Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meg lehet jósólni, hogy...

Meg lehet jósólni, hogy mennyi ideig fogok tudni szoptatni?

Figyelt kérdés
Most 8 hónapos a kislányom, ebédre eszik főzeléket, vacsorára fél adag tejpépet. Napjában 5-8-szor szopizik, éjszaka is többször. De egyébként nem egy cicifüggő tipus.
2008. júl. 28. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Évekig.

Csak már nem lesz szüksége rá.

És elég megrázó lesz, mikor majd megharap.

2008. júl. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért kell leszólni azt, aki tovább szeretne szoptatni... Egyébként ennyiből nem nagyon lehet megjósolni, tőle is függ. Ha soha nem utasítod el, amikor kéri, akkor addig fog szopizni, amíg neki jó. Ha már nem kéri, az azért lesz, mert ő maga akarja már abbahagyni. Igen, lehet, hogy harapni is fog, engem is megharapott a fiam, amikor jött a foga, de erről hamar le lehet szoktatni, ha ilyenkor határozottan rászólsz és kiveszed a szájából a cicit. De ez nem annak a jele, hogy nem kell már neki, csak a fogzás ingerli és mindent harapna. Lehet, hogy lesz olyan időszak is, amikor nappal elutasítja, (mert "nem ér rá"), de éjjel pótolja a nappali kimaradt cicizést. Egy tanácsom van, amit már írtam is: ha kéri, mindig adj neki, így ha abbahagyja, az az ő döntése lesz, nem fosztottad meg semmitől. (Az én fiam másfél évesen utasította el végképp.)
2008. júl. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy lehetett ezt félreérteni.

ÉVEKIG fogsz tudni szoptatni.

Egy idő után már KEVÉS lesz a babádnak, amit adni tudsz. Persze lehet, hogy kívánni fogja - már csak a kapcsolat miatt is. Láttam anyukát, aki még 4 éves gyereket szoptat, ha kell.

És IGEN MEGRÁZÓ lesz, mikor megharap. Borotvaélesek az éppen kibújó fogak. Persze, hogy egy idő után le lehet szoktatni erről... csak szólok, hogy túléld.

2008. júl. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!