Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most mit tegyek, fejni szoktam...

Most mit tegyek, fejni szoktam a tejem, és úgy adom oda a babának, de most szétrepedtek véresre a mellbimbóim. Fejnem muszáj, mert begyullad, de ez csak rosszabb lesz ha fejem. Hogy gyógyítsam meg gyorsan?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 3. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Lansinoh krem nekem masfel nap alatt rendbehozta, pedig verzett nekem is.
2014. ápr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is amit az elso irt az segitett.elotte harom masik fajta kremet probaltam.en mar a korhazbol ugy jottem haza h veres sebes volt a bimbom.ket hetig csak fejtem egyszeruen keptelen voltam szoptatni.ezzel kenegettem nekem kellett egy masfel het a teljes begyogyulasik.mostmar 3hete szopizik meg mindig faj amikor bekapja de mar nem sebes.ja es amitol falra masztam h mindenki azzal a szoveggel jott h majd megszokod!!!bocsi h hosszu lett:-)
2014. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vilcsianyuja ***** válasza:

A Lansinoh tényleg jó, de nekem éppen az okozott gondot, hogy a kisebesedett, de nem vérző mellbimbómat kezelgettem ilyen-olyan krémmel (Lansinoh, Garmastan, Bepanten), ami szép vart képzett a bimbómon, és mikor ezt a varas-megkeményedett bőrt a baba elkezdte szívni, egyszerűen eltörött, behasadt, és ettől kezdett el vérezni. Úgyhogy hagytam a csudába a krémeket, és Forever Aloe Vera First-tel fújkáltam, utána megszűntek az ilyen problémáim. Esetleg azt is megpróbálhatod, hogy ha könnyen jön pár csepp tej, anélkül, hogy megint felszakítanád a bőrt, akkor nyomj ki egy kicsit, úgymond "áztasd elő" a mellbimbódat, és utána kezdj el fejni, talán így nem szakad be a seb újra.

És nem kell megszokni, de hidd el, ha megerősödik a bimbód, akkor már nem lesznek ilyen problémáid. És esetleg próbálkozhatsz is majd a cicire szoktatással, mert ha olyan gondok vannak, hogy a baba nem tudja helyesen bekapni a bimbót, a mellszívó (már ha nem kézzel fejsz) egy kicsit átalakítja, és lehet, hogy később már sikerülni fog a szoptatás is.

2014. ápr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezert nem kell keverni a kremeket. A garmastan hamosit a lansinoh pedig nedvesen gyogyitja a sebet, igy a ketto uti egymast.
2014. ápr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Utolsónak, nem egyszerre használtam a krémeket :) A Lansinoh-t még első gyerekemnél, ami jó volt, de nem csodaszer. (Mielőtt megvettem, azelőtt használtam Bepantent, azt meg a védőnő ajánlotta.) Csakhogy második babáimnál nem kapott a párom Lansinoh-t (olyan gyógyszerészt fogott ki, aki még csak nem is hallott róla), és rásózták a Garmastant. Az nem jött be a fent ismertetett okok miatt, és azután kezdtem el a First sprayt. Nálam ez olyan, mint a kamillatea, amolyan biankó gyógymód, mindenre jó.
2014. ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok

Igen a first tenyleg jo:-) nem is jutott eszembe, h azzal fujjam, mondjuk azt nem tudom miert:-D

2014. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Közvetlenül fejés előtt is kend be, vagy valamivel nedvesítsd, akkor nem reped szét.
2014. ápr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En is lansinohot használok, igaz a kezdetektől, minden szoptatás, fejes után kenem es ki sem sebesedett szerencsére... Elso gyereknel meg ez nem volt, ott sajnos kisebesedett nekem is...
2014. ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én már a kórházban Aventes mellbimbóvédőt használtam, hát jó pici, meg jó drága is, aztán azóta csak kenem, és most már ott tartok , hogy véresre vannak repedve,pedig csak fejem, szoptatni nem tudok, és apad a tejem, mindjárt megőrülök ettől :(
2014. ápr. 8. 09:08
 10/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Aventes bimbóvédőből elvileg két méret van. Nekem a pici kellett, de neked akkor a nagyobb kellene. A MAM-os bimbóvédőt is nagyon dícsérik. Ha a tápszerek árát nézzük, megtérülhet az ára. Azt próbáltad, hogy fejés-szoptatás előtt kinyomsz egy pár csepp tejet, elkened, és vársz egy kicsit, hogy felpuhuljanak a hegek? Akkor nem szakad be újra és újra a bimbód, mikor elkezded szívatni, és végre be tud gyógyulni.
2014. ápr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!