Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kicsit félek attól, hogy nem...

Kicsit félek attól, hogy nem fogok tudni LELKILEG szoptatni, lehetséges?

Figyelt kérdés

36 hetes kismama vagyok. Arra gondolok, hogy sosem tudtam elviselni ha a mellbimbómat ingerlik, "dörzsölik, csavargatják" mondjuk intim szituban. Valahogy ez a stimulálás nem tudom miért, de baromi rossz közérzetet vált ki a mai napig belőlem. Olyan sírógörcsöset.

Nagyon szeretnék szoptatni, el sem tudom képzelni máshogy.

De a napokban eszembe jutott, hogy mi van, ha a baba is a szájával, a szopizással ezt az ingert váltja ki belőlem. Próbálom dörzsölgetni a mellbimbóm, hogy szokja meg, de iszonyat rossz lesz a közérzetem rögtön.

Tudom, hogy tök fura ez a probléma, esetleg tapasztalt már valaki hasonlót?

Előre is köszönöm!


2014. ápr. 5. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Az más érzet mind testileg, mind lelkileg. De én is ilyen vagyok, mint te azzal a kivétellel, hogy engem idegroham kap el ha bárki is hozzáér. Ez a babával sem egészen változott, de más lett.
2014. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát én pontosan így voltam.

Ehhez képest nagyon szeretek szoptatni,semmi kellemetlen érzést nem vált ki belőlem.Ahogy meglett a baba minden olyan természetes lett.

Eleinte mondjuk marhára fájt a szoptatás,de ez egyáltalán nem "olyan" érzés volt,csak fájt.De pár hét után ez is elmúlt

2014. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

húú de jó, hogy ezt írtátok! Első, engem is elkap idegroham a rossz közérzet mellé.

De ha azt mondjátok, hogy szoptatásnál ez nem jelentkezik, az nagyon megnyugtató.

2014. ápr. 5. 20:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy biztos, ha erre nagyon rágörcsölsz, sokat gondolkodsz rajta, akkor nem fog menni! És a baba is megérzi. Lehet, hogy mikor először fog szopizni a kisbabád, eszedbe se jut ez amiről most írtál! Nyugi, menni fog, ha meg, akkor se leszel rossz anya! Hajrá, lassan veled lesz a picid ;)
2014. ápr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne csináld, ne dörzsölgesd! Hidd el, a szoptatásnál egész más "üzemmódban" leszel :).

Én is ismerem ezt az érzést, igaz én nem pont így voltam, de terhesség alatt én sem tudtam elviselni, ha hozzáért valami, de "amúgy" szerettem, de csak bizonyos ideig, vagy bizonyos hangulatban, máskor én sem bírtam elviselni még a gondolatát sem, nekem is előjött ez a rossz érzés, hogy legszívesebben kifutnék a világból.

Szoptatás alatt teljesen más az egész, mintha kikapcsolna minden ilyen ellenérzés, sőt minden más érzés is, csak a szoptatás marad, ami egyáltalán nem volt kellemetlen, még akkor sem, ha egy órát lógott rajta a gyerek (ha ezt valaki előtte mondja nekem, hát tuti sikítófrászt kapok és égnek áll a hajam is).

Hidd el, nagy eséllyel elmúlik az ellenérzés, ha szoptatni kezdesz, legalábbis nálam így volt.

Remélem nálad is így lesz.

Sok sikert!!!!

2014. ápr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én így voltam vele. :) Míg másnak erogén zóna, én kimondottan nem szerettem, ha hozzáértek. Bennem is felmerült hasonló gondolat, mikor terhes voltam. De mindenképpen szoptatni akartam. Aztán megszületett a kisfiam és utána fel sem merült bennem, mert a szoptatásra koncentráltam. Az első néhány nap kellemetlen volt, mert a babám vérhólyagot szívott a bimbómra, meg kellett tanulnunk rendesen csinálni, de ez minden új anyukával előfordul. Fájt a bimbóm a szopitól, közben tejlázam volt, majd szétpukkant a cicim, mert a babám besárgult, aluszékony volt, szóval megszenvedtük. De kb. 1 hét alatt belejöttünk. Mikor megtanultam helyesen szoptatni, már jól is estt, ha kiürítette a tejet és nem feszült a mellem. Szoptatás során oxitocin szabadul fel, sokszor én is bealudtam közben. 27 hónapig szoptattam. :) Aztán mikor a fiam befejezte, valami megváltozott, mert utána már az sem zavart, ha a férjem birizgálta, sőt... ;) Most a második babám szoptatom már 1,5 éve. Szerintem ne görcsölj ezen. Tekints rá úgy, hogy a babád "kulacsa", ne gondolkozz azon, hogy milyen érzés lesz, mert teljesen más, mint amikor te "dörzsôlgeted", ezt nem lehet így körülírni. Koncentrálj magára a szoptatásra, fejben sok minden dől el.
2014. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok!

Igazából eddig eszembe se jutott görcsölni, alapjáraton nagyon pozitívan állok a szoptatáshoz, mégpedig úgy, hogy menni fog.

Csak a napokban kezdtem el ezen gondolkodni, hogy esetleg ez majd összefüggésben lehet-e az általában mellbimbó ingerlésre kiváltott rossz közérzettel.

De azért jó ezt olvasni, hogy többen így éreztetek, és mégsem okozott ez gondot szoptatásnál.

Egyébként nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi válthatja ki ezt az érzetet, idegrohamot. Tök fura, mindig is ez volt.

2014. ápr. 5. 20:35
 8/8 anonim ***** válasza:

En is vagyok ezzel. Mindig is rosszul voltam ha hozzaertek a mellbimbomhoz..a hideg futkos a hatamon, szex kozben teljesen lelombozott ha a ferjem probalt ott izgatni.. ezen meg a mainapig neha kiakad..

en probaltam szoptatni de nem sikerult az elso par alkalom. A kicsim veresre sebesre szivta..bar nem ereztem azt az erzest amit amugy hogy az ideg elkap es sirnek legszivesebben. De vegul csak bimbovedovel tudtam szoptatni. Viszont sikerult legalabb par honapig. Azthittem en is hogy ugyanaz a rossz erzes lesz de nem volt.

2014. ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!