18 hetesen előtej?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 21 éves vagyok, 18 hetes terhes. Ma fürdésnél észre vettem hogy a mellbimbóm közepén ilyen kis hártya szerű bőr van(mint amikor hámlik a bőr) le szedtem hogy ne csúnyálkodjon ott, és több mint való színű hogy elő tej kezdett el csöpögni. Normál esetben ez öröm, tudom, de talán ez még nagyon korai.. el múlik majd magától, vagy lehet valamit tenni hogy egyenlőre még ne csöpögjön? Vagy jobb ha már most el kezdek ezzel barátkozni? Előre is köszönöm.

#terhesség #Korai előtej
2014. máj. 6. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam is korán jelentkezett. Lehet előtej, simán.

Ne aggódj, nem fog folyni, majd csak szülés után. Addig az a pár csöpp rászárad a mellbimbódra.

Legalábbis nálam így volt.

2014. máj. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Nem korai, ez előtej már 16 hetesen elkezd termelődni.

Ez általában egy-egy csöpp szokott lenni, nincs teendőd vele. Nem káros, kóros, max. kellemetlen, ha átüt a ruhán. Ha rendszeressé válik vagy zavar, használj melltartóbetét.

A "rendes" tejtermelődést az egész terhesség alatt blokkolják a lepényi hormonok, úgyhogy ne aggódj azon, hogy ez esetleg később rosszabb lehet. Majd csak a lepény megszületésével válik lehetségessé a normális tejtermelés, addig max. minimális mennyiséggel találkozhatsz.

2014. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a zöld kacsó.
2014. máj. 8. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!