Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 17 hónapos cicifüggő baba...

17 hónapos cicifüggő baba elválasztása?

Figyelt kérdés
Lassan 16,5 hónapos a kisfiam. Még mindig cicizik,ami nem lenne baj,ha lenne egy rendszer, és mondjuk csak elalvás elött vagy felkelésnél cicizne. DE ő amikor kedve tartja,lerángatja a pólóm,vagy felhúzza, lehúzza, és ha ellentmondok, hiszti a köbön... Sokszor így alszik el, szeirntem már nincs is benne annyi tej,mert sokszor egyikből pár mp múlva átmegy a másikra,majd onnan az előzőre. Egyszerűen függő. Igaz bölcsibe is jár már egy hónapja,de amint hazaér délután,egyből követeli. Ha itthon vagyunk, akkor össze-vissza napközben is akarja. Éjjel 2szer kap tápszert is.... Már nagyon fáj a bimbóm, és telejesen ki vagyok borulva. Lassan másfél éve kialvatlan vagyok, mert 3-4 alkalommal is ébred.. Nem cumizik, sosem tette...
2014. ápr. 11. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Barátnőm a 2 éves kislányával játszotta ugyanezt, volt, hogy komplett bevásárlókocsit kellett az áruházban hagyni, akkora patáliát csapott a csajszi. Társaságban, bárhol követelte, szintén rendszer nélkül.


Neki az vált be, hogy elutazott egy hétre, és a kislány egyedül maradt az apjával. Mikor hazament, már nem kérte.

2014. ápr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Na ez a legrosszabb amit tehetnél. A babád érzi hogy el szeretnéd választani, nem a tej miatt kéri már, mivel a szoptatás nem csak arról szól. Azt olvastam erről, hogy fokozatosan kell leszoktatni, előbb a nappali (nem annyira fontos) szopikat valamivel helyettesíteni, elterelni a figyelmét valami más számára kellemes dologgal. Végül meg lehet hagyni neki a legfontosabb pl. éjszakai szopikat utolsónak.
2014. ápr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:
Szerinted miért nőhetett meg ennyire az igénye irántad? Nem lehet, hogy a bölcsinek is köze lehet ehhez?
2014. ápr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem hiszem. Kórházban voltunk 1 hetet márciusban rotával, akkor szinte semmit nem evett ivott,csak cicizett egész nap. Akkor szokott ennyire vissza...

Bár most megint bölcsiben van, igy csak akkor kéri mikor délután hazajövünk..

2014. ápr. 17. 14:36
 5/5 xStefix ***** válasza:

Értelek.

Te mit szeretnél tulajdonképpen? Teljes elválasztást? Vagy úgy érzed, hogy megelégednél a kevesebb szopival is? Mi az, amit leginkább szeretnél?

2014. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!