Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej és pótlás, ti hogy...

Anyatej és pótlás, ti hogy csináljátok? Minden étkezés anyatej és kap pótlást a baba vagy egy étkezés anyatej és a következő pótlás?

Figyelt kérdés
Ha szopizunk, akkor utána sokszor bealszik és utána már nem kell a pótlás, pedig csak 60gr-ot szopizik. Utána meg megy a nyűglődés, hamar ébred és kéri a kaját. Így van, hogy szinte összecsúszik 2 étkezés, ettől kivagyok, mintha állandóan etetés lenne. Ha meg kihagyok 1-1 szoptatást és pótlást adok csak, akkor meg parázok, hogy nem lesz tejem, mert mindig azt mondják, hogy rakjam cicire, amennyit tud szívjon ki és úgy pótoljam, mert elapad a tejem. Ha eltelik több idő szoptatások között, akkor van elég tej neki és nem kell pótlás, de 3 óránként nincs annyi. Ma még a mérlegben az elem is lemerült, így már teljesen kész vagyok tőle, hogy nem is tudom mennyit evett...Bár lenne elég tej, ez a pótlás kikészít. Komolyan, még annak is könnyebb, aki csak tápit ad...

2014. aug. 6. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Cicizik, amikor bealszik felkelted finoman, megbüfizteted, odaadod a pótlást. Egy idő után hozzászoktok mindketten, de addig irányítani kell. (Feltéve, hogy tényleg nem elégíti ki a 60 gr a babádat) Mennyi idős?
2014. aug. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én akkor adok pótlást, ha végképp nem tudja teleenni magát és sír. Már nem mérem mennyit szopik, mert attól kikészülök. Naponta egyszer mérem, fürdés előtt, meztelenül.
2014. aug. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, a szoptatás nem könnyű az elején, de érdemes érte megküzdeni! Mennyi idős a picid?

Próbálj meg megnyugodni, próbáld meg, hogy nem méregeted a szoptatás előtt/után, nem görcsölsz rá. Amikor szopik, akkor tedd rá mindkét melledre. Ha elalszik, büfiztesd meg alaposan, ha ez sem költi fel, akkor pelenkázd át (úgyis többnyire evés közben/után kakálnak) és utána szoptasd még. Pótlást csak akkor adj, ha nagyon éhesnek látod. Az, hogy hamar ébred, nem 100%, hogy csak az éhség miatt lehet, nekem annyi tejem volt az elsőnél, hogy leadtam belőle az anyatejgyűjtőnek, a kisfiam mégis 2 óránként szopizott 1 órán át még 1,5 hónaposan is! Persze egy része komfortszopi volt, de a rengeteg tej mellett mégis ébredt max. 2 óra elteltével. Próbáld meg a pótlást nem cumisüvegből, hanem pohárból adni, hogy ne szokja meg azt, hogy könnyen jön a kaja! Kitartást kívánok és a legfontosabb, hogy nyugodj meg és bízz magadban és a melleidben, a természet nem akarja, hogy éhen haljon a gyermeked :)


Egy kis info még:

[link]


Hátha megnyugtat amit a szakemberek írnak!

2014. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 170g anyatej utan is volt, hogy 2 ora mulva megint enni kert. Pedig meg csak 2 honapos.
2014. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el a szopik méregetését, mert bele lehet őrülni, nekem akkor lett oké a szoptatás, mikor elengedtem magam, a gyerek szopizott mikor akart, aludt a cicin mikor akart, folytatta ha felébredt. Volt pár mélypont mikor egész nap csak etetésből állt, ezek után mindig rendeződött, mert megnőtt a tejmennyiség. Elég hetente mérni a babát, de maximum naponta egyszer. Azt figyeld tényleg éhes-e, lehet csak komfortszopi kell neki, vagy nem alszik olyan sokat eleve. LLL cikkek nekem is hasznosak voltak.
2014. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi idős. Én nem jól csinálom, de nálunk már így marad. Mérem szopi előtt-után, úgy pótlom. Most 3,5 hós, 120-130-ra szoktam pótolni. Reggel nem mérem, mert akkor elég a tej. Utána 30 és 90 között kell a pótlás. (90 este, de van hogy elég a 60) de mindig a szopi az elsô.
2014. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5 hetesek vagyunk. Eleinte nagyon nem volt tejem, csak 10-30 g 2 mellből! Ezért is úgy küzdött meg, hogy feltornásszam. állandóan cicire raktam+fejtem utána, de a 3-4 óránként 60g-ról egyszerűen nem nő tovább, mintha stagnált volna. Hajnalban van 110g, ami elég is neki, mert akkor hosszabb idő telik el.
2014. aug. 6. 14:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Beszélj egy IBCLC tanácsadóval, minél előbb.
2014. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!