Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van valamilyen praktika...

Van valamilyen praktika amivel elő lehet segíteni már a terhesség alatt, hogy szülés után legyen tejem?

Figyelt kérdés
Első babámnál egyáltalán nem volt tejem még előtej sem. Akkor a nyolcadik hétig próbálkoztam. Most nyolc hetes terhes vagyok és sokszor arra ébredek éjszaka, hogy iszonyatosan fáj feszít a mellem. Ilyenkor maszíroztam egy kicsit, hogy enyhüljön a fájdalom és egyszer néhány csepp fojadék jelent meg a mellbimbón. Azóta egyáltalán nem maszírozom, mert azt olvastam itt, hogy problémát okozhat a terhesség alatt. Ettől függetlenül nagyon örültem annak a pár cseppnek, mert talán most lesz tejem, nekem legalábbis ezt jelentette. Mit gondoltok? Tudtok ajánlani valamit akár már a terhesség időszakára vagy a szülés utánra?
2014. febr. 22. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
semmit nem tudsz előre tenni, masszírozni, nyomkodni nem szabad, tejnövelő teákat, bogyókat sem szedhetsz terhesen, meg kell várni a szülést, addig reménykedni tudsz benne ,hogy most lesz elég tejed a babának
2014. febr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szülés előtt semmit nem tudsz tenni.

És attól, hogy van előtejed a terhesség alatt, az sem jelent semmit, mint ahogyan az sem, ha egyáltalán valakinek nincs előteje a terhesség alatt.

Nekem abszolút nem volt a fiammal előtejem a terhességem során, császáros voltam, mégis a 3. napon megindult a tejem és annyi volt, hogy minden szoptatás előtt és után még pluszban fejtem.

Csak nekem sajnos egészségügyi okok miatt és műtétből kifolyólag diétáznom kellett, így elment a tejem. A tejszaporítóra sajnos allergiás vagyok, de másfél hónapot azért sikerült szoptatni, az is több, mint a semmi.

De tényleg előre semmit nem tudsz tenni.

És az, hogy az első babádat nem tudtad, attól még lehet a másodikkal meg lesz elég tejed.

De ha nem, hát az is megeshet, de akkor se keseredj el, tápszeren is nőtt már fel nem egy gyerek. És én azt tapasztaltam a környezetemben, hogy semmivel nincs ellenállóbb szervezete egy anyatejes babának, mint egy tápszeresnek. Egyaránt ugyanolyan beteges mindkettő. Sőt, az elhízásnál is azt láttam és látom a környezetemben, hogy az anyatejes babák sokkal hízékonyabbak és nagyobb súlyban vannak, mint a tápszeresek.

2014. febr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nincs bajom a tápszerrel, a kislányom végig tápszeres volt. Akkor nagyon sokszor cseszegettek azzal, hogy biztos nem próbálkozom eléggé és nem is akarom szoptatni. Ezt akkor nagyon rosszul éltem meg és ezt szeretném most megelőzni.
2014. febr. 22. 12:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon bántott az elsőnél, hogy nem sikerült a szoptatás, és kaptam bőven bántó megjegyzéseket én is. 3 hétig szenvedtem vele, mire végül elkezdtem a pótlást, és 10 hetes korában teljesen elapadt az a kevés tej is. Nekem mellfeszülésem sem volt se akkor, se a második terhesség alatt.

Most egy hetes a kistesó, és van tejem (hogy mennyit szopik, azt nem tudom, mert nem vagyok hajlandó mérni), de már most több, mint a születési súlya, 4 nap alatt 150 gr-ot hízott, mióta itthon vagyunk. Van bőven pisi, kaki, és jóizűen alszik.


Szerintem az a legjobb megoldás, ha lesz@rod az egészet, és nem agyalsz a szoptatáson, aztán vagy lesz, vagy nem, a tápszertől sem lesz semmi baja. Fejben rendezd le magaddal a dolgot, ígérd meg magadnak, hogy nem fogsz azon idegeskedni, hogy kell-e tápszer vagy sem. Ja és a szopások méregetése a legnagyobb ellenség, mert ezek a hagyományos csecsemőmérlegek nagyon pontatlanok, nem lehet rá alapozni. A kórházi mérleg az jó volt, 2 gr-okat is mért, és pontos is volt, a kórházban 3. nap már 40-50 gr-okat evett, az első fiammal ekkor még csak 10 gr volt.

2014. febr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó,megfogadom a tanácsod.
2014. febr. 22. 14:14
 6/7 xStefix ***** válasza:

Igen, van:

- informálódsz, utána olvasol a helyes szoptatási gyakorlatnak, hogy mit hogyan érdemes majd próbálni. Pl. a La Leche Liga vagy az SZME netes oldalain vagy az általuk ajánlott szopis könyvekben.

- lelkiekben is felkészülsz arra, hogy szoptatni szeretnél. Valahol tényleg beveszel egy fél nem érdekel-bogyót, hogy lazább legyél és ne görcsölj rajta kényszeresen, de közben határozott is maradsz azt illetően, hogy szoptatni fogsz és pont. Ésszel, hideg fejjel, tudatosan, nem túlparázva, stresszelve. A szoptatást (ilyen hozzáállással) nem lehet elrontani, szóval nincs min aggódni. :)

A te magabiztosságod és a megfelelő támogató környezet (szakember + családod) a legtöbb, de a legkevesebb is, hogy sikeres legyél. Hidd el, hogy leginkább ezek fognak számítani, nem az ilyen-olyan tejfakasztó praktikák! Ha a te tudatos vagy, akkor jó eséllyel és némi szerencsével ki fogod tudni járni magadnak a megfelelő utat.


Kellemes babavárást! :)

2014. febr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, nezesd meg a pajzsmirigyed. En igeny szerint szoptattam, vegul a kislanyom 25 honapos korara fogyott el totalisan a tejem (igeny lett volna ra), utana derult ki, hogy a pajzsmirigyem miatt tortent.
2014. febr. 24. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!