Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alkohol hatása ha terhes...

Alkohol hatása ha terhes vagyok? Lehet baja a babának tőle kb 7 hetes terhes lehetek, ittam este 2 pohár bort és 3-4 krémlikőrt. és most aggódom nehogy vmi baja legyen a babának emiatt.

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 22:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Először is azt veszem ki, hogy a terhességed nem biztos. Másodszor pedig 1-1x alkohol fogyasztástól ekkora mennyiségben illetve töménységben az ég világon semmi baja nem lesz.
2011. aug. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja, csak ne csinálj belőle rendszert! :)
2011. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem aggódni kellene,hanem előbb gondolkodni.


Amúgy meg semmi baja sem lesz,ahhoz még nagyon pici.

2011. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
nem iszom egyébként és nem is járunk el nagyon sehová. mióta megszületett a kisfiam aki 3 éves lesz novemberben, amikor kiderült h vele terhes vagyok akkor még elmentünk bulizni egyet, azóta nem voltunk csak lagziban inni meg nem szoktam, max egy pohár sört itthon ha megkívánom.terhes vagyok - ez biztos voltam már orvosnál azt mondta 3 hét múlva menjek vissza megnéz megint és utána mehetek a vizsgálatokra. tavaly lett volna még egy babánk, de a 12. héten kiderült h beteg igy meg kellett szakítani. honnan lehet tudni ha vmi baja van a babának? eredményekből kiderül? és ha olyan baja van amit a vizsgálatok nem szűrnek ki? félek nehogy megint gond legyen- a tegnap egy nagy baki volt, megbántam most félhetek nehogy baj legyen belőle mert 7 hetes terhes vagyok- a kalkulátor szerint- juni 17-én volt meg utoljára, de kb. júli 1 után eshettem teherbe konkrétan. köszönöm a segítő őszinte válaszokat!
2011. aug. 7. 23:01
 5/18 anonim ***** válasza:

Á, ez nem lesz gond. A pocakkeményedésekre infúzión tolják az alkoholt, ma írtam pont egy másik kérdésre. A nőgyógyi azt mondta, hogy ilyenkor a legjobb bedobni egy felest, másnak meg egy kis bort javasolt az orvosa.

Nem vagy alkoholista, nem merevrészegre ittad magad, úgyhogy ebből nem lesz baj.

2011. aug. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nam lesz baj. ha valakinek barnázása, vérzése van a terhesség elején, alkoholos infúziót kap. Nekem is volt barnázás, és reggel , délben , este fél korty vodkát kellett innom. Persze nem hónapokig! Utálom, de a babáért mindent!
2011. aug. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. aug. 7. 23:22
 8/18 anonim ***** válasza:

Még annyi - bár szerintem ez nem fog vigasztalni - de ha valami deformáció vagy bármi baj történik az első hetekben, akkor úgyis elmegy a baba. De remélem nem történik meg, ha igen, akkor sem valószínű, hogy emiatt.

Nem olyan rendszeresen és mennyiségben ittál, hogy az károsodást okozna.

2011. aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
remélem tényleg nem lesz semmi baja ettől!
2011. aug. 7. 23:23
 10/18 A kérdező kommentje:
egyszeri eset volt. bár a sört vmiért mostanában nagyon kívánom....egy kis pohárral szoktam kunyizni a férjemtől de csak azért mert megkívántam, de ennyi. nem iszom.
2011. aug. 7. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!