Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejpép vagy tápszer?

Tejpép vagy tápszer?

Figyelt kérdés
4 hónapos kislányomnak már nem elég a tejem, a védőnő azt mondta választhatunk melyiket szeretnénk. Én vetettem fel, hogy esetleg tápszer helyett tejpépet is kaphatna, de igazából egyikről sem tudok semmit mert mostanáig anyatejes volt, még vizet sem igen kapott. Most várunk 1 hetet, hátha hízásnak indul egy picit a babám, amit nem hiszek, de addigra szeretnénk már átgondolni, hogy mit válasszunk. Hozzátáplálás is eszünkbe jutott, de azt még korainak mondják.

2014. febr. 28. 07:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A tejpép is tápszer, csak még cukros is. 4 hónaposnak tápszert adj, ne tejpépet. Az a hozzátáplálás során mehet, de nem tej helyett.
2014. febr. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

????? Tejpép is tápszer?????

Ez nem igaz. Az én kisfiam 5hónapos kora óta kap tejpépet este, után szopizik. ( tejem van elég, sőt!!!) mi azért kezdtük el, hogy jobban aludjon, hátha "eltömi". ( sajnos ugyanúgy szopizik éjjel, de nagyon szereti a tejpépet)

A sinlacot szokták javasolni, szentjánoskenyér alapú. Se cukor, se tápszer nincs benne. De van rengeteg féle.

Én tejpépet adnék neki, ha a védőnőd is engedi. Rá is van írva, hogy 4hónapos kortól lehet.

Abba igaza van az elsőbek, hogy tej helyett nem jó, de az uzsonnàt mondjuk simán kiválthatod vele.

2014. febr. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is a tápszert mondanám,mert a tejpép kanalas dolog,amit még nem ismer (meg abból nem is fog megenni annyit,hogy kiegészítse az anyatejet...)
2014. febr. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
4 hónapos babának tápszer kell, ha nincs anyatej. (Egyébként valóban a tejpép is tápszer. Gyakorlatilag egy kanalazható, ízesített tápszer. A Sinlac az meg nem tejpép.)
2014. febr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 lcs ***** válasza:
hát én is csodálkozom a felvetésen, hogy ez vagy az. a tejpépről én is úgy tudom, hogy hozzátáplálásnál javasolt, napi 1x, pl uzsira. kérdés, hogy mennyit kell pótolni? minden szopi után? mert akkor szerintem nem kérdés, hogy tápszer :) de nem akarok okoskodni, csak azt mondom, amit nekem a védőnő, mert nekem is mindkét gyerekemnél már az elején pótolni kellett, és a 10hós fiam még most is reggel -este megeszik 250-250ml tápszert, és uzsira szokott kapni tejpépet.
2014. febr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim csak tejpépet kaptak, kb. 5 hónapos koruktól, mert éjszakára már nem volt elég a tej. Egy nap egyszer kaptak, este, szoptatás előtt. Ha alapvetően kevés a tejed, egy nap többször is kéne pótolni, szerintem a tápszert válaszd. Egyébként a tápszer az az anyatej pótlására szolgál, folyékony. A tejpép sűrű, kanállal kell enni, hozzátáplálásnál szokták adni, vagy ha egy nap egy, maximum két alkalommal kell csak pótlás.
2014. febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lassan hízik inkább ez a probléma, mondjuk soha nem volt egy gyors teremtmény, de most picit lelassult a hízásban és én is úgy látom mint ha kevesebb lenne a tejem. Cumisüveggel nagyobb gondunk lenne mint a kanállal mert a kanalat már ismeri, a D vitamint is azzal adom azt már ismeri, nem hiszem, hogy gond lenne, az üveget viszont nem szereti mert abból vizet szoktam neki kínálni, hogy jobban menjen a kakilás, de nem nagyon akarja még a szájába venni sem, nem hogy inni belőle. Valami olyasmire lenne szükségem ami anyatejet+gríz keveréke, mert tudnék fejni 40-60ml anya tejet csak valahogyan fel kéne turbózni napi egy adagot, hogy picit jobban hízzon. Ha tápszert fog kapni akkor lassan le fog szokni a szopásról? Olvastam a cumi-cici zavarról is ettől félek, hogy most azért szeret ő cicizni ezzel nincs gond?
2014. febr. 28. 14:10
 8/12 lcs ***** válasza:
7 gabonás tejpépet anyatejjel lehet elkeverni :)
2014. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 lcs ***** válasza:
csak nem emléxem hány hós kortól lehet adni
2014. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rákerestem, de sajnos 6 hónapos kórtól ajánlott. Pedig jó lett volna. Olvastam a rizsnyákról is, de arról nem derült ki mikortól adható. Rákérdezek majd a védőnőnél, talán tényleg van valami megoldás. köszönöm az ötletet és a válaszokat!
2014. febr. 28. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!