Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet valamily...

Szoptatás alatt lehet valamilyen allergia-elleni készítményt használni?

Figyelt kérdés

Már megőrülök... viszket a szemem, a fülem, a torkom, non-stop folyik az orrom, nem aludtam emiatt egész éjjel :( Calcium Sandoz pezsgőtablettát mertem csak inni, az egy kicsit enyhíti a szenvedést, de nem tart valami sokáig a hatása.

Három hónapos, csak anyatejes a babám, tehát jódarabig szeretnék még szoptatni, és csak most fog igazán beindulni az allergiaszezon, hogyan lehet átvészelni?

Nektek mi jött be?



2014. máj. 17. 06:16
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Nem lehet semmi allergia elleni gyógyszert szedni szoptatás alatt.

Ami nekem segített, orrcsepp, nasivin, otrivin, calcium tabletta napi 2x1.

Nekem a május és a szeptember a kemény, azt kell átvészelni.

Tavaly ilyenkor terhesen kapott el, ősszel mikor 3 hónapos volt a pici, s most. Még szopik napi 5-6x, ezért nem merek bevenni semmit.

Az antihisztaminos szerek átmennek a tejbe, a szteroidos meg egyenesen méreg a babának.

2014. máj. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Használj gyógynövény kivonatokat, azok nem ártanak a babának, sőt neki is jók.Nincs káros mellékhatásuk, mint a gyógyszereknek és nem csak a tüneteket kezelik.jó pár ismerősömnek segítettek és már tünetmentesek. Jobbulást!
2014. máj. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:
74%
Kérdezz meg erről egy laktációs szaktanácsadót (is), ez az ő kompetenciájuk. www.ibclc.hu
2014. máj. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm, ez nagyon jó ötlet! Pont most fogok szoptatási tanácsadót hívni, mert szenvedünk a szopival... tök jó, hogy írtad!!! köszi!
2014. máj. 21. 08:34
 5/5 xStefix ***** válasza:

Szívesen. :)

Gyógyszerrel/eüvel kapcsolatos kérdésekben csak ők adhatnak ki információt, a szopis tanácsadók nem, én meg pláne nem (segítő vagyok).

2014. máj. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!