Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány nap alatt jön meg rendese...

Hány nap alatt jön meg rendesen az anyatej?

Figyelt kérdés
Laktoherb tea hatásos?
2014. jún. 5. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Delutan fel 3ra lett meg a lanyom csaszarral. Este 9kor hoztak be eloszor. Par csepp jott meg csak. Masnap olyan 10-20ml. Aztan annyira fajt a fejem a csaszar utan h nem birtam mozdulni sem. A noverkek azt mondtak napi 5l sima vizet igyak meg az segit majd. (Igazuk volt 3 napig tartott csak) de a lenyeg az h attol a sok viztol 3.napra 200-300ml tejeket fejtem le. Es meg tudtam volna tobbet is de meguntam, es tudtam h ertelme nem sok van mert nem taroljak el. A lanyom besargult igy kek feny alatt volt. Ejszakara a lefejt mennyiseget beadtam, mert akkor nem hoztak etetesre. A maradekkal nem tudom mit csinaltak.

A lenyege a mondandomnak az h jo sok fokyadekkal beindul a tej. :-)

2014. jún. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Medvi ***** válasza:
Szerencsésebbeknek 2 nap, de max 5 nappal a szülés után belövell még császár után is. Addig is jó ha a baba sokat van cicin, főleg éjjel. Az állítólag gyorsítja a dolgot. Tapasztalatom szerint az elején még nemigen hat a Laktoherb, de ártani sem fog. Minél több folyadékot kell inni, 3-4 litert naponta.
2014. jún. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én péntek éjjel szültem, szombaton kezdett megindulni, de igazán vasárnap reggel tudott nagyot szopizni a fiam.


És a Laktoherb tea TEJSZAPORÍTÓ, nem tejBEINDÍTÓ tea. Nekünk külön elmondták a nővérek, hogy amíg nem indul meg magától, semmi tejszaporítót ne használjunk, hisz ami nincs, azt nem lehet gyarapítani...

Amúgy itthon már a Laktoherbet ittam, volt is tejem. Nem tudom, hogy attól-e. De a leghatásosabb a változatos étkezés (persze kerüld, ami kerülendő ilyenkor), és a rengeteg folyadék.

2014. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálam az 5. napon lövellt be, és jó volt nagyon a laktoherb tea!
2014. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a szülés utáni 10. naptól tudtam " rendesen" szoptatni. Ittam a teát is, meg szedtem homeos bogyót is.
2014. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem durrant be a mellem, a kórházban hiába szopott fél órát, semmit nem evett, nem volt mérhető.

Itthon szoptatás kitartóan, mértem, majd kipótoltam táppal. Heti 5-10 mlikikkel lett több a tejem. Két mellből szoptatás meg mindig hogy jól lakjon. 2 hónapos korára lett annyi tejem, hogy nem kellett táp!

Azóta nem is kellett táp, pedig már 1 éves, szopik még napi 5-6x, meg eszik mellette mindent.

Nem szabad feladni, ha két melyben van 10mili, az is valami!

A sok innivaló, meg a sok ennivaló, amitől tej lesz!

Nem szabad diétázni. Kenyér, tészta, rizs, hús.

2014. jún. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

26.-án császároztak este; ma már reggel 125 ml-t fejtem le.

Egyáltalán nem volt tejem 3 napig,utána a 3.nap estéjén a két mellből 10 ml,aztán így szépen lassan szaporodott.

Nem elég a fiamnak most sem,mert reggelre hiába van 125 ml,nap közben max 60 egyszerre és csak 4 óránként egyenlőre.

2014. jún. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első gyereknél 4. napon lövellt be a tejem, az már a 2. napon kiderült, hogy a Laktoherb teára allergiás vagyok.


Második babánál már 48 órával szülés után megindult a tejem. Itt már nem is kísérleteztem tejszaporító teákkal.

2014. jún. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!