Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisbabám 2 hónapos és elutasít...

Kisbabám 2 hónapos és elutasítja a mellet és nekem sem sok tejem van Mindenképpen szeretnék szoptatni de nagyon ideges vagyok e miatt. Régebben végeztem tanfolyamot mi az amit alkalmazhatnék és hogyan?

Figyelt kérdés
2014. jún. 2. 18:46
 1/5 anonim válasza:

Ezt miért az ezotéria fórumon kérdezed meg?


>>Gyerekvállalás, nevelés

>>Egészség

2014. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért mert végeztem agykontroll tanfolyamot és azok segítségét szeretném kérni akik jártasak ebben. Azt hogy miért az ezotéria témakörön belül van az agykontroll azt nem tudom
2014. jún. 2. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:

teremtsd meg a nyugalmas, meghitt hangulatot a szopizáshoz.

először is ne média mellett (tv, noti, rádió, zene... stb) legyetek, kettesben, összebújva, fekve próbáld szoptatni, úgy hogy kedvesen dünnyögsz hozzá, dícséred ha eszik, és élvezed, ahogy a kis méhed gyümölcse táplálkozik a tested alkotta csodálatos anyatejjel...

én igazán imádok szoptatni (nem mondom, az első három hónap kemény időszak, ráadásul fáj is kicsit a cici, de akkor is lazító és nagyon meghitt a szoptatás) és a babám - aki már egy éves - igazán imád enni.

nálunk minden egyes evés ilyen meghitt, varázslatos időtöltés, nálatok is így kellene lennie.


nem lehet, hogy vannak negatív érzéseid szoptatás közben? ugyanis mindent megérez, érez a baba, és hát mivel most szerez tapasztalatokat és von le következtetéseket, ha úgy érzi, a cicizés egy negatív dolog, nem nagyon akar eszegetni (érthető... ha mondjuk olyan helyen kellene ebédelned, ahol rossz a légkör - mondjuk utálatos kollégákkal, pl. akkor neked se lenne étvágyad, sőt, kihagynád az ilyen munkahelyi kajálásokat... na kicsit más persze e két dolog, de ha belegondolsz... ugye érted, mire akarok kilyukadni?) :)


ja, és gondolom akkor tudod a szoptatással kapcsolatos intelmeket:

IGÉNY SZERINT

cumizavar elkerülése végett c.üveg, nyugatócumi nem javasolt

kiegészítés tápszerrel - csökkenti a tej mennyiségét

fejés tejszaporításra - növeli a tej mennyiségét, spriccel, túlságosan jön, így a gyerek nem a saját tempójában, komótosan tud enni, esetleg fájhat a hasa, hisz sok levegőt nyel...

stb.


ne idegeskedj. a szoptatásnak amúgy meg lazítóan kell hatnia. én pl. mindig bealudtam amikor pár hetes babám cicizett, de szerintem még mikor két hónapos volt, akkor is sokszor úgy evett, hogy én tentéztem közben (éjjel is)


lazulj el :)

2014. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is voltak problémák, de sikerült megoldanom.

Az agykontroll erőltetése helyett vedd fel a kapcsolatot szoptatási tanácsadóval.

A melledet valószínűleg azért utasítja el, mert gondolom pótlást adsz neki cumisüvegből, és a két alternatíva közül (cici-cumisüveg), ő a számára könnyebbet választotta. Mivel még pici a babád, ezért jó esélyekkel visszafordítható még jó irányba, de érdemes szakértő segítségét kérned.

2014. jún. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két hónaposan nekem is ezt csinálta a lányom, fogalmam nincs miért. Az első két hónapban két kilót hízott, ahogy betöltötte a második hónapot, nem volt hajlandó cicizni, ordíott, ha mellre akartam tenni, kínszenvedés volt minden etetés. Semmiféle cumit nem kapott soha, cumizavar kizárva. Egy hónap alatt 300 grammot hízott, a gyerekorvos már kezdett tápszerrel fenyegetni, de nem voltam hajlandó adni neki.

Én hívtam szoptatási tanácsadót az ibclc-től, ami hasznos volt, azt mondta a hölgy, hogy minél gyakrabban tegyem mellre, kínálgassam fél-egy óránként, egyen sokszor kicsit, szopizzon egy nap 10-12x. Ha akar szopizzon éjjel is (az enyém nem hajlandó éjjel felkelni) És tölts vele minél több időt együtt, legyen sokat kézben, ha nincs halaszthatatlan dolgod, akkor hagyd, hogy rajtad aludjon napközben, üljetek be egy kád vízbe együtt... stb.

És amíg nem fogadja el a cicit, fejd a tejed, hogy ne apadjon.

Nálunk egy hónapig tartot, most 3,5 hónapos, két hete újra eszik, visszajött a tejcsim, elkezdett kikerekedni a kis pofija, nem tudom mi okozta a sztrájkot. De most tényleg óránként etetem, mindig elfogadja cicit.

Remélem hamar túljuttok ezen, kitartás!

2014. jún. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!