Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan akinek nem szopott...

Van olyan akinek nem szopott jól a babája, ezért fejt es cumisuvegbol adta a tejet? Meddig lehet ezt csinálni? Ha fejek sűrűn, minden etkezesnel, akkor kihúzható így legalább 6 hónapig?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 7. 16:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Persze, sikerulhet. Elsosorban attol is fugg, hogy alapbol mennyi a tejed. Nekem boven volt szerencsere, igy 6 honapos koraig kizarolag anyatejet kapott a kicsim cumisuvegbol. Aztan kezdett apadni lassan, majdnem 8 honapos koraig fejtem.

Sokszor nagyon faraszto volt, sokkal nehezebb volt meg tobb munka is volt vele, de kibirtam :)

Egyebkent azt mondjak, hogy a fejessel nem termelodik annyira a tej, ezert irtam, hogy alkati kerdes is. Olvastam olyat, hogy volt akinek rovid ideig volt igy teje.

En ha szoptathattam volna meg ma is lenne tejem. Lassan 1 eves a kicsi... :)

2014. ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi, nekem van elég tejem szerencsére es nagyon jó a mellszivom, amivel kb 8-10 perc alatt végzek a két mellel... Egy hónapja csinálom így, remelem nem fog apadni...
2014. ápr. 7. 16:58
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem 4 honapos korig sikerult
2014. ápr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Barátnőm mindkét gyereknél így csinálta. Csak fejt, és üvegből kapták a gyerekek. Az elsőnél tele volt a fagyasztó anyatejjel. :)

A másodiknál megcsináltatta a szükséges vizsgálatokat, és anyatej leadó lett. Több decit adott egy kislánynak úgy, hogy az ő fia is csak azon élt. :)

2014. ápr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi ez biztató:)
2014. ápr. 8. 07:44
 6/15 anonim ***** válasza:
Az jutott eszembe hogy ha egy kicsit hagyod szopizni miga másikat fejed akkor szerintem mindig lesz elég és sokaig ellesztek igy. Simán tudod addig etetni tejjel mig szeretnéd.És lehet is. hagy kérdezzem meg milyen mellszivod van mert nekünk pont az a probléma hogy nem csak a szopi sok idő de a fejés is minimum 40 perc mindkét ciciből. Igy nem sok időm marad. Jo lenne 20 perc alatt végezni az egész fejéssel, és mivel az etetés is elhuzodik én is gondolkodtam azon hogy fejek és ugy adom neki....köszi és bocs az offért
2014. ápr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én 9,5 hónapig fejtem. Kb. 2,5-3 hónapos korában döntött úgy a lányom, hogy már nem szopik, de tejem volt. Nehéz munka, én fejtem éjjel- nappal, de nem bántam. Sok sikert!
2014. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem eleve kevés tejem volt, 2,5-3óránként fejtem, elsőnél 6 hónapig, másodiknál 11hónapig, akkor hagytam abba amikor az egész napos fejéssel nem jött össze 100ml!
2014. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat. Lansinoh affinity pro gépi mellszivom van, tudok vele egyszerre két mellet is fejni. Nagyon jó, es gyors...

Ilyen

[link]

2014. ápr. 9. 11:47
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem szopott jol a babam, en is ugy adtam eloszor, hogy lefejtem es kanallal etettem, jo sokaig tartott, kozben segitett az anyukam es szoptatasi tanacsado is es vegul sikerult, megtanult rendesen szopni a baba, nelkuluk nem ment volna. Kb. 1-2 hetig szenvedtunk igy, de megerte.
2014. ápr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!