Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tanácsokat kérnék olyanoktól,...

Tanácsokat kérnék olyanoktól, akik szoptatni nem, de fejni tudtak. Én így táplálom a babát,7 hetes. Meddig lehet csak fejéssel ellátni a kicsit? Meddig igazodik, így a tej mennyisége a kicsi igényeihez?

Figyelt kérdés
Nem ismerek senkit, aki így táplálta volna a babát
2009. dec. 13. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm akinek a babája már a kórházban sem fogadta el a mellét, így fejni kényszerült. A baba 3 hónapos koráig tudott szoptatni, de nem azért mert kevés volt a teje, hanem a sok fejéstől begyulladtak a mellei,kapott rá valami gyógyszert, az is csak rövid ideig használt neki, mert mindig visszatért a gyulladás. Így a dokija felírt neki valami gyógyszert ami elapasztotta a tejét.
2009. dec. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
és azt nem próbáltad esetleg hogy hagyod hadd kezdjen el éhezni, Hátha... a szükség nagy úr... a cumisüveg valószínűleg kényelmesebb neki, mert a cicinél meg kell dolgoznia a kajcsiért. 1-2 szer kipróbálhatod, hogyha nagyon éhes , elkezd-e szopizni? egyébként fejéssel is megtartható a tejcsi, csak jóval macerásabb. (olyan gyógyszer meg nincs, amivel tejet lehetne apasztani, és egy dokit se ismerek, aki mellgyulladás esetén azt javasolja hogy az anya fejezze be a szoptatást.ki kell dörzsölni kézzel a csomókat és fejni lefelé a tejet, mert az gyullasztja be. Ezt az előttem válaszolónak írom)
2009. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak fejem, most 10 hetes. Már a mélyhűtőben is áll. Egy ismerősöm tejleadó is lett és még most is sok teje van, 7 hónapos a kislánya, csak fejt.
2009. dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
18 hónapos a kislányom és még mindig anyatejes. Soha nem tudott szopni. Úgy hogy ezen ne aggódj.Még másoknak is tudtam adni.Nem volt begyuladva amellem. Ha rendesen fejsz akkor nem lesz semmi gond.
2009. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Keress vissza, egy-két hete is sok kérdés volt ebben a témában, és sok olyan írt, aki csak fejt.

A másodiknak: VAN gyógyszer, ami elapasztja a tejet. És sajnos olyan orvos is, aki mellgyulladásnál elválasztaná a babát. Azért, mert nem tudsz ezekről, még léteznek.

2009. dec. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, hogy van olyan gyógyszer ami elapasztja a tejet, nézz csak utána vagy kérdezd meg pl.egy nőgyógyásztól. Azért kellett neki elapasztani, mert mindig újra és újra begyulladt és inkább elapasztották neki mint hogy sebész kés alá kerüljön. ( Egyébként első voltam )
2009. dec. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6 hós múlt a lányom és a kezdetektől fogva csak fejem neki a tejcsit. Hál'istennek van bőven tejem, már csak reggel és este fejek és ezt osztom el egész napra. Viszont amíg ilyen pici volt a babám, mint a Tied akkor még 4x-5x fejtem egy nap.
2009. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen én is ilyen sokszor fejek,de akkor később kevesebbet kell majd fejnem??? Olyan jó lenne:-)))
2009. dec. 14. 06:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A fiam 5 hónapos, mindig fejtem neki. Kis súllyal született, nem volt ereje szopni. Eleinte naponta 5-6-szor fejtem, mostanában 3-4-szer kell. Volt mikor kevesebbszer fejtem, de akkor azt vettem észre, hogy kevesebb lett a tej, úgyhogy inkább többször csinálom. Eleinte sokan azzal riogattak, hogy így hamar elapad. Szerintem, ha rendesen fejsz, nem lesz gond. Én 10 litert lefagyasztottam, még most is bőven elég neki ami naponta termelődik, még semmi egyebet nem kapott, csak a tejem. A fagyasztottból eddig csak a régebbieket vettem ki, de csak azért, hogy ne menjen tönkre.

2009. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok. Ma ismét megpróbáltam 6-kor hogy szopizzon, mert éjjel nem kelt és sok tej volt a cicimben. Még 6-körül szopizott is, majd visszaaludt(unk) a másik cicimből 10-kor kapott, szívta is de 1 órával később üvöltött. Adtam Neki amit a szopi után fejtem le (60ml) és még mindig kért, így még 40-et adtam. Kár hogy nem mértem le a szopizott mennyiséget, de reggel kb 200ml szokott lenni abban a cicimben. De csak üvöltött mikor megint cicit akartam odaadni először a cumisüveg helyett. Hiába csípem össze a bimbónál, kicsi a bimbóm, Ő nem nyitja nagyra a száját... Már többször megfogadtam hogy inkább maradok az üvegnél mint hogy óránként ordítson... ezután sem fogok szenvedni vele, inkább lefejem, így Ő is és én is nyugodt leszek. :)

Szép napot és Kellemes Ünnepeket! :)

2009. dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!