Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » El fog apadni a tejem?

El fog apadni a tejem?

Figyelt kérdés
Tegnap délután minden szopi után kellett tápszert adni babámnak (90 g-t), mert csak nyöszörgött, tekergett a cicimen és húzta, harapdálta, hiába szívta nem jött semmi. Este volt tej böven, reggel viszont tök puhák voltak a melleim és megint elkezdte a nyöszörgést meg vonaglást és alig tud szopni valamit. Iszom a mecsek teát és gyakrabban nem tudom mellre tenni, mert 3 hetes kora óta félóránként szopik (most 8 hetes). Tegnap elött még úsztam egész nap a tejbe, most meg szinte semmi. Mi történhetett? mit csináljak? :(
2014. júl. 20. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Ha félóránként szoptatod, akkor ne csodálkozz, hogy nem termelődik több tejed. Ez csak babona, és esetleg az első 1-2 hétben igaz, hogy a sok szopástól lesz több tej.
2014. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Mennyit iszol naponta?

Nekem azt ajánlották hogy szopi után fejjem le. A tea nem mindenkinél válik be!

Próbálj meg egy kicsit hosszabb időt kialakítani két szopi közt. Nem mondom hogy tartsd be a 3 óránkénti etetést mert én sem tartom be, e félóránként azért ne szopizzon, mert úgy valóban nem lesz annyi tejed hogy összegyűljön.

Amikor pedig sok tejed van, és nem eszi meg a pici fejd le, és tedd hűtőbe!

2014. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Ne adj neki tápszert! Szoptass! Ennyi idő alatt nem apad el- ahhoz kb 40 nap kell. Vegyél a gyógyszertárban Urtica Uerns ch 15- ös készítményt, napi 3X5 golyót szedj. Tilos a mentolos fogkrém, használj gyerekfogkrémet.

Igyál napi 2,5 liter folyadékot. És szoptass, ha nem szopik fejjed a melled, mert minél jobban kiürül, annál jobban telítődik.

2014. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocs Uricából 5-ös kell a zöld színű!
2014. júl. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönönöm, ezt az urtica golyót kipróbálom!

sajnos a félóránkénti szopiról leszoktatni nem tudom, egyik napról.a másikra jött neki ez a szokás és ordít, amíg nem kap cicit. Meg muszáj is adnom, mivel egyszerre max 40 g-t ha szopik,tehát biztos, hogy hamar éhes lesz. Éjjel csak 1x kel, akkor sokat eszik egyszerre (mindkét cicit kiüriti). Ez más bevált nálunk, csak nem tudom miért ilyen kevés hirtelen a tejem. Most tápszer után elvan 2-3 órát, de mégse gyült össze sok tejem, alig van valami.

2014. júl. 20. 10:38
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

nekem is ez volt, bár én nem adtam tápot.

teljesen üresnek éreztem a cicimet. de csak annyi volt hogy többet evett hirtelen, emiatt kellett 1 hét hogy annyi legyen hogy elég legyen neki

ha féloránként szopik nincs ideje hogy megeméssze a tejet az nagyon rövid idő. nem csak cumizik a cicin? adj neki esetleg vizet cici helyett, vagy cumit

2014. júl. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem cumizik a cicimen, eszik, csak keveset egyszerre. Mikor mértem 20-30-40 grammokat evett egyszerre, cumit nem fogadja el, vizböl iszik pár kortyot, de utána sír ugyanúgy. Orvos szerint nem gond, etessem amikor kéri.
2014. júl. 20. 11:26
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
A lányom 6 hónapos koráig állandóan szopott, napjában kb 20 alkalommal. Hagyd neki. A tápszertől lusta lesz, azért nem kell megdolgozni mint a mellből jövő tejért. Esetleg átmenetileg kevesebb lehet a tej, ha menstruálni készülsz vagy a kölök fejlődési ugráson megy keresztül. Szoptass, fejj és urtica!!! #3 vagyok
2014. júl. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha elkezded tápszerezni, akkor elapad a tejed. Ha kitartóan szoptatod, pláne félóránként akkor nem.

Puha mellben is van tej, mikor beáll a kereslet-kínálat, akkor már nem sokszor látszik ,,telinek".

A tekergés inkább beszorult pukira, hasfájásra utalhat mint éhségre. Ha éhezne akkor üvöltene és nem fejlődne.

Nyugodj meg, van elég tejed! A méricskélést, pótlást felejtsd el, csak bezavar. Elég hetente megmérni, vagy amilyen gyakran dokinál/védőnőnél vagytok. Nagyobb babáknál meg már csak havonta.

2014. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!