Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit es mivel kap enni az a...

Mit es mivel kap enni az a baba a korhazban, amelyik csaszarral szultetett es a teje nem indult meg be az anyucijanak?

Figyelt kérdés

Mert allitolag nem indul be meg az elotej sem egyes anyukaknal rogton a szules utan.

Tejport, cukros vizet, mas anya tejét vagy mit es kiskanallal vagy cumisuvegbol?


En termeszetesen szultem, de erre mar reg kivancsi vagyok.

En azt hiszem hogy az en babamnak annak idejen adtak valamit, mert nem lehetett volna maskepp olyan nyugis es jollakott egy ejszaka utan. Amikor hozzam hoztak szinte mindig aludt, igy persze hiaba meregettek hogy mennyit szopott.


2009. okt. 22. 23:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Vizet (cukrosat). Aztán egy napot átüvöltött, köv. nap meg egész nap aludt. Nem lehetett felébreszteni!

Sírtam nagyon. Akkor estefelé jött egy csecsemős, megkérdezte, hogy kértem-e tápszert. Néztem rá hülyén.

Aztán kaptunk tápszert.

Nálunk így volt tavaly.

2009. okt. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én Vácon szültem ott sima vizet adnak.3 napig nem volt tejem,gondolhatod 3. nap szegény babám már hogy sirt.De ott nem nagyon érdekli őket.
2009. okt. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Elfelejtettem írni, hogy cumisüvegből. Valami őskoriból. Ömlik belőle a cucc.

Amúgy ránk is tojtak jó nagyot, végső esetben adnak csak tápot.

Az én lányomat már nem lehetett felébreszteni. Semmivel. Pedig a csecsemős már vízzel spriccelte!

Állítólag azért aludt, mert előző nap üvöltött, de nem kapott enni (nem volt mit adjak). Másnap úgy döntött, hogy inkább alszik, mert úgy nem érzi az éhséget. Valószínű, hogy éhen is halt volna, ha rajta múlik! Az első adag tápszert álmában kapta, miután jóllakott, felébredt, és onnantól kezdve ébren volt, úgy, mint más babák.

Leírhatatlan, hogy mit éltem át!

Éjszakánként, míg mások aludtak, én a szoptatós szobában próbáltam fejni a semmit! :(

Más lehetőséget nem ajánlottak fel, csak a tápszert, de én ennek is örültem!

2009. okt. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én császárral szültem, bababarát kórházban, ahol csak szoptatni lehet. Az én babám konkrétan SEMMIT nem kapott. :(( Csak azt a pár csepp kolosztumot szívta drágám vagy két napig, a 3. napom már ki tudott cicizni 20-30 ml-t és csak az 5. napra indult meg a tejem. Addig sírt, én is sírtam, könyörögtem a kórházban hogy adjanak neki vmit, de nem adtak semmit, azt mondták sajnálják nem lehet. Azt gondolták nem akarok szoptatni, pedig dehogy! Na ennyit a bababarát kórházakról.
2009. okt. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 xStefix ***** válasza:
100%

Utolsónak: biztos, hogy az éhség miatt sírt? Az előtej ugyan nagyon kevés, de sokkal töményebb, mint az érett tej. És az újszülöttek általában megelégszenek azzal a kevés mennyiséggel, amit ki tudnak szopizni. Persze ez attól is függ, mikor indul be a tej, mennyire étkes a baba stb.


Nálunk is adhattak valamit a babáknak, de nem tudom, mit. Azt viszont igen, hogy kifejezett főorvosi utasítás ellenére nem pohárból, hanem üvegből. Ezt anno tudatlan anyukaként nem kérdőjeleztem meg, mára viszont elég sajnálatosnak tartom. De legalább a lefejt és bevitt tejjel pótoltak éjszakánként, miután már beindult. (Itt "fél" rooming-in van, este 9 és reggel 8 között benn vannak a babák.)

2009. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13.30-as vagyok. Sajnos biztos hogy az éhségtől sírt, azóta sem sír másért, csak ha éhes :) Nagy baba, több mint 4 kilóval született, nem volt elég szegénykémnek az a pár csepp.
2009. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

nálunk itt-ott cukros vizet adtak az elso 1-2 nap, fecskendovel a szájába.

a tobbi nap kikonyorogtem a tápszert, 1-2 etetésre legalább, mert csak sírt a baba állandoan...

2009. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
ahol én szültem,bababarát kórház,vagyis ha anyukának nincs teje,bizza csak vizet kap. Első babámnál nem indult be a tej,probáltam mindent, nem lett. Hiába könyörögtem tápszerért nem adtak, eredmény: gyerek tiszta sárga lett,de még a szeme is, 1 hét fent a PIC-en. Másodiknál már rutinosabb voltam, volt nálam tápszer. Biztos ami biztos alapon. Sajnos ujra nem indult be a tej,csak hazajövetel után. Kórházba mikor nem figyeltek adtam neki enni. Igy nem sárgult be a babám és nm orditott állónap az éhség miatt.
2009. okt. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk cukros vizet kaptak csőrös pohárból.
2009. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk cukros víz volt és abból adtam amiből akartam, magasról lesz@rták, hogy mit csinálsz, segíteni sem segítettek a szoptatásban sem. Ha cukros vizet kértem azt adtak, ha tápszert kértem,akkor azt.
2009. okt. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!