Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 hónapos kisfiam még naponta...

10 hónapos kisfiam még naponta 5x szopik, egyszerre egy mellből, este mindkettőből. El kellene már kezdenem leszokatni és kevesebbszer szopiztatni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Emellett eszik délelőtt gyümölcsöt, délben húsos főzeléket, kora este tejpépet.
2010. jan. 12. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:

tehát 8szor eszik?!

igen, el kellene kezdeni.

már csak max. reggel és este kellene szoptatni. ez rengeteg.

újszülöttek esznek 6szor naponta.

miért szoptatod ilyen sokszor?

2010. jan. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
gondolom igény szerint szoptatod.sztem nem kéne leszoktasd,bár a te döntésed.
2010. jan. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem addig szoptasd ameddig nem érzed tehernek. Az én fiam is 10 hónapos és még legalább 4x szopizik egy nap, az éjjelit nem számítva. Mi is eszünk már napközben, de még kell neki a cici. Én nem is gondolkodtam rajta, hogy leszoktassam a szopiról. Ha kicsit soknak érzed a napi 5 szoptatást próbálj egyet kihagy nap napközben, de szerintem jól csinálod.
2010. jan. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lányom 8-án volt 10 hónapos, nappal 4x szopik, mellette eszik ebédet(főzelék) és uzsonnát(gyümölcs, joghurt), reggeli nem mindig kér. És éjjel is zsopik 2-3x.
2010. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A WHO ajánlása, hogy a szoptatás mennyisége ne csökkenjen a gyermek 1 éves koráig. Én nagyon örülnék, hogy ilyenkor még ilyen sokat szopizik. Nehogy ráparázz! A szoptatás nemcsak táplálás, hanem kapcsolatotok egyik legintimebb pontja. A fiad úgyis nemsoká elválik tőled, élvezd ki a közös pillanatokat, hagyd az órát és főleg a parát másra! :)
2010. jan. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem még csak hét és fél hós a babám, de még napi hatszor szopik, úgy hogy délelőtt eszik gyümit vagy tejpépet, ebédre főzelék, délután megint gyümi vagy tejpép. Mindegyiket igényli. Éjszaka is kétszer szopik. Eszembe nem jut, hogy leszoktassam. Örülök, hogy tudom szoptatni. Szerintem ha téged nem zavar, ne szoktasd le. Minél tovább szopik annál jobb.
2010. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!