Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első baba, kórházban szoptatás?

Első baba, kórházban szoptatás?

Figyelt kérdés
szülés után ameddig nincs tejem mivel táplálják a picit a kórházban?
2014. febr. 23. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Rögtön van. Először előtej aztàn egyre több lesz...mire hazaértek àltalàban belövel. Max cukros vizet kap fecskendővel amih nem elég.
2014. febr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
amìg*
2014. febr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt, szerintem még elotejem sem! :-( azon a napon mikor hazamentünk jött pár csepp nyomásra a mellembol. Pedig lelkesen tettem cicire, egész nap.

Szóval bent a kórházban egy napig bírtam hallgatni a Drágám sirasat és közben szinte vele sírtam én is, h nem bírom megetetni szegenykemet!

Így aztán intezkedtunk és kapott tápszert (10 ml-t).


Lehet h elrontottam, mert ha hagyom akkor beindult volna... Tapszeres baba lett, kezdetben persze volt minimális tejem, kb másfél hónapig.

Ha lesz kisteso, már keményebb leszek, és kitartobb!

2014. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem 48 órán belül lett elég tejem. Aznap már nagyon éhes volt a kisfiam, hozott a nővér egy pohárban kb 10 ml tápszert, azt mind meg is itta. Pár óra múlva pedig már boldogan szopizott :) (1 éves koráig kérte)
2014. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 lcs ***** válasza:
Nagyon nem mindegy ám, hogy a kórházban hogy állnak hozzá, mert, ha nem segítenek neked megfelelően cicre helyezni a babát, és éppen a baba nem az az "egyből tudom hogy kell jól cicizni", akkor bizony nem feltétlenül fog a tejcsi úgy alakulni, ahogy azt mi elképzeltük :( én pont így jártam az első gyereknél, hogy nem szopizott rendesen, mindig belealudt, pedig kb nonstop hozzám volt csatlakoztatva a kórházban, és mikor hazajöttünk,akkor sem volt hajlandó rendesen szopizni, így a tejcsi sem termelődött rendesen, és itt a másik lépés, a fejés..na azt is meg kell tanulni, hogy kell rendesen fejni, mert nem mindenkinek ömlik csak úgy, és ha nincs rendesen stimulálva a cici, akkor nem fog megfelelő adag tejcsi termelődni :) na mindegy, szóval sokat számít a kórházban töltött idő alatti szopinál is, hogy legyen segítség, akihez lehet fordulni :) ja, végül nekem is tápszeres lett a lányom egy hónap után. és most a fiam is az, hiába csináltam tudatosan, és ő még ügyesen is szopizott, tejcsi az nem volt elég :/
2014. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 lcs ***** válasza:
ja bocsi, elragadott a hév, aztán kisregényt írtam :) a kérdésedre válaszolva, szerintem kórház függő is, hogy mit adnak neki. valahol tápszert, valahol a cukros víz van.
2014. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem megy szoptatási tanácsadót kell igénybe venni! Ha valakinek nincs mirigyállomány hiánya akkor kb. 8 hétig meg tudja hozni a tejet egy igazán hozzáértő szakember! Nincs akinek nem de tény ez sokszor nem 1-2 alkalom hanem több heti kitartó munka kell hozzá! Az az első gond hogy a legtöbb anyuka idö előtt feladja!
2014. febr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon kórházfüggő. Nálunk csak sima vizet (forraltat) adnak nekik pohárból az első pár napban, feltéve ha kell. Mivel sok esetben csak a 3. napon indul be a tej, ezért tápszeres pótlást csak a 3. de inkább csak a 4. napon adnak, de egyénfüggő is.
2014. febr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam kapott párszor egy kevés cukros vizet, mert sajnos terhességi cukros voltam, és neki is leesett többször a cukra, de mást nem kapott. Kb. 3. nap indult meg a tejem rendesen, onnantól kezdve már a cukros vízre sem volt szükség. Nálunk nagyon szoptatáspártiak, míg én bent voltam egy szobatársam babája sem kapott sem tápszert, sem vizet, sem semmi mást, pedig 6 ágyas szoba révén 5 nap alatt elég sok kismama és kisbaba megfordult.
2014. febr. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem a harmadik napon lett. Addig volt egy pici előtej, azt nyalogatta le a cicimről, illetve langyos cukros vizet kapott.
2014. febr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!