Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Amíg nem indul be a tej a...

Amíg nem indul be a tej a kórházban (kb 3-4 nap valakinél) addig mit eszik a baba?

Figyelt kérdés

Elso babámat nem tudtam szoptatni a korházban semmi tejem nemvolt, míg másbol folyt a tej és jókat lakmározott a babája, én tápszert kértem mert féltem éhen hal. Most hogy legyek okosabb a második babánál? Ti kibírnátok 4 napig hogy ne adjatok neki tápszert míg nemindul a tej?

Igazábol volt elotejem, de mindig akkor jott amikor pont nemvolt nálam a babám. Amikor mge kihozták semmi nem jott a mellembol és be sem akarta kapni csak orditott rángatta a fejét- tul nagy és lapos a bimbom.


2014. márc. 6. 09:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém semmit nem kapott, néha egy kis vizet. Én kibírtam, mert tudtam, hogy kell az éhsége és lendülete ahhoz, hogy meghozza a tejem. Így is lett. Tartalékkal jönnek a világra, nem hal éhen néhány nap alatt, és ahogy éhesen megszívja a cicit, nah, annál jobb tejfakasztó nem is kell! Türelem, nyugalom, ki van ez találva! Nem kell tápszer! A mellbimbódra meg próbálj kiemelőt, bimbóvédőt, stb. használni. Lapos mellbimbóval is lehet szoptatni már az elejétől, csak fel kell készülni rá. Kérd ki a védőnőd, vagy ha nem szimpi, egy szoptatási tanácsadó véleményét!
2014. márc. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én az Istvánban szültem, ott pótlásként is anyatejet adnak, nekem is kellett többször kérni, mert nehezen indult meg, és én nem tudtam nézni, ahogy éhesen kapkod minden után és sír, ordít.

Meg azért is szükség van valami féle pótlásra, mert leeshet a vércukor szintjük.

Mégis rengeteg sok tejem lett utána, most több mint 2 évesen szoktattam le a ciciről.

Itthon már nem kellett pótlás (5 napig voltunk bent), csak a 4. napig.

Amúgy borzalmas volt, mert nagyon nehezen adtak pótlást, mindig beszóltak, porig aláztak, hogy szoptassam, holott szó szerint egész nap a cicin volt, éjjel is nagyon keveset tudtam aludni emiatt. És amikor nem volt mellen, akkor fejtem (vittem be mellszívót).

2014. márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt tejem (mondjuk később sem lett) és igen, kértem pótlást. Én nem tudtam volna végignézni, hogy éhesen ordít a gyerekem, az biztos.
2014. márc. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én császármetszéssel szültem, így jó másfél napot megfigyelésen voltam az őrzőben, 1 teljes napot szinte végig aludtam, úgyhogy ha rögtön szülés után lett is volna tejem, sem tudtam volna szoptatni. Ahol én szültem, ott ilyenkor adnak a csecsemősök tápszert a babáknak. Szülést követő 3. nap indult meg a tejem, onnantól fogva szoptattam.
2014. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ezt kórház válogatja. Ahol én szültem ott szigorúan vették, hogy más anyatejet nem kaphat a baba, es tápszert is csak ha a Gyerekorvos azt mondja kell. Július 7-én született a kisfiam császárral, 10-én délután indult csak be a tejem, addig enni nem kapott, 9-én este mondta az orvos, hogy ha másnap sem tudom etetni tapszert kap. Addig egyébként itatni itatjak vízzel, cukros vízzel, ami telít is kicsit, ettől megnyugodott. Én is sík ideg voltam egyébként, hogy nem eszik, éhezik stb. De nem tudtam semmit tenni csak próbálkozni minél hamarabb legyen tejem.
2014. márc. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is vittem a kórházba többféle bimbóvédőt (nekem is lapos), mellszívót, de nem segített semmi, az Istenért sem akart szopni a fiam (nem is indult be a tejem), csak üvöltött, besárgult, több, mint 500 grammot veszített a súlyából, én is sík ideg voltam, a 4 kórházi nap alatt talán 3 órát aludtam összesen. Egyetlen csecsemős nővér volt, aki "megkönyörült" rajtam 2,5 nap után, és adott a gyereknek tápszert, ettől mindketten megnyugodtunk. Utána már addig mentem a csecsemősök nyakára, míg nem adtak egy-egy adagot, tápszeres recepttel engedtek haza minket. Mikor 10 napos volt, akkor kapott utoljára tápszert, beindult a tejem, majd 10 hónapig szopott (aztán elválasztotta magát).
2014. márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat! Kedves utolsó és aztán hogy oldottad meg a szoptatást ha lapos volt a mellbimbod?
2014. márc. 6. 10:59
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: kipróbáltam sokféle bimbóvédőt, kicsit, nagyot, szív alakút, lepke alakút, és végül az Aventes bejött, 10 hónapig szopizott vele a fiam. (De emiatt is teljesen be voltam parázva, fél éves koráig anyatejes volt, és ha mentünk valahova mindig 20x leellenőriztem, hogy legyen nálam minimum 2 pár bimbóvédő, különben éhenhal a gyerek... :) De még él! :D)
2014. márc. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogy tényleg tök lapos a bimbóm (sajnos), próbáltam bimbóvődő nélkül is szoptatni, de szegényem nem tudott mire rácuppanni, így nem ment másképp'.
2014. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem befelé forduló mellbimbóim voltak (most nem, mert két éve szoptatok), de az elején mindkét gyerekkel megjártuk a poklot. Én nagyon elszánt voltam, sokféle bimbóvédőt kipróbáltam, a nagyobbik gyerkőc ezzel tudott szopni. Így is sebes lett, de túléltem. A kisebbik nem fogadta el a védőt, de az egyik csecsemős nővér egy zseniális tippet adott. Minden szoptatás előtt kapott a baba egy korty vizet, amitől síkossá vált a szája és sokkal könnyebben rá tudott cuppanni.


A kórházban nem kaptak pótlást, de én 2.5 óránként szoptattam éjjel-nappal, mert mindkettő sárga volt. A második babánál már a második nap reggelén beindult a tej, 7 dekás gyarapodással jöttünk haza a szülést követő 3. napon. Az első babánál csak 4. napon indult be a tej.

2014. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!