Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nektek milyen érzés a szoptatá...

Nektek milyen érzés a szoptatás? Mármint nem fizikailag hanem érzelmileg? Hogy azt a kis emberkét akinek te adtál életet a saját testedből táplálod?!

Figyelt kérdés
2014. aug. 11. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Életem legszebb időszaka /15 hónapja/ volt, amíg szoptattam a kisfiam. Én óriási felelősségnek éreztem, hogy a gyermekem az én testemből táplálkozik, gyarapszik, csodálatos felelősség, amikor tényleg minden saját igényed háttérbe szorul, egy a fontos, hogy ŐT a lehető legjobban táplálhasd. A kisfiam tejérzékeny, úgyhogy igazán tudom, mit jelenthet egy nem jól megválasztott étel, vagy akár csak egy nem megfelelő alapanyag, amivel itthon főzök, eszem belőle, és a kisbabám hetekig szenved, véreset kakil. Iszonyatos önfegyelmet tanít ilyen körülmények között a szoptatás.
2014. aug. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Én ennyire nem csináltam ebből érzelmi kérdést. Örültem, hogy kéznél volt, nem kellett érte fizetni, nem kellett elkészíteni neki a kaját. Viszont állati aranyos volt, ahogy evett, és kiült az elégedettség, és a nyugalom az arcára. Imádtam nézni.
2014. aug. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Én nem szerettem. Számomra undorító volt.
2014. aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Csodálatos évek voltak. Büszke voltam a babámra, magamra, amiért sikerült a szoptatás. (3 gyermekem van)
2014. aug. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Utáltam. Ennek ellenére hősiesen kitartottam másfél évig. De úgy éreztem magam mint egy használati tárgy-egy tehén- mintha erre lennénk kizárólag hivatottak (mert amúgy hihetetlenül csodás hogy így működik a természet).
2014. aug. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Julie S ***** válasza:
82%
Oszinten szolva semmi extra. Ez a termeszetes modja a babak taplalasanak. Nem lelkiztem rajta sosem. :)
2014. aug. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hát nