Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz hogy ha szülés elött sok...

Melis80 kérdése:

Igaz hogy ha szülés elött sok narancslé iszom az elapasztja a tejet és nem fogok tudni szoptatni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 27. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Erről én még nem hallottam, és szerintem hülyeség. Eléggé körüljártam a szoptatás témáját, és ezzel sehol sem találkoztam. Nekem a narancslét arra ajánlották, hogyha szülés után nem indulna be az emésztésem, és nem sikerülne kakilnom, akkor még a hashajtó előtt próbáljam ki, hogy meleg narancslevet iszok, mert ez is hashajtó hatású.
2014. márc. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Ha nem akarsz szoptatni, fol kell iratni hormontartalmu gyogyszert.
2014. márc. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Erről én sem hallottam soha.

Azt sem értem, hogy a tej a szülés után szép lassan indul be, a szülés előtt megivott sok narancslé (mégis mennyi????) mégis hogy lenne rá hatással?

2014. márc. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A tej hormonális hatásokra indul be, nem étel-ital hatására.

Én sok narancslevet ittam, 100%-ost, az emésztést is segítette, és ez volt az egyetlen, amire a baba megmozdult.

Tejem viszont alig volt mind a két gyereknél, pedig narancslevet bőven ittam.

2014. márc. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogy! :) Nekem éppen a narancslé szaporította a tejemet, csak a babám pocija nem bírta, így leálltam a fogyasztásával. Nincs semmi, ami szülés előtt tejet apasztana. Akkor még maximum egy kis előtej lehet a melledben. Fogsz tudni szoptatni, ne félj!
2014. márc. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, ez hülyeség! Gyógyszerrel lehet elapasztani a tejet! Mért nem akarsz szoptatni?
2014. márc. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Jaj, ez meg miféle marhaság? De tényleg. :)


A tej mindenképp elkezd termelődni, hormonális hatásra. Ha valaki semmiképp nem akar szoptatni (sajnos), akkor vagy lassan visszaapasztja magának a tejet, vagy kér lórúgásnyi apasztó gyógyszert.

De bízom benne, hogy te csak azért kérdezted ezt, mert nagyon szereted a narancslevet, de valaki rád ijesztett ezzel a lükeséggel, ugye? :)

2014. márc. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Írt privit a kérdező, akar szoptatni, ezért tette fel a kérdést, csak eléggé félreérthetőre sikerült!
2014. márc. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!