Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladás után hogyan...

Mellgyulladás után hogyan lehet visszaállni az egy mellből történő szoptatásra?

Figyelt kérdés
8 hete szoptatok, ezalatt háromszor gyulladt be a jobb mellem. Emiatt a szoptatásokat mindig ezzel a mellel kezdem, majd áttérek a másikra is, mivel a babám nem igazán kedveli ezt a mellet, viszont szivesebben eszik a másikból. Nagyon szeretnék már egy mellből szoptatni, de borzasztóan hamar csomóssá durrannak a cicijeim, igy nem tudok kihagyni 5-6 órát egy-egy mell szoptatásai között. Hogyan lehetne mégis egy mellből szoptatni?
2010. jan. 13. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
A szoptatási tanácsadók azt tanácsolják, hogy az anyuka minden szoptatásnál szoptasson mindkét mellből. Ne legyen cél az, hogy csak egy mellből szoptass, ez nem helyes.
2010. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is szoptass 2mellből, de felváltva!1szopi bal, majd jobb!A fiamnak is van kedvenc cicije(bal).Kedveli a baba mindkét cicit, maximum az egyik nincs annyira "szájra" neki."Csapd be" pl:ha (fotelba ülsz) és ölbe fekve a jobb cicit szereti akkor ha a balból eteted tedd párná(k)ra a bal oldaladra úgy szoptasd meg (ugyanúgy essen a szájába a cicid, mintha a jobb mellet szívná) -nekünk bejött- és lehet így jobban ki tudja üríteni és akkor nem fog annyiszor begyulladni. (maradékot mindig fejd le ez fontos!!)
2010. jan. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a kórházban megmutatták, hogyan maszírozzam. Fürdéskor meleg víz alatt és esetleg tusfürdővel vagy krémmel.De ne túl sokáig és ne is nyúzzad nagyon a melled.

Az első babámnál nekem is begyulladt, fejtem és maszíroztam egész nap. most azt mondják ne fejjek, csak maszírozzam és annyi lesz a tej amennyi kell és nem fog begyulladni.

Eddig bejött, most 2 és fél hetes, nem is fejek, csak ha nagyon megtelik és csak keveset ne legyen túl sok. Időm sem lenne a másik gyerkőc miatt sem.

Szóval remélem segítettem..

2010. jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat, próbálkozom, hátha valamelyik beválik. :-))
2010. jan. 15. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!