Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hagyjam abba a szoptatást?

Hagyjam abba a szoptatást?

Figyelt kérdés
Kislányom 6,5 hós, szopik, de egyre kevesebb neki a tejcsi. Már elkezdtük a hozzátáplálást, lassan megy, sok mindent elvezs, de mindenből keveset eszik.Szopni is mindig sűrűn és keveset szokott, viszont éjjel is 2-3 x szokott enni.Az utóbbi napokban nem ébred éjjel, alszik, nem tudom megszoptatni és estére már olyan kevés a tejem, h éhes, és em tud elaludni, teljesen kimerül a sírásba. De ennek ellenére sem vesz el semmit, van pót anyatejem, amit cumiból és kispohárból is próbálok neki adni, de kiköpi, a cumit meg csak rágja. Sokáig ez nem mehet így.Sokan azt mondják ha a baba nem képes a cumit és a cicit is egyszerre kezelni, vagyis nem tudok pótolni, akkor hagyjam abba a szoptatást, és adjam csak üvegból. Én nem akarom, és nem is értem, h miért nem képes egy ekkora gyerek elvenni a cumit,( volt egy 2,5 hónap mikor csak abból evett!!!) és a maradék tejemet miért nem tudom megtartani, mint bárki más! Már az is jó lenne ha reggel-este szopna még egy ideig! Nem tudom mit csináljak,nem akarom hagyni az anyatejet, ameddig csak egy csepp is van!
2014. febr. 27. 07:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Kínáld meg szoptatással naponta többször, vagy figyeld, milyen ételtől-italtól termelődik több tejed (nekem zsíros tej-termék segített). Nekem a védőnő a fejést ajánlotta, mondván attól sok anyatej termelődik szoptatás nélkül is. Kitartás, minden jót kívánok.
2014. febr. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem csak úgy érzed, hogy kevés a tejed, és ezt bebeszéled magadnak. Ha egész éjjel nem ébred fel, akkor biztosan nem éhes. Ha éhes lenne, elfogadna mást.

Hízik, gyarapodik? Nappal nem reklamál, hogy éhes? Én nem hagynám abba a szoptatást, szerintem minden ok. Nálatok.


A fiam 15 hónapos koráig szopott, éjjel is végig. Sosem bírt ki 3 órát, inkább 2 óránként szopott kb. 8 hónapos koráig. És 1 éves koráig alig-alig evett valamit, inkább a cici volt a menő. Szerintem még érdemes szoptatnod.

Inkább amire figyelned kéne:

-Mennyire gyarapszik? Bár ebben a korban már ez sem annyira mérvadó, mert ilyenkor jelentősen leáll a súlynövekedés üteme.

-Jelzi-e, hogy éhes? Akár éjjel, akár nappal.

Az sem jelent sokat, ha keveset eszik, a lányom mindig is keveset evett, és mégis jól érezte magát. Most 6 éves, és nem eszik sokat, sőt...

-

2014. febr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!