Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg nincs más megoldás,...

Tényleg nincs más megoldás, csak a tápszer? Nem tudom mit csináljak, kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hetes, anyatejes. Mindig is nagy eltérések voltak az evései között. Hol 50et, hol 120at evett. Két és fél hetesen nyerte csak vissza a születési súlyát(3515,3270-nel jöttünk haza. 3-3,5 óránként eszik. Úgy kell kelteni, és "beletuszkolni" a cicit a szájába.4-5 napja nincs meg a napi "minimum"(150x testsúly kilogramm).

Most még nehezebb a helyzet. Elkaptam valami vírust, két napja 39 fokos lázam van. Most még kevesebbet eszik, azt is nagyon nehezen(40-50 miliket). Egyszerűen nem tudom sűrűbben mellre rakni, mert alszik(nem sárga). Fejni próbáltam, de nem tudok. Háromnegyed óra után csak egy mokkáskanálnyit sikerült. A védőnő azt mondta, ha ilyen keveseket eszik, egészítsem ki tápszerrel.


2014. máj. 13. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
a te esetedben azt hiszem, tényleg indokolt volna a tápszeres hozzátáplálás.
2014. máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ettol fuggetlenul hizik? Gyerekorvos mit mond? En lehet hogy nem adnek meg neki (a kiszaradasra viszont ugyelni kell!!!), hanem probalnam ebresztgetni. Tornaztani, akar le/fel oltoztetni. Ha most tapszerezni kezded, meg kevesebbet fog szopizni.


A 150xtskg meg anyatejre nem igazan allja meg a helyet....

2014. máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tápszerre sem fog előbb felkelni sőt....probáld 2óránként mellre tenni,ne fejd baba szivja''iritálja''arra beindul a tejtermelés!Milyen gyógyszert szedsz?attól is bealusznak!Te,sok folyadékot igyál most hogy lázad is van inni inni és negörcsölj rá hogy ''elfogyott a tejem!''tedd mellre pihenj vele had ''cumizzon''rajta hidd el vissza jön a tejed!! 5 gyermekes anyuka.
2014. máj. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ébreszd fel. Pelenkázd át, úgy biztos felébred. 150 gramm/testsúly kg nem szentírás.Egyébként a védőnőm 125 gramm/testsúly kg mondott minimumnak,de ezt is fenntarással kell kezelni. Helyedben ébreszteném es 2-3 óránként cicire tenném. Esetleg veddagad mellé az ágyba és úgy szopizzon. Ha el is alszim a szájábanarDt cicin cumizik, az is sokat jelent.
2014. máj. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Algopyrint szedtem, az nem segített, most Rubophent vettem be. Eddig hízott, de az utóbbi pár napban kezdte ezt a kevesebbet evést. Ráadásul az eddigi napi 7 evés lecsökkent 6 ra, mert éjjel egyszer kel( hajnali4 körül)a kettő helyett- viszont az elfogyasztott mennyiség nem nőtt ezáltal.
2014. máj. 13. 17:36
 6/10 anonim ***** válasza:
5gyermekes vagyok...6x7x eszik az szerintem jó!(az én kislányom óránként cicizett :/ )Ha kevés lenne neki akkor sírna sírna.....majd vissza fog térni!De amugy az algop.-től alszik.... Rá is hatással van ;) tedd csak cicire 2óránként tejed is induljon be hogy lázas vagy szervezeted feldolgozza azt a kvskanálnyit is....aludj vele cumizzon rajta majd meglátod holnap estére több tejed serken,az a lényeg hogy a baba iritálja!!
2014. máj. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg tarts ki, de tedd surun mellre. Ettol a szamitastol rosszul vagyok, az osebernek is megmondta valaki, hogy mennyit kell ennie a babajanak? Nem, o csak allandapoan maga mellett tartotta, es igy annyi teje lett, amennyi kellett a babajanak. A ez megnyugtat, az en lanyom az elso 2 hetben 70-et evett, 3 honaposan kb. 100-at, ez nott 6 honapos korara kb.150-re.Atlagosan heti 15 dkg-ot gyarapodott.Nem akarom ketsegbe vonni a vedonod szaktudasat, de meg kell probalni megnyugodni, atgondolni, es elhinni hogy akkor lesz eppen annyi tejed amennyi kell, ha az elso 6 hetben surun mellre teszed. Ezt y szoptatasi tanacsado mobdta nekem, ugyanis, en iy aggodtam, meregettem, szornyulkodtem hogy milyen keves a tejem, es a vedonom nekem is a tapszeres kiegeszitest javasolta. Akkor vettem egy nagy levegot mert eljesen kibuktam lelkileg, de sikerult felallni es hinni magamban. A lanyom most 9 honapos, 4x szopik meg egy nap, 2 szilard etkezes mellett, es vegul vegig csak anyatejes volt, es majdnem 9 kg.Kitartas, sok erot kivanok neked,nehez ez az idoszak. A legfontosabb hogy fejben dol el, par napig ne mérd mennyit eszik, es azt nezd, hogy a babad elegedett-e. Ha ehes, sirni fog.
2014. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat, sokat segítettetek! Azt hiszem ténLeg elrakom a mérleget, és csak heti 1x mérem.
2014. máj. 13. 20:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne aggodj az én kislányom 7 hetes és 40-60 miliket szopizik ezt már ki kell egésziteni. 70-80-90 gra. A napi "átlag fogyasztása" 430-600 mili összesen. és nekünk a minimumot 120 ra mondta a védőnö. De ez nem azt jelenti hogy minden étkezés minimum 120g legyen

Az eltérés két evés közt sem gond. A gyogyszert szopi után vedd be hátha kevésbé megy át .

tedd el a mérleget nem kell mindig mérni. nyugi.

2014. máj. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nézd a súlyát! Ha fejlődik, ne törődj semmivel!Az én lányom, még 5 hósan is 80-100 milit evett, nem ette meg csak a napi 400-600 milit, és fejlődött.Akkor még olyan havi 60 dekákat!Ma is macskányit eszik!Ha nem esik vissza a súlya, ne foglalkozz semmivel, ciciztesd! Ha nem elég neki, az úgy is kderül pár hét / 1 hó alatt!
2014. máj. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!