Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Abba kell hagynom a szoptatást?

Abba kell hagynom a szoptatást?

Figyelt kérdés
3 napja állandóan megharap a 8,5 hónapos kislányom. Véres már a mellbimbóm, de szinte már be sem indul a tej, annyira félek előre. Nézem az órát, és rettegek hogy szoptatnom kell. Pedig eddig imádtam, és sokat is küzdöttem azért hogy anyatejet kapjon. Az alsó 2 foga van kinn. Most pl. meg sem tudtam szoptatni mert alighogy rátettem, harapott. Eddig 3 óránként evett, reggel és délelőtt még szopi van (vagy volt?), de most már több mint 4 óra eltelt, sikerült elaltatnom szerencsére, mert nincs mit adnom neki. Vizet próbáltam cumisüvegből, hogy legalább a szomját oltsa. Ilyenkor lehet még tápszert feliratni Doki nénivel, vagy boltban kapható valami? Fáj a szívem az egész dolog miatt. :(
2014. máj. 6. 09:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Bimbóvédővel nem próbáltad?

Amúgy sajnos én nem tudtam hosszú ideig szoptatni, de ha lett volna sokáig tejem és sehogy nem ment volna a szoptatás, mert csak fájdalmas lett volna az egész, akkor én úgy ahogy van, abbahagytam volna a szoptatást. 8,5 hónap nagyon jó idő, hogy eddig tudtál szoptatni. Sokan még eddig sem tudnak.

És ennyi idősen már ritka az a gyerekorvos, aki felír receptre tápszert, 6 hónapos kor után már nem szokták felírni, vagyis patikába, üzletekben teljes áron tudod megvenni a tápszert. Már, ha elfogadja egyáltalán.:) Esetleg tejpéppel próbálkozhatsz, ha azt elfogadja, amennyiben a tápszert nem. Meg amúgy is próbálhatsz neki tejpépet adni. Ugyanazokat a dolgokat tartalmazza, mint a tápszert, csak nem folyékony halmazállapotú.

2014. máj. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Minden már foggal szopó gyereknél eljön ez az időszak. Ha harap, rá kell szólni határozottan, hogy "nem" (és lehetőleg nem felkiáltani, hogy ne ijedjen meg) és elvenni tőle a cicit, majd 1-2 perc múlva lehet folytatni. Pár alkalom és nap után megtanulják az összefüggést és a cicid is hozzáedződik (na nem a harapáshoz, hanem a fogakhoz). Addig meg kenegetheted, vagy ha már nagyon sebes, próbálhatsz bimbóvédőt is.
2014. máj. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

1.: 1 éves korig minden gyerekorvos felírja a tápszert, mert eddig van rá támogatás szakorvosi vélemény nélkül!


Ha ennyire nagy szenvedés lenne, én biztosan nem szoptatnám. Lefejném a tejet és úgy kapná.

2014. máj. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2 hónapja is történt ilyen, mielőtt kijöttek az alsó fogak. Most jön a 2 felső 1-es, de akkor csak 1-2 napig tartott és még nem fájt, mert nem volt fog. Most azért nehezebb. Bimbóvédő eszembe sem jutott még, ki fogom próbálni. Annyira szeretném, hogy megértse mi a probléma, de neki szerintem még tetszik is, hogy feljajdulok. :(
2014. máj. 6. 09:27
 5/15 A kérdező kommentje:
Korábban sokat fejtem, amikor kiváltottam már teljes egészében az ebédet, akkor 2-3 hétig még lefejtem azt a tejet, de sosem tudtam annyit fejni, mint amennyit ő kiszív (még az első nap sem) így kevés lenne neki. Ráadásul az első hét után, egyre kevesebbet fejtem, 3 hét után már csak a felét mint korábban. Ezeket a tejeket lefagyasztottam, de már meg is kapta, mert esténként kevés volt már a tejem és ezzel pótoltam. Most erre már nincs szükség mert a vacsorát is kiváltottuk, és rá 2 órára alvás előtt szoptattam meg utoljára aznap.
2014. máj. 6. 09:31
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

kisfiam nyolc hónaposan egyszerre kinövesztett hat fogat, négyet felül, kettőt alul.

mindjárt rágókának is akarta a cicit használni...


ha ráharapott, én mindig figyelmeztettem, hogy nem szabad, kikaptam a szájából a bimbit, ha tudtam, vagy befurtam az ujjamat a szájába, hogy enyhítsem a harapást. volt bizony, hogy felsíkítottam, és volt, hogy ráförmedtem /ezért megijedt ő is, sírt is, de emiatt nem hagyta el kedvenc szórakozását, a cicizést azért/

