Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10,5 hós lányomnál nagyon...

10,5 hós lányomnál nagyon fogyóban a tejem, kb.1 hete már alig alig termelődik, bármit is csinálok. Tápszer helyett más megoldás?

Figyelt kérdés

Elsősorban azért nem akarom a tápszert, mert nem tud cumisüvegből, itatópohárból inni. Nem is erőltettem aztán már neki, mert a vizet hónapok óta gyönyörűen megissza pohárból. De tartok tőle a tápszer nem kellene, egyszer már próbáltam. Ahogy sajnos a tejpépek sem ízlenek neki.

Teljesen tanácstalan vagyok, és aggódom, mert kellene neki még az anyatej pótlása.

Éjjelenként eddig megszokta a cicizést, de pár napja olyan szinten nem jön semmi, hogy dobálja magát éhségében.


2012. aug. 25. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mi tenni muszáj a tápszer vagy tejital.
2012. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Nekem 9 hónapos a babám, még én is kerülhetek ilyen helyzetbe. Én próbálkoznék feles tehéntejjel, már úgy is nem sokára egy éves. Ha az sem kellene neki, tennék bele egy kis cukrot hátha úgy jobban elfogadja és késöbb csökkenteném a cukrot addig amíg teljesen kihagynám. Esetleg egy kis grízt is tennék bele, hogy laktatóbb legyen. Én ezzel próbálnám.
2012. aug. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Anikó1985 ***** válasza:
Anyósom azt mesélte, hogy a három hónapos fia több tápszert kihányt vagy nem fogadta el így először fél víz fél tejet adott neki grízzel (teljesen egészséges a sógorom). A te babádnak szerény véleményem szerint nem lesz baja,ha már nem adsz neki anya tejet, vagy tápszert. De ezt csak én gondolom.
2012. aug. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első körben próbálj meg minden evés után fejni éjjel nappal legalább 3-4 napig.Mellette vegyél édeskömény illóolajat(aromax márkájú), az van ráírva , h csak külsőleg de lehet belsőleg nyugodtan(én is ittam).2-3 cseppet rakj egy pohár folyadékba, bármi lehet és idd meg szoptatás előtt.Nagyon jó, szinte rögtön érezni a hatását.Vegyél még hipp szoptatós teát, de ne a granulátumosat , mert az nem serkentő, csak szoptatós kismamáknak való, hanem a filtereset.Ebből csinálj 1 filte r fél liter vízhez. Mellé még sok folyadék.És gyakori szoptatás.Ha ez nem segít, sajnos marad a tápszer .De tehéntejet semmiképp ne adj még neki.

Sok sikert és kitartást!!védőnő

2012. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!