Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Tápszeres babák anyukái!...

SOS! Tápszeres babák anyukái! Igaz, hogy a tápszeres babák nem hasfájósak?

Figyelt kérdés
2009. dec. 22. 19:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem mind a kettő gyerkőc tápszeres volt. Az első nem volt hasfájós, a második pedig igen. :-(

Szerintem ez nincs összefüggésben a tápszerrel.

2009. dec. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Teljesen ki vagyok borulva!Nagyon szeretném szoptatni a babámat és volna is tejem,de iszonyatosan hasfájós a 2 hetes babám.Már két napja a napunk abból áll,hogy sír és nem tudok vele mit csinálni.Anyósom azt mondja,hogy éhes,mert a kezét eszi és hogyértéktelen a tejem,mert alig eszem a nap folyamán.De hogy egyek,amikor állandóan a babát vígasztalom.Iszom rendesen a folyadékot.Anyósom szerint a tápszeres babák nem hasfájósak:( De akkor mit csináljak a tejemmel?Mellesleg a tápszertől sem nyugodott meg mikor este megetette vele...a szívem szakad meg.Mi baja a babámnak?Húzgálja a lábait,tekereg,
2009. dec. 22. 19:47
 3/14 A kérdező kommentje:
ez hasfájásra utal,nem?
2009. dec. 22. 19:47
 4/14 A kérdező kommentje:
Vagy erre az időjárásra lenne ilyen érzékeny?A másik dolog,hogy elkezdte teáztatni(kamilla tea),mert állítólag megnyugtatja..de ettől csak hasmenése lesz és még jobban üvölt szerintem!Segítsetek!!!meddig lesz ilyen sírós?
2009. dec. 22. 19:51
 5/14 anonim ***** válasza:
én fiam tápszeres volt és végig hasfájós volt, infacolt adtam az étkezések után/ill. panasz esetén. Nekem azt mondták, hogy a cumisüvegből túl sok levegőt szív, erre vettem olyat (mam márkájú) ami direkt szelepes volt alul, hogy kimenjen a levegő. Olyat viszont hallottam, hogy ha a gyerek "szopi technikája" miatt is előfordul a túl sok levegő nyelése. Ez okozhat hasfájást, és pillanatnyilag úgy érzi, hogy jól lakik, utána viszont hamar éhes lesz. Kérdezd meg a védőnődet mindenképp. Vagy vegyél neki recept nélkül kapható infacolt, később ha idősebb akkor pedig Grape Watter-t(azt hiszem 3 hónapos kor után). Mindkettő van gyógyszertárban és DM-ben.
2009. dec. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Nehogy már tápszerrel etessétek, ha van tejed. Ne engedd! És milyen tápszer, honnan van, mert azt is fel kell íratni, nem lehet akármilyen, csak hipoallergén. Azért próbálj meg enni valamit napközben és ha már nem leszel ideges akkor a baba is nyugodtabban fog viselkedni. Hihetetlen, de mindent megéreznek, ha szomorú vagy akkor ők is nyűgösebbek, ha ideges, akkor ők is. Szóval nyugi :)
2009. dec. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sürgősen felejtsd el anyósod "jótanácsait".Nincs olyan,h értéktelen tej,ami kell,belekerül,csak pótolnod kell a normális evéssel.A kamillatea helyett próbálj valami mást,ha ennyire nem jó neki.A hasfájás sajnos vagy van,vagy nincs,tápszerezéssel nem fogod megszüntetni.Próbáld az alkarodon hasra fektetve ringatni,az jót tesz ilyenkor.Rendesen büfiztesd,mert attól is fájhat a pocak,ha bent marad a levegő.Van sok szer a hasfájás ellen,ebben biztosan kapsz tanácsot másoktól.

De a lényeg:SZOPTASD!!Örülj,h tudod szoptatni.

2009. dec. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
MILUPA aptamil HA PREV. kórházban írták fel,biztos jó,de én is azon vagyok,hogy ha van tejem,akkor miért tápszerezzem?Csak valahogy elbizonytalanított azzal,hogy értéktelennek nevezte a tejemet...azóta is csak sírok,amikor a tejcsim a baba miatt van..de akkor miért eszi szopi után a kezét?
2009. dec. 22. 20:10
 9/14 anonim ***** válasza:
20.00-ás vagyok :) Tényleg én is úgy etettem, hogy közben felvettem büfiztetni. Nem "egy slukkra" adtam oda.
2009. dec. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsaitokat:)Remélem elég a tejem,mert arra is gondoltam,hogy nem..pedig miután evett még csöpög a tejcsim.Teljesen elbizonytalanított a kedves anyós.Szerinte egészségesebb ha tápszerrel etetem:( Tiszta bolond!:(
2009. dec. 22. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!