Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 16 hónapos babát hogyan...

16 hónapos babát hogyan lehetne kíméletesen leszoktatni a szopizásról?

Figyelt kérdés

Már csak az elalváshoz kell neki, így még naponta kétszer szopizik. Ha a szüleimnél van, ők simán elaltatják ölben, én is próbáltam, de tőlem nem ezt várja. Tudom, miért szoktattam erre stb stb, ezt most ugorjuk ha lehet.

Jön a kistesó, ezért hagynám abba.

Egyszer kipróbáltam, másfél órát sírt, míg bealudt szopi nélkül. Ennél kíméletesebb megoldás érdekelne. Köszönöm!


2010. jan. 11. 12:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Több vetélésem volt már, ezért nem kísérleteznék, hogy megy-e a kettő együtt.
2010. jan. 11. 12:57
 2/3 xStefix ***** válasza:
Végülis kipróbáltál már egyet: hogy más (apa, nagyszülő) altatja el. (Ezt szakirodalomban is olvastam tanácsként.) Jópár napba is telhet, amíg teljesen elfelejti a szopit, és csak utána próbáld te is elaltatni. Mi még előtte vagyunk a dolognak, úgyhogy lehet, hogy most hülyeséget mondok, de szerintem úgy próbáld majd altatni, hogy ne legyen a közvetlen közeledben (mondjuk ne az öledben), mert akkor lehet, hogy megint eszébe jut a tejcsi. És talán most tényleg hasznos lehet keríteni egy vigasztalót, amivel segíthet magának elaludni. Ha eddig nem volt, akkor valamilyen álomelőkészítő szertartás (altató dúdolás, mesemondás) is ráhangolhatja őt az elalvásra.
2010. jan. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Szertartásunk van, amiben Apáé a főszerep, de a végefelé már csak azt kuksizza Apa válla fölött, hogy mikor megyek már én is oda végre. Szóval ki kell mennem a szobából, abból meg megint sírás lesz, de nincs más választás úgy néz ki :(
2010. jan. 13. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!