Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy csináljam, hogy visszajöj...

Hogy csináljam, hogy visszajöjjön a tejem?

Figyelt kérdés

alig van már,eddig volt,hogy 160 jött egy ciciből,de most alig tud 40-et szopizni.

Tudom,hogy minden szopi után fejni kellene,de most,hogy alig van mit ennie,óránként kérné és ha mindig fejek utána,nincs ideje a mellemnek megtelődni.Egés délután éhes volt a babám.

Hogy csináljam?



2014. máj. 6. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Amugy mennyi idos a pici?

1. Gyorsan lakasd jol, h megnyugodjatok mindketten: elo a fagyasztobol a tejcsit v potolj egy kis tapszerrel.

2. Bizony, szopi utan fejes!

3. Dobj el mindent, pihenj, aludj, kerj segitseget!

4. Igyal rengeteget! 3-4L...

5. Egyel bosegesen!

6. Esetleg valami tejszaporitot is bevethetsz, nekem a Motherlove bejott.

Tapasztalatbol irom, ateltem amikor 4hos volt a fiam.

2014. máj. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak hullámvölgyek, ilyenkor ha óránként kér óránként adj, sör, leves, tápláló kaja, és próbálj meg aludni, pihenni, ha tudsz kérj segítséget mindehhez. Ha nincs segítség, akkor csak fekdess, relaxálj, háztartással ne foglalkozz, rendelj kaját és bízz benne, hogy menni fog, mert így is lesz! Én mondjuk sose tudtam fejni, e nélkül is sikerült a növekedési ugrásokat átvészelni. A melled attól fog többet termelni, ha sokat van rajta a baba, a komfortszopizás is segít, rakosgasd egyikről a másikra és vissza, amíg szopik termelődik és piciket mindenképp ki tud így szívni. Ne add fel, akár 1 hétig is eltarthat, míg hozzáidomul a kínálat a kereslethez. Már vagy 3 ilyen krízisen túl vagyok, mindig megnőtt a mennyiség, az első után már nyugodt voltam, hogy fog ez menni és mindig gyorsabban nőtt a mennyiség.
2014. máj. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

2 hónapos a babám! Már mindent próbálok,eszek iszok sört is szopis teát is .Ezeket eddig is csináltam. 3 napja homeopátiás bogyót is szedek és ma elkezdtem a More Milk kapszulát is,de ma még kevesebbet tudott szopizni.

Az a baj,hogy én szívesen rátenném akár egész napra a cicire,hogy ezzel is ingerelje a ciciket,hogy több tej legyen,de ha nincs benne elég tej,akkor elfordul és nem kéri.

A problémám így az,hogy ha megetetem mindkét mellből és még fejek is utána ,mire kéri,még nincs elég mennyiség egyikben sem, nem kezd szopizni, csak sír. Ezzel nem tudok mit kezdeni.

2014. máj. 6. 23:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Első körben mérleget jó messzire eldobni.

Én amúgy nem fejek szopi után,igény szerint szopizunk,nagyon bejött. A nagynál én is fejtem,szoptattam,méricskéltem majd beleőrültem az egészbe...

Ha van elegendő pisis-kakis pelus,nő a súlya,akkor nincs gond. Ja,és szerintem ne használj ennyiféle tejserkentőt...

2014. máj. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 xStefix ***** válasza:

Azt próbáltad már, hogy nagyon gyakran szoptatod? Ha sokáig nem marad egyszerre a cicin, az nem baj, de amint cicit szeretne, megint adni neki?

Délutánra, estére milyen a hangulata? Amikor ilyenkor nyűgös, sír, meg tudod még nyugtatni úgy, hogy megpróbáld megszoptatni? Vagy ilyenkor már nem is fogadja el a cicit?

2014. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szokott csak úgy cumizni a cicin,ha kiürül sír és nem kell neki!Igen,estére nyűgösebb! Addigra volt eddig kevesebb a tej!Ma úgy néz ki használ a kapszula,fejtem is ,hát nagyon remélem,hogy lesz benne tejcsi mire megint kéri!Ha nem akkor talán tényleg ne fejjek?
2014. máj. 8. 08:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen volt, ha nem jött belőle, elfordult, tekergőzött. A leggyilkosabb tejapasztó a stressz. Persze ez egy 22-es csapdája. Van segítséged? Menj el sétálni fél órára ha tudsz. Nekem is mindig azt mondták hogy pisis-kakis pelus elég és gyarapszik akkor minden rendben. Szerintem ez nem így van, mert hiába vannak rendben ezek, ha a kismanó éhes marad. De... a babádat figyeld, mert lehet hogy éhes, de lehet hogy csak nem éhes és nem akar enni, azért fordítja el a fejét. Annyi minden miatt sírhatnak! Mi van a pici popija viszket pl., tudjuk milyen borzasztó érzés az. Szóval ha nem éhes, akkor is azért rácuppan a cicire :-) , ösztönből. Aztán sírva elfordul, mert jön belőle pici valami, pedig csak cumizni szeretne. :-)
2014. máj. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De igen, fejjél!!! Az tejserkentő! Ha másra nem, arra jó hogy kíválóan megnyugtat, hogy van mihez nyúlnod.
2014. máj. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:

Kérdező, a tej nagy része szoptatás közben termelődik, nem a köztes időben! Vagyis nem tudsz vele spórolni, nem tudod tartalékolni, hogy pl. majd estére több legyen... Minél többször szoptatsz, annál több lesz a tej és fordítva. (A serkentés általában pár nap, az apadás ennél gyorsabban megy.)

Akárhányszor szeretne a babád szopizni (mert éhes, nyűgös, álmos, akármi), nyugodtan kínáld meg cicivel, mert minél több inger éri a melled, annál jobban nő a tejmennyiség! Ha éhes, akkor az érzésre teltebb mellet add neki, de ha szerintem inkább csak cumizni szeretne, akkor az üresebbnek tűnőt próbáld.

A lényeg, hogy minél többször minél alaposabban kiürüljön a cici, mert ez serkent.

2014. máj. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Eddig ma minden ok,remélem az este is simán megy majd! Gondolom ,ha csak picit cicizik és nem egy teljes nagy bekajálás,csak szomj oltónak,akkor nem kell lefejni???
2014. máj. 8. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!