Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 napja szült, nem megy a...

8 napja szült, nem megy a szoptatás. Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
A barátnőmről van szó,Már teljesen kiborult.Próbálok segíteni,de nincs több ötletem.Teje se sok van,és hát a pozíciókkal is bénázik.Próbáltuk ülve kispárnával,oldalt fekve.Mondtam tartsa melegen a mellét,igyon egyen rendesen.Annyira rágörcsölt,hogy szerintem már az is baj.A családban sok az allergiás ezért a tápszert nem akarja.Van ötletetek?
2009. dec. 23. 17:55
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
15%

Én a régi táplálkozás híve vagyok.Igyon sok tejet,egyen rántottleveseket,és ne idegeskedjen.Őihemjem sokat.akkor lehet megjön a teje is.Még elég kevés idő telt el a szülés óty,lehet még elég teje.

Ha nem lesz,akkor tehéntejet harmadosan adjon a babának a tápszer helyett.

2009. dec. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy jól rá kap a pici a cicire?Igyon szoptatós teát is bőven!Első gyerekemnél én is iszonyatosan bénáztam,senki nem mondta mit hogyan csináljak de végül addig kísérletezgettem,próbálgattam míg végre sikerült és a tejem is beindult!Nálam az volt a baj,hogy vagy nem kapta be rendesen a cicimet vagy én zsibbadtam el már két perc után mert nem jól űltem!Ne adja fel,fejjen sokat hogy ne apadjon el a teje,és nyugodtan próbálgassa hogy jobb nekik a szoptatás!

Boldog karácsonyt!:)

2009. dec. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
88%

Úristen!!!

Tehéntejet nehogy adjon neki, főleg ha allergiagyanús. 1 éves kor alatt nem is szabad adni a babáknak.

Tejserkentő tea, homeós bogyók, sok pihenés, türelem és nyugalom.

Eleinte nekem sem ment, végülis fekve találtam rá a mindkettőnk számára kényelmes pozícióra. Baba oldalt fektetve, párnával megtámasztva. Mi csak bimbóvédővel tudunk szopizni, mert a mellbimbóm nagyon lapos. A szopi előtt masszírozza a mellét, hogy jobban meginduljon a tejcsi és Picúrkának is könnyebb legyen kiszívnia, vagy egy kicsit ki is fejhet, hogy jobban beinduljon.

Ha végképp nem megy, dokival fel lehet íratni tápszert, van kifejezetten allergiagyanús babáknak való is, a HA-s.

Türelem, türelem és mégtöbb türelem! Sikerülni fog! :)

2009. dec. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Türelem,türelem, kitartás. Feltétlen fejje le adja üvegből és mindig próbálja mellre tenni, hogy ne apadjon el a teje. A védőnő és a legközelebbi kórház csecsemős nővérei ők is tudnak segíteni a helyes mellre tételben.

Avent mellszívó feltétlenül szerintem az a legjobb (én vagy 6-ot kipróbáltam ez volt a legjobb kíméletes és hatékony) és tejhozam növelő tea. Én az ikreket 3 hónapig fejt tejjel etettem és szépen szopiztak a 4-5 hónaptól már nem is kellett fejnem mert addigra megtanultak végül 2.5 éves korukig szopiztak.

2009. dec. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljon szoptatás után fejni. Biztonságérzetet ad, ha van egy kis félretett tej a babának. Első babámmal én is nagyon rágörcsöltem a szoptatásra. A pozíciókkal nekem is baj volt, soha nem találtam meg a megfelelőt. Nekem mindkét mellemből más-más pozícióból kellett szoptatni. Az egyikből csak oldalt fekve evett a másikból (feltéve, ha hajlandó volt enni belőle) ölben, párnáról óhajtott enni. Minél többet próbáltam annál görcsösebb lettem. Kb.: négy és fél hónapig sikerült kitartanom akkor jött a tápszer. Igazi tanácsot, nehéz adni, mert a tej mennyisége a szoptatáson múlik. Ám akinek erősebb teje van annak a babája kevesebbtől is ugyan úgy hízik ha nem jobban mint más babák. Viszont a szoptatós teák jók. Igyon naponta három liter folyadékot és legyen benne szopis tea is. Beszélni kellene a gyerekorvossal , bár ha a baba hízik rendesen nagy baj nem lehet. Ám ha aggódtok, lehet fel íratni antiallergén tápszert. Azt fel kell tenni a polcra, arra az esetre ha minden kötél szakad. Nem lesz akkora a nyomás, hiszen kéznél a megoldás és lehet, hogy akkor soha nem is kell felhasználnotok. A legfontosabb, hogy a párod megnyugodjon. Mert bár az anyatejnél nincs jobb táplálék, de azért még is csak a nyugodt anyuka a legfontosabb. Nyugodt anya, nyugodt baba. Ha sok az allergiás a családban, nem ajánlom, hogy tejet igyon, inkább banánnal pótolja a fehérjét. Ezenkívül szedje a kismama vitamint, mert kell az anyag a tejhez. Egyébként kitartás nektek!
2009. dec. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Itt vagyok,segítek.Mivel kb 3óránként 1 órahosszat szopizik a bébi nehéz tartani.Alápolcotam párnákkal.Sokat sírnak anya is baba is.Főzök neki szoptatós teát ma kb.1,5 l ivott meg +kb.1 l vizet.Ez elég? Mi annak a homeopátiás bogyónak a neve?
2009. dec. 23. 19:33
 7/45 anonim ***** válasza:
84%

Vegyétek fel a lll.hu-n szoptatós tanácsadóval a kapcsolatot, hihetetlen sokat tudnak segíteni, rendkívül kedvesek.

Egyébként homeós bogyók: Urtca Urens 5 ch, Ricinus communis 5 ch. Önmagukban ne várj tőlük csodát, sok szoptatás, pihenés, megfelelő mennyiségű folyadék!

2009. dec. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

kérdezted a homeós bogyókat:urtica urens vagy ricinus communis!

Sok sikert!

Próbálgatni kell egyfolytában, előbb vagy utóbb megtaláljátok a jó pózt, ha az is gond, hogy nehezen akar rákapni a cicire akkor próbáljátok meg bimbóvédővel!Nekem is elejében használnom kellett!Hasznos kis dolog!

Kitartás!

2009. dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is nagyon sokat küszködtem a szoptatással, ami bevállt More milk kapszula, elég drága 6000 Ft , és nem mindenkinek válik be, de nekem annyi tejem lett tőle hogy csak na!Egy próbát mindenképp megér, ha már más nem használ! Ami még nagyon jó rántásos levesek, tojás leves, krumpli főzelék, és sok pihenés! Remélem sikerülni fog, csak kitartás!

2009. dec. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

egy szoptatós anyának legalább napi 3liter szénsavmentes vizet kell innia!sokat kell fejni és ne sírjon,mert az kihat a babára!nyugodjon meg,türelem,ez a legfontosabb,mert a sok stressz is okozhat apadást!lehet inni maláta sört vagy mentes sört is,rántásos levest is ehet,nekem az nem jött be!Ami jók azok a szopis teák,homeos bogyó és a More Milk Plusz kapszula és a rengeteg fejés!Probáljátok az udvart összecsippantani 3ujjal,h a bimbó kiemelkedjen jól,hátha ezzel könnyebben be tudja majd kapni a pici!Nálunk is az volt a gond,h pici volt a babám a cicimhez és igy tudtam neki segíteni

Egy kalappal és ne görcsöljön

2009. dec. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!