Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatástól megereszkedett...

Szoptatástól megereszkedett mell műtétje TB támogatást élvez?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, de sajnos már nem emlékszem, hogy támogatja a TB azokat az esztétikai műtéteket (tehát nem mellnagyobbítást), ami pl. szoptatás következtében megereszkedett mell helyrehozatala miatt csinálnak.


Erről tud valaki valamit bővebben?



2014. máj. 6. 19:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%

De minek akarsz utána nézni kérdező?

Nincs erre TB támogatás!!!!

Mert van különbség a között, hogy valakinek mondjuk akkora hatalmas nagy melle van, hogy konkrétan gerincbántalmakat és fájdalmat okoz a melle, amiért olyan, amilyen, az teljesen érthető, hogy megcsinálják, mert az az egészségét veszélyezteti. De csak mert kicsit megereszkedett szoptatás miatt a mell, azzal neked egészségügyi problémád nem lesz. Max. rosszul érzed magad tőle, hogy úgy néz ki, ahogy. Kicsit sérül az önbizalmad. De nem olyan mértékben, hogy arra már kés alá kéne feküdni ingyen.

Nekem is megereszkedett szoptatás után, pedig kicsi mellem van. Tehát kicsi is a mellem, meg is van némileg ereszkedve, mégis elvagyok vele. 6 műtétem volt egyébként életem során, hát ezért biztos nem feküdnék kés alá. Akinek kell, vagyis a páromnak, annak így is megfelel, mivel mondta is többször, hogy gyereket szültél, szoptattál, persze, hogy így néz ki, de ez teljesen természetes és ő így fogad el engem, ahogy. Másnak meg minek tetszek? Nyilván ruha alatt, bikiniben nem látszik, más meg nem látja a pucér melleimet.

Meg aztán most gondolj bele, hogy hány ember él szenvedéssel, kínlódással, mert ilyen vagy olyan műtétre hónapokat, netán éveket kell várni, mert annyira nincs pénze az egészségügynek, akkor majd pont ilyenre adnának pénzt, ami max. kicsit hat az önbizalom terhére, míg mások fájdalmakkal, gyógyszereken élnek a súlyos egészségügyi problémájuk miatt.

Szóval azért kicsit gondolkodj el ezen.

2014. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Köszönöm a válaszokat, azért még utána nézek."

Miért nem hívod fel az OEP-et? Az a tuti, nem?

2014. máj. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 xStefix ***** válasza:
66%

Egy anonim oldalon honnan lehet tudni, hogy a Kérdezőnek mekkora lelki terhet okoz a megereszkedett melle? Miért ne okozhatna nagyot?

Teljesen mindegy, hogy másnak mekkora baja van, mindenkinek a sajátja a legnagyobb. Persze lehet mondani, hogy ne sírjon, sőt, örüljön, hogy neki milyen jó, de fogalmunk sincs, hogy ő mit él át vagy miért kérdezi azt, amit.

Nem akarom őt megvédeni, nincs rá szüksége, de nem értem, miért kell rögtön negatív dolgot mögé gondolni. Ez egy teljesen normális kérdés. Az, hogy valakinek a tartalma nem tetszik, egy dolog, de van rá objektív válasz; és a Kérdező erre volt kíváncsi.

2014. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
38%

Kedves utolsó!

A kérdését többen megválaszolták, pontosan megmagyarázva, hogy miért nincs erre lehetőség, de ő még írja, hogy nekiáll és utána néz a dolgoknak. Akkor miért kellett itt megkérdezni, miért nem kérdezte meg valóban egyből az egészségbiztosítót? Attól pontosan senki nem mondta volna meg!

És ez bosszant fel, hogy az ember nekiáll és teljesen normálisan megválaszol egy kérdést, leírva hogy miért nincs az, ami, erre még leírja, hogy de azért még utánanéz máshol is.

Akkor nézzen utána, csak éppen semmi értelme.

És biztos, hogy legalább 1000 nő van még rajta kívül, akit ugyanúgy zavar, mint a kérdezőt a megereszkedett melle...Engem is zavar, csak én elfogadtam.

2014. máj. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"A kérdését többen megválaszolták, pontosan megmagyarázva, hogy miért nincs erre lehetőség, de ő még írja, hogy nekiáll és utána néz a dolgoknak."


Miért ne lenne ra lehetősége? Nem irta, hogy milyen fokú a lógásra, esetleg aszimmetrikus e, jelent e neki komoly lelki problémát. Csupán leegyszerűsítve feltette a kérdést. Amire mellesleg a valasz igen, létezik tb támogatott plasztikai mutet. Nemcsak mellplasztika, de pl fül, has, orr, stb. Bármi, ami pszichiátriai szakvéleményekkel alátámasztottan életminőség javulást eredményez.

Mas kerdes, hogy nem érdemes igy bevállalni, mivel nem a legjobb implantatumokat, eszközöket hasznaljak, hanem a legolcsóbbat.


Kerdezo, nézz utana nyugodtan. Veszíteni valod -amig csak kérdezőskodsz- nincs.

2014. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!