Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám legegyszerűbben...

Hogyan tudnám legegyszerűbben leszoktatni a lányomat a szopizásról?

Figyelt kérdés
21 hónapos. Ha itthon vagyunk akár 10 percenként is szaggatja rólam a pólót. Ha nem engedem ordít. És sajnos csak szopizva tud elaludni is. De már szeretném elválasztani mert nagyon gyakran harap is. Meg ez így már teher számomra. Már úgy érzem hogy elég. Tudtok valami hatásos módszert? Légyszi segítsetek!!
2010. jan. 11. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:

a Született feleségekben is ez volt a szitu, csak ott még idősebb volt a gyerek.

ott egy bácsi dobozos kakaót adott a gyerek kezébe szívószállal, és a fülébe súgta, hogy a nagyfiúk ezt isszák. :D

a te esetedben persze hanyagolni kell a szívószálat, de segíthet, ha ráébreszti egy felnőtt, hogy ez nagyon gyerekes, ideje felnőni.

2010. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is hasonló, igaz csak 14 hónapos, és napi 3-4szer kéri. Májusig adtam időt magunknak, ezután felíraton a tejelapasztó tablettát. Egy hét alatt nincs tejcsi többé.

De vannak homeos bogyók is, amik nagyobb mennyiségben apasztanak.

Egy hét alatt max. le lehet szoktatni, segítsen apa vagy másvalaki, akihez közel áll a kicsi. Ők altassák. Ha nagyon követeli adj neki, hogy megnyugodjon, de ha már semmi nem fog jönni belőle nem fog neki kelleni.

Sokkal többet babusgasd ezekben a napokban, játszatok és csavarogjatok sokat, hogy eltereld a figyelmét.

Szorítok és írd meg mi volt!! :-)

2010. jan. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Nem tudod mi a neve a homeós gyógyszernek? Mert szerintem ez lenne a legjobb megoldás!Mert hiába hagyom a mamára akit nagyon imád ha szopizni akar akkor ő sem tudja elterelni a figyelmét:(
2010. jan. 11. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Így sajnos nem, de ugyanazt, amit a tejszaporításra szednek, csak nagyobb mennyiségben kell szedni.

Kikerestem: Urtica Urens vagy Ricinus Communis. Lehetőleg minél magasabb CH-s, 15, akár 30-as is lehet. Napi 3*5 golyó. + Hideg vizes borogatás.

Sírás nélkül nem hiszem, hogy fog menni a dolog, ez sajnos ilyen.

De állítólag 2-3 nap és elfelejtik a cicit. NEked nehezebb lesz...:-))

2010. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sírás nélkül nem fog menni neki leszokni róla!szerintem minden nap kevesebbszer rakd cicire és fokozatosan vedd el tőle!
2010. jan. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!