Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van valaki, aki csak lefejt...

Van valaki, aki csak lefejt anyatejet ad a babájának, esetleg néha mellé tápszert, de nem szoptat?

Figyelt kérdés

2,5 hetes a kisbabám. Iszonyat mértékben kivagyok már. Már a kórházból úgy jöttünk haza, hogy egy merő seb volt a mellbimbóm. Kisebb, laposabb, mint az átlagos. De ez csak a dolog egyik fele. A babácska egyszerűen nem tud ügyesen rácuppanni:(Szóval a fájdalmas szoptatás, sebes mellbimbó, mellgyulladás mellett még azzal is küzdünk, hogy az elején 10 próbálkozás, mire végre valahogy rácuppan. Neki is rossz. Már csak a szoptatás gondolatára is feszülök be. Ma éjjel megtörtént, hogy egyszerűen nem tudott ráharapni, muszáj volt neki mást adnom. Kikészülök teljesen. Én tényleg szerettem volna, és higgyétek el, hogy sokat próbálkoztam. Ott tartok, hogy lefejem neki a tejet innentől, és úgy kapja. Persze, hogy bűntudatom van, de már nem tudom, mit tehetnék. Szoptatási tanácsadó volt kint háromszor is.

Szörnyű lenne, ha a fejés mellett döntenék?



2014. ápr. 3. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Nekem a lányom 36. hétre született ici-picin, és nem tudott ráharapni, mert olyan pinduri volt.

Nagyon sokat küzdöttem, így egyetlen jótanácsot had adjak, hogy ne ess az én hibámba. Ne cumisüvegből add a lefejt tejet sem, és a tápit sem, hanem vagy a Medela Calma-ból, vagy a Szoptanittel, vagy még esetleg a Tommy Tippy-nek vagy hogy írják, van ilyen speckó üvege.

Mert sajnos az én lányom mire megnőtt, megerősödött volna úgy rászokott a sima Aventes cumisüvegre, hogy a mellem már sehogy sem kellett neki, mert a cumisüvegből jobban jött.

Sajnos nekem amúgy is kevesebb tejem volt az átlagnál, én 4 hónapig fejtem neki a tápszer mellé, de így elapadt, mert ugye a babák jóval erősebben szívják, mint ahogy mi tudjuk fejni.

Viszont tudok olyat, akinek inkubátoros volt az újszülöttje, ezért nem tanult meg szopni, sosem szopott, és ő 8 hónapig fejt a babának napi 8X, és totál anyatejes tudott lenni a babája.


Amúgy amit én tudok tanácsolni, hogy tényleg szerezz valami jobb üveget, ami nem rontja el a szopó reflexét, és pihenj két-három napot a szoptatással, regenerálódhasson az idegrendszered :-) a melled, a bőröd, a bébi:-) aztán csapj újra a lovak közé, még nagyon az elején vagy, hidd el, az a ritka, ha valaki nem izzad vért ezzel az egésszel. A képeken látható boldog újszülöttet szoptató mamika, aki mosolyog elég kamuszagú!

ÉS NEM VAGY ROSSZ ANYA! NEM VAGY ROSSZ ANYA! NE GONDOLJ ILYET MERT NEM VAGY AZ!!!!! :-) :-) :-)

2014. ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemnél így jártam, a befelé forduló mbimbóim miatt. 5 napig rendszeresen fejtem éjjel is 3 óránként. Ennek az lett az eredménye, hogy mindkét esetben megugrott a tejmennyiség, kifordult jobban a mellbimbóm, a sebek gyógyulásnak indultak. Mivel eleinte feladtam, cumisüvegből kapták a lefejt tejet. Szerencsére 5 nap csak cumisüveges etetés után is elsőre elfogadták a mellemet, mikor újra erőt vettem magamon, és megpróbáltam szoptatni. Első babánál még legalább két hónapig voltak fájdalmaim szoptatás közben, a másodiknál csak pár hátig. Kisebb vérezgetés szoptatás/fejés elején még előfordult, de már nem volt vészes.

