Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ekcémás baba mellett diétáztat...

Ekcémás baba mellett diétáztatok akkor is, ha nem volt mellette látványos javulás?

Figyelt kérdés

Enyhe ekcémás tünetei vannak a babámnak, ritkán lángolt eddig fel, viszont teljesen sosem múlik el sajnos :(. 3 hónapja diétázom lassan, a bőrgyógyász azt mondta, ha nincs nagy különbség, hagyjam abba. Én viszont nem merem, hátha akkor megint felerősödik. Viszont eléggé félek, hogy így mennyi vitaminhoz jut, borzalmas így a táplálkozásom, kb rizst, krumplit, húst, gluténmentes kenyeret, margarint és felvágottat eszem. A gyümölcsök puffasztják, abból napi egy alma vagy körte max, zöldség közül néha paprika. Pároltan, sütve cukkini, padlizsán, répa, ennyi. De a répa meg hajtja úgy látom. Hát nem tudom, ti hogy csináltátok???

Terhesvitamint eszem és erősen imádkozom, hogy belőlem kiszívja, ami kell neki, max én robbanok kicsit le...



2012. máj. 17. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Hány hónapos a babád?A paprika nagyon puffaszt, de a gyümölcsök nagy része egyáltalán nem puffasztós. Anyatejen keresztül kizárt, hogy a répa meghajtsa. A szelekre adsz neki valamit? Az én gyermekeim ekcémásak. Általában akkor volt erősebb az ekcémájuk, hogyha sok tejfehérjéset ettem, ill. sok banánt ami szintén tele van fehérjével. Egyikük sem tejallergiás, de az anyatejben nem bírták. Én szedtem kismama vitamint végig a szoptatás alatt is, hogy biztosan elég tápanyag jusson nekik. Szerintem szépen egyenként kezdj el enni mindent. Mintha a babát szoktatnád az új ételekhez. A tejet hagyd a végére.
2012. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.

A paprika,uborka puffaszt.Gyümiből a banánt kerüld,mert az is.Az én fiam is ekcémás volt a hajlatoknál egy két kissebb foltot láttam,de nekünk a hidrofiles fürdetőtől elmúlt.És már nem is jön ki rajta,pedig mással fürdik.Nem tudtam,hogy ennyire eltud durvulni az ekcéma.

2012. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen,majdnem másfél éve tejmentesen van a fiam,de a bőre ugyanolyan.Több allergológus szerint ilyenkor abba lehetne hagyni,mert akkor nem a tej az okozója,de én sem merem.Amúgy nálunk mér tesztelték a gyereket mindenre negatív,mégis maradt az ekcéma.Fiam lassan 2 éves,én sem tudom,mikor lesz vége.
2012. máj. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én nem diétáztam, csak mosóport váltottam és nem használok öblítöt sem. az én babám 5hónapos
2012. máj. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!