Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás mennyire viseli...

A szoptatás mennyire viseli meg a mellet? Meglog tőle, mitlehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
2008. júl. 28. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem maga a szoptatás viseli meg, hanem az, hogy a zsírszövet átalakul, és az már nem lesz ugyanolyan. A tej termelésére alakul át a mell, és bizony megváltozik utána. (Amíg az ember lánya szoptat, addig feszes, kerek, telt, de aztán..... )

De ez legyen a legkevesebb.

2008. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én magamnak azzal magyaráztam (persze nem biztos hogy így van), hogy ugye tele lesz tejjel, szép feszes lesz. Ilyenkor megnő, ezt a növekedést a szöveteknek is követni kell. Aztán amikor már nem szoptatsz, akkor a "tartalma csökken", de a szövetek már nem húzódnak össze. Ezért mindenképp lógni fog valamennyire. Van akinek jobban, másnak kevésbé. Nekem nem lóg nagyon, igaz, én csak négy hónapig tudtam szoptatni, de akkor az elején nagyon sok tejem volt, hatalmas melleim lettek. Most egy picit lógósabbak a melleim, de nekem amúgy mindig feszes mellem volt, régen alig hordtam melltartót, mert nagyon szépen álltak a melleim. Most sem viselek mindig, de azért már gyakrabban, mert már nem olyan, mint volt. Viszont van mégegy fontos dolog. A szoptatás alatt mindenképpen olyan melltartót viselj, ami hiperbiztos tartást ad, ne sajnáld rá a pénzt, mert akkor kevésbé fog lógni a mell. A mellet ugyanis nem izmok tartják a helyén, hanem az ún. krupa szalagok. Régen azt mondták a lányoknak, hogy izmok tartják, és minél később kezdjenek el melltartót viselni, mert akkor az izmok eltunyulnak, és nem fogja tartani a mellet. Ma már tudjuk, hogy ez nem így van, ezek nem izmok, hanem rugalmatlan szalagok. Minél nagyobb súlyt kell tartaniuk, annál jobban nyúlnak, és az alakjukat nem nyerik már vissza. Amikor tej van a cicikben, egyértelműen nagyonbb súlyt is kell tartaniuk, ezért mindenképpen jó minőségű melltartó viselését ajánlom.
2008. júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!