Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Császár után mellszívó elősegí...

Császár után mellszívó elősegíti a tejbelövellést?

Figyelt kérdés

2. császáromra készülök és előre aggódom, mert a kislányom 3 napig semmilyen táplálékhoz nem jutott, nem jött tej a mellemből, a kórházban pedig nem kapott semmi kiegészítést, csak pár csepp vizet, így nagyon lesoványodott.

Vajon van értelme, ha császár előtt és után is bevetem a mellszívót rásegítve, hogy minél hamarabb jöjjön a tejem?



2014. ápr. 4. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Császár előtt szerintem felesleges, császár után pedig a baba a leghatásosabb mellszívó. A tejbelövellés a lepény megszületésének hormonális hatására következik be, erre a baba gyakori szoptatása tud rásegíteni a legjobban.

Az lenne fontos, hogy ne idegeskedj már előre, császár után előfordul, hogy később jön meg a tej, és ne keserítsen el, ha a szobatársaidnak hamarabb indul be. Neked is lesz tejed, pont elég a babádnak. Hajrá!

2014. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A babád a legjobb mellszívó. Amennyit csak tudod, tedd mellre. És ne aggódj előre. Lehet, hogy most előbb lesz tejed. De ha nem, akkor sincs gond, tartalékkal jönnek világra a babák. Én természetes úton szültem, mégis csak 3. nap lett úgy tejem, hogy már ne fogyjon a babám, hanem stagnáljon a súlya. Ha nagy a gond, akkor úgyis adnak kiegészítést, legalábbis a fiam kapott, mert leesett az első nap a vércukra többször (én terhességi cukros voltam), egy kisbaba pedig kiszáradás jeleit mutatta, ő kapott tápszeres pótlást, úgyhogy odafigyelnek rájuk. Ettől függetlenül használhatsz mellszívót, ha téged az megnyugtat, mert az is jótékony hatással van a tejtermelésre, ha az anyuka nem idegeskedik.
2014. ápr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2csaszarom volt 1utan a 4dik nap lovellt be a tejem de sajnos nem tudtam szoptatni a 2diknal a 2dik nap! Hozzateszem császár után 1oraval mellre tették a kicsit sok tejem volt és tudtam szoptatni! Ne aggódj minden rendben lesz és en is azt ajanlom a babát tedd többször mellre és türelem!
2014. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem szeretnék előre ezen aggódni, csak úgy sajnáltam a kislányomat, mert már acetonos volt a lehellete és még úgy sem kapott semmi ennivalót, ráadásul

szinte egész nap mellen volt. Kis dundin született, de a harmadik nap végére már kilátszódott a bordája, borzalmas volt végignézni.

2014. ápr. 4. 10:43
 5/10 anonim ***** válasza:

igen, segíti. érdemes is használni az elején. de ha s zívja a gyerek a cicit folyton, az még jobb :)

nem igaz, hogy nincs tej, ne aggódj. ha szülés után mellre rakod a babát sűrűn, vagy éppen inkább le se szeded, akkor mindenképpen jön valami. ami az elején szivárog, az a kolosztrum, olyan, mint a víz.

mérleggel nem mérhető, mert lehet akár 4 gramm is, és ha kerekít a mérleg, akkor ezt a mennyiséget nullának veszi.


a legtöbb nőnek negyedik, ötödik átszopizott nap után indul be a teje. ennek megvan szerintem az oka, persze ez mindig mindenkit megijeszt, kár, hogy még nincs kellő tájékozottság szoptatási ügyben.

2014. ápr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is csak 4. nap délben, persze pont hazamenetelkor lett tejem császár után, de addig egész nap rajtam csüngött a babám. A harmadik éjszaka volt, amit végigordított és akkor csak 2 korty vizet kapott (bababarát kórház, kánikula). De nem láttam rajta, hogy vészesen lefogyott volna. Utánaolvastam, és ezt mindenütt teljesen természetes menetrendnek írták le (mármint, hogy 3-5 nap között lövell be tej és addig a gyerek kicsit fogy ugyan, de a tartalékaiból meg a szinte láthatatlan pár cseppnyi előtejből "megél"), ezért most a második gyereknél sem készülök semmi extrával.
2014. ápr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vigyel teat is, en a Mecsek szoptatosat ajanlom. Mellszivot is probalhatod, de en is azt mondom, hogy a mellre tetel a legjobb modszer. Nekem a szulesem utan keveset szopott a babam, mert sarga volt es tobb hetig ott ebreszgedtem, megszenvedtunk, hogy anyatejes legyen. A masodik szulesem csaszar volt, igy elore aggodtam, hogy ez csaszar is, mi lesz. Kineztem a legdragabb medela mellszivot, de orulok utolag, hogy nem vettem meg, mert nem volt ra szuksegem. Edaval csaszaroztak, ezt kertem is es azt is, hogy amig varrnak, hozzak oda a babat, igy a mutoasztalon mar mellre raktam, aztan vegig velem volt az agyban, allandoan mellen es ugy mentunk hazs, minket 3. nap engedtek ki, hogy szinte semmit bem vesztett a sulyabol! Es be is indult gyorsan a tejem. Ugyhogy be idegeskedj emiatt, korhazban leszel, szakemberek tudni fogjaj, kell-e viz vagy tapszer vagy hasonlo, de te addig is tedd mellre mindig.
2014. ápr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elnezest az elirasokert, mobilrol irtam, kozben rajtam ugralt a gyerek:)
2014. ápr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztató szavakat mindenkinek :)
2014. ápr. 4. 17:21
 10/10 xStefix ***** válasza:

A legfontosabb az lenne, hogy minél hamarabb szoptatni tudd a picidet, erre próbálj törekedni, amennyire az állapotod majd megengedi. De addig is, amíg ő megkapod, nagyon hasznos lehet a mellszívó! A legideálisabb az, ha a szülés utáni 6 órán belül már "történik valami" a cicivel, akár szoptatás, akár fejés révén. De ha ezt nem sikerülne kivitelezni, akkor se aggódj - a lényeg, hogy amint képes leszel rá ill. lehet, szoptass vagy fejj. Ezzel meggyorsítod és meg is könnyíted a tejbelövellést.

Könnyű szülést és jó babázást! :)

2014. ápr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!