általában ha ilyet csinált, előszőr rászóltam, aztán ha megint megtette, látványosan megsértődtem, hátat fordítottam neki, duzzogtam, arcomat a párnába dugtam, éreztettem vele, hogy ez nem jó.

már nem csinálja... kb. két hét volt ilyen. nem szabad félni amúgy, mert elrontja a meghitt szopizós hangulatot.

azt kell tenned, hogy megfigyeled, mikor harap - nálunk esti szopinál volt ez, amikor nem volt kedve enni, mert "feltartottam" így tudtam, ha izgágáskodik, inkább hagyjam békén...

illetve úgy voltam vele, hogy nem feltétlen harap meg, majd ha támad, akkor lépek.


nem olyan kis oktondik ám a gyerekek, mint azt gondolnánk. pontosan átérzik az anyuka baját. igenis éreztesd vele, hogy ha megharap, az neked fáj.


el fogja hagyni.


ui. a szopizás közben, mikor szív, akkor amúgy a nyelve az alsó ajkát érinti, így a fogain a nyelvének rajta kell feküdnie. tehát csak akkor fogazik, ha visszahúzza a nyelvét. ha éhes, és eszik, akkor például ne is feszülj. ha abbahagyja a kortyolást, akkor legyél résen, hogy be tud dugni a szájába esetleg az ujjad.

mindig figyelmeztesd, ha bántja a cicid, még ha karmol, csíp is. erre kell egy szabály. a cicire vigyázni kell. legyél következetes, mindig intsd meg. garantálom, hogy el fogja hagyni a cicirágcsát, bántást.


kitartás :)

2014. máj. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"1 éves korig minden gyerekorvos felírja a tápszert, mert eddig van rá támogatás szakorvosi vélemény nélkül! "

Tényleg? Akkor rosszul tudod!

Ugyanis a mi gyerekorvosunk a fiam 6 hónapos korában közölte, hogy most már nem írja fel a tápszert a fiamnak, hanem vegyük meg teljes áron! És nyugodtan olvasgass itt a gyakorin is ilyen témakörben, hogy sok gyerekorvos fél éves kor után már nem írja fel. Mert elviekben fél éves kor után csak azoknak írják fel, ahol a baba valamilyen speciális tápszert kap! De vannak normálisabbak, akik felírják még fél éves kor után. De sok gyerekorvos már nem írja fel!!!

2014. máj. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

a fiam is harapott, amikor kijöttek a fogai, brutális volt, én is rettegtem minden szoptatástól.


Én rászóltam mindig, hogy nem szabad, mert fáj (jó határozottan, de azért nem annyira, hogy megijedjen), és elvettem tőle a mellemet. két-három napig kín volt minden etetés, nekem is, meg neki is, mert az elején nem értette, miért kap így enni.


6-osnak igaza van, azt kell csak figyelni, mikor nem kortyol, mert akkor kezdenek el harapni.


ha máshogy nem megy, akkor bimbóvédő jó lehet, de a babám úgy egyáltalán nem volt hajlandó enni, sajnos, akármit csináltam. de remélem, nálatok beválik :)

2014. máj. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 xStefix ***** válasza:

A rászólok- ill. elveszem-módszer szokott lenni a leghatékonyabb.

Kérdező, nem használtok rendszeresen üveget? Nem lehet ehhez (is) köze a dolognak?

2014. máj. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat, ez a kortyolás figyelés nagyon jó ötlet. Mivel véresre harapta már az egyiket, sokkal fájdalmasabb ha újra harap, ezért tegnap akkorát kiáltottam délelőtt, hogy elsírta magát. De amikor a másikba harap akkor csak erőteljesen rászólok hogy nem szabad. Pár napja ez így megy, remélem leszokik róla. Tegnap már annyira ideges voltam és néztem az órát hogy "jajistenem" szoptatnom kell(pedig sokat küzdöttem érte és imádom) , hogy alig volt tejem, ezen kívül be sem indult így az ebédjét adtam oda neki 10 perc próbálkozás után. A bimbóvédőt kipróbálta, de csak rágcsálta, szájába vette egy pillanatra és sírt.

De igen használunk üveget, pár héttel ezelőttig abból kapta este pótlásként a lefejt tejet. De úgy másfél hónapja nem fejek, így elhagytuk, és abból próbálom most vízzel itatni, amit nem kér, így a szilárd ételek után végül is kanálból kínálom meg vízzel.

2014. máj. 8. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!