A kicsi 2 éves múlt, még mindig szopik, és több, mint egy évig adtam le tejet mindkét gyereknél.

2014. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ha a szoptatási tanácsadó sem tudott segíteni, hogy rácuppanjon rendesen a cicire, akkor még esetleg megpróbálhatod, hogy elviszed egy Dévényeshez szájtornára, hátha az segít. Nekünk legalábbis segített, igaz addigra már 3 hetes volt, és a cicim már hozzáedződött a rossz technikájához, és elmúltak a sebek, de a torna hatására még jobb lett, már nem fáj a szoptatás, és ügyesen szopizik, már 6 hetes.

Ha még nem adtad fel teljesen akkor én is azt javasolnám, hogy medela calmaból, vagy pohárból kapja a lefejt tejet és a tápszert. Ha viszont már teljesen feladtad, akkor mindegy miből kapja. A lényeg, hogy te és a baba is érezzétek jól magatokat. Hidd el, vannak még jó páran, akik a lefejt tejet adják, mert a baba nem tudott szopizni ciciből, ettől nem vagy rossz anya, csak nem vagy olyan szerencsés, mint akinek minden klappol a szoptatáshoz.

Amit még érdemes megnézetni, hogy nem rövidebb-e a nyelvfékje.

2014. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az elején nagy segítség volt az a kórházban kapott tanács, hogy mellre helyezés előtt adjak egy korty vizet a babának. A nedves szájával sokkal könnyebben be tudta szívni a cicimet a megfelelő mélységre. Ég és föld volt a különbség így.
2014. ápr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok Molnárka Katalin de jó, hogy ezt írtad, mert mindjárt megint szülök, és ezt én nem is hallottam:-)

köszi! hasznos voltál!

2014. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elso babamat 8 honapig szoptattam, a masodik babamnal sajnos fejnem kellett nekem is. Mar alapbol nem tudta ugy bekapni a bimbomat, mint a nagyobbik. Raadasul besargult, ami miatt nagyon aluszekony volt, igy minden egyes szoptatas min. 1 ora volt. Nagyon kisebesedtek, sokszor vereztek a mellbimboim. Semmi nem hasznalt. Igy 3 het kinkeserves szoptatas utan mar a tejem is apadni kezdett. Nekikezdtem fejni,cumisuvegbol adtam oda a tejemet. Amikor egy picit javult a mellem megprobalkoztam a szoptatassal, de nem vokt hajlando mar cicibol enni. Pedig Tommy Tippees cumisuveget hasznaltam. Az elejen 4x, majd kesobb 3x fejtem naponta. Igy is sikerult 6 hos koraig kizarolag anyatejjel taplalnom a kicsim es meg utana is csak fokozatosan csokkent a napi lefejt mennyiseg. Majdnem 8 hos volt amikor vegleg befejeztem a fejest. Addig birta a szervezetem is a tejtermelest es az idegrendszerem is.

Bevallom sokkal nehezebb, mint a szoptatas volt, de kevesbe fajdalmas.

Merlegelj, es donts helyesen! :)

2014. ápr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
A tanácsadó mit javasolt? Nem váltak be a javaslatai?
2014. ápr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egyáltalán nem lenne szörnyű, ha csak fejnél. Én 2 hónapos koráig próbálkoztam a szoptatással, aztán átálltam a fejésre, mert begyulladt a mellem, vérzett a mellbimbóm, sírtam a fájdalomtól, amikor szoptattam. 14 hós koráig kapott anyatejet, és emellett tejtestvére is lett a babámnak. Nem mindegy szerintem, milyen cumiból kapja a tejet. Többet is kipróbáltam, és a NUK latex cumi jött be, abból lassan jött, így kb. annyi ideig itta a tejcsit, ameddig előtte szopizott.
2014. ápr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!