Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rendben van ez így?

Rendben van ez így?

Figyelt kérdés
11 hetes babám nem eszi meg a "napi adagját". A védőnő szerint a testsúlya 1/6-át kellene megennie, ami most 1000 gramm lenne naponta. Ő azonban nagyjából 6 hete beállt arra, hogy 750-950 gramm között szopizik egy nap. Szépen gyarapszik, jó a kedve, jókat alszik, de a védőnő piszkál, én meg hála neki, elkezdtem aggódni. A méregetéssel is piszkál, holott nekem már semmi kedvem mérni evés előtt-után (néhány napja nem is teszem, csak néha).
2014. márc. 11. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, amíg a baba jó kedvű, hízik, van elég pisis-kakis pelus nincs gond! Tedd el a mérleget, és csak bólogass a védőnőnek :D
2014. márc. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell szentírásnak venni ekkora súlynál már főleg ezt az arány számot. Szerencsére nekem nem ilyen védőnőm van, ő azt mondja, hogy amíg gyarapszik, addig nincs baj. Az én fiam például egy hónapon át az ajánlott mennyiség közel dupláját ette (tápszeres). De így sem hízott nagy ütemben. Én panaszkodtam a gyerekorvosnak, védőnőnek is, hogy félek, baj lesz, amiért ennyit eszik, de megnyugtattak, ha jó a kedve, gyarapszik rendes ütemben, nem kell aggódni, étvágyban az édesapjára ütött (a férjem hatalmas darab ember, nem kövér, hanem magas és erős). De azt mondták az is normális lenne, ha kevesebbet enne, a felnőttek sem mind ugyanannyit esznek. Ha majd növekedési ugrás jön, akkor majd a babád is többet eszik, ezen ne aggódj.
2014. márc. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 lyna82 ***** válasza:
100%
Nyugi!!Nem minden baba "tankönybaba" !Ha szépen hízik és nyugodt,akkor elég neki annyi!Úgyis jelez,ha több kell neki!Ne idegeskedj,mert az árt neked is és a babának is.Akkor ráérsz aggódni,ha megáll vagy csökken a súlya. :-)
2014. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. márc. 11. 10:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne figyelj oda, es mond azt, h megeszi...

Az en vedonom es dokim mar az elejetol lebeszelt a meresrol, pedig en akartam mericskelni. Az en babam soha nem ette meg a "tankonyvi" adagot, megis 3 hosan megduplazta a sulyat, kimondottan pufi baba (most 4,5hos, 8kg). Ha nem mericskelem es emiat nem tukmalom, meg kevesebbett evett volna, sulya talan jobban kozelitene az atlagoshoz.

2014. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amíg a babád kiegyensúlyozott, jókedvű, és még szépen gyarapszik is, addig tojd le a védőnődet.

1 héten egyszer nettó súlymérés, és nyugi.

A kislányom is sokkal kevesebbet evett, mint amit kellett volna neki?!, és mégis szépen hízott, 6 hós koráig(sőt majdnem 8 hóig). csak anyatejes volt.

Ha 2 hét alatt nem hízza meg az "előirtat", akkor kezdjél csak aggódni.

2014. márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is! A védőnővel tényleg nem foglalkozok (eddig is tudtam, hogy nem érdemes...). :)
2014. márc. 11. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!