Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek mi lehet a baj? 4...

Szerintetek mi lehet a baj? 4 hetes babam csak szopizik. Elejétől kezdve nagyon fajdalmas.

Figyelt kérdés
Az első két hétben orditva bogtem minden szoptataskor... Rossz volt a technika, meg a lapos bimbomat nem tudta jol bekapni a pici szajaval. Sebes volt, csunyan elrepedt. De nem adtam fel. Bimbovedot hasznaltunk. Kenegettem. Most mar nincs szükségem vedore. De csunya repedes van mindkét bimbomon. Kisfiam nagyon soka szopik. 1-1,5 órát... Már a szoptatás úgy nem fáj, szépen bekapja, ahogy kell.. De utána fáj konkrétan az egész mellem. Teljesen kiszivja, nem marad benne. Nem csomós... Éjjel szopi után vissza se tudok aludni a fájdalomtól. A szoptatast nem szeretnem abba hagyni... De ez s fájdalom durva.... Esetleg volt igy vki? Mi segített?
2014. jún. 23. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam az első babámnál.Én is sírtam minden szoptatáskor.Elkezdtem kenni a mellbimbóm bepanthen krémmel és szép lassan helyre jött.Másik két szülésem után már előre felkészültem a problémára és még a kórházban elkezdtem kenni a krémmel a mellbimbóm,így megelőztem a kirepedést és nem volt probléma.Lényeg,hogy rengetegszer kend,minden szopi után és helyre fog jönni.Nekem segített.
2014. jún. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kenem én is minden szopi után bepanthennel. De nem bir javulni. Te melyik bepantent használtad? A simat vagy ami direkt mellbimbora van??? Koszi a válaszod!
2014. jún. 23. 10:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok az 1-1,5 óra. Maximum fél órát kéne hagyni. Nem csoda, hogy tönkremész.
2014. jún. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
En tudom h sok. Megorulok tole... De nem tudom leroviditeni...
2014. jún. 23. 10:24
 5/8 anonim ***** válasza:
A simát használtam,de nagyon sokszor és vastagon kentem.Sok idő míg helyre jön.Kitartást.
2014. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
En is igy hasznalom. Remelem nem tart mar sokaig... Csak most jobban idegedit h tegnaptol aludni se akar. Nagyon nyűgös... Most is majdnem 2 orat cicin volt es nem akar aludni... Ejjel aludt szepen ahogy szokott, de fel 5től fent van. Picit aludt a hasamon. Elso baba. Nem tudom mihez kezdjek
2014. jún. 23. 10:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne hagyd ennyit cicizni, ringasd, sétálj vele, előbb-utóbb elalszik attól is. Esetleg egy kis babazene is segíthet az elaltatásban, a zenét minden kicsi imádja.

Nekünk megvan Gryllus Vilmos Esti csendben altatódalok cd-je, még mi is szeretjük, nagyon szép.

2014. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Es akkor most kb attól fajhat a mellem h túl soká szopizik? Köszönöm a valaszokat
2014. jún. 23. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!