Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan, aki nem igazán...

Van itt olyan, aki nem igazán szeret/szeretne már szoptatni?

Figyelt kérdés
6 hós múlt a bébim, 5 hónapig kizárólag szopott. Már egy hónapja hozzátáplálok, egy hete pedig kap tápszer pótlást is. 3 hós kora óta lelassult nagyon a fogyása, az utolsó két hétben meg fogyott 20 dekát ezért kezdtem tápszert is adni neki. Sajnos még mindig nem duplázta meg a súlyát sem.De az a helyzet, hogy ha már így alakult én el szeretném hagyni 1-2 hónap múlva a szopit, mert egy nyűg nekem már az egész. Valahogy nem érzem át a szoptatás csodájár. :/ Csak közben meg őröl a bűntudat, mert mindenki azzal jön, hogy de az anyatej a legjobb... Tudom én is. De akkor is elegem van már a szopiból. :(
2014. márc. 21. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Anyatej párti vagyok, de nem megrözötten, úgy gondolom akinek ez komoly nyűg, az inkább ne szoptasson, minthogy "szenvedjen" a babájával. Persze az első egy-két hónapban lehetőleg kapjon anyatejet, de amúgy már a tápszerek is elég jók azért!


2. 6 hónaposan már szerintem bőven kaphat tápszert, rengetegen elhagyják már ilyenkor a szopit.


3. A kérdésre válaszolva: nekem eleinte nagyon nyűg volt de mostmár imádom minden perét, tényleg! (9 hónapos)... pesze a macera meg kötöttségek miatt azért picikét várom a végét... de már előre belefájdul a szívem, hogy nem lesz több szopi :(:(


De eleinte tényleg alig vártam, hogy vége legyen... sokáig tartott, nem ehettem akármit, mert fájt a hasa, éjszaka csak én altathattam... stb-stb... de most hogy egyre kevesebbet szopik, azt is már gyorsan letudja, kezd hiányozni.

2014. márc. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
5 hónapos koráig kizárólag szoptattad,és még most is kap anyatejet.Ha 8 hónapos kora körül elválasztod szerintem az teljesen rendben van,a többség még eddig sem hajlandó szoptatni (az elapad a tejem,meg nem volt tejem 80-90%-ban kamu,azért nem volt mert nem akarta hogy legyen) ne érezz emiatt lelkiismeretfurdalást,mert nincsen miért.
2014. márc. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!