semmi gondja. 11 hónaposan adtam neki először tehéntejet, másfeleset, azt is hígítva. Fura volt, de az első éjszakát végigaludta először életében. Nem is hittem el. Aztán másnap rúgkapált, sírt, feszengett. Harmadnap szintén, aludni sem tudott. Nem bírta. Akkor elhagytuk, és most, hogy betöltötte az egy évet adtam neki megint. Eleinte hígítva, majd fokozatosan elhagyva a vizet. Mára kakaót iszik reggelire és este, semmi gondja vele. Úgy látszik neki még kellett az az egy hónap.

Lányom más tészta volt, neki alapból nagyon érzékeny volt a hasa, a hasfájós időszak is elhúzódott 4,5 hónapos koráig. Őt 11 hóig tudtam szoptatni (illetve tudtam volna még, de nem kellett neki az öcsis tej. :)) 9-10 hónapos volt, mikor már ahhoz kevés tejet szopizott, mint amennyire szüksége lett volna, ezért pótoltam tápszerrel. Ő olyan szinten nem bírta a tehéntejet, hogy 16 hónapos korában tudtuk elhagyni a tápszert.

Megmondom őszintén, azt nem tudom, hogy az anyatejet lehet e tehéntejjel keverni, azt viszont igen, hogy a tápszert nem szabad.

Valaki írta, hogy a 3,5ös tejet nem hígítja. Nem vagyok se orvos, se senki, de tudtommal, pont az amit hígítani kell, a másfeleset nem kell/kéne.

De ha van még anyatejed, maradj még annál, hisz az ingyen van, és csak táplálóbb, mint a bolti. 1 éves kora után ráérsz leszoktatni, akkor is csak azért, hogy ne legyen "függője" -már a cicinek-.

2010. márc. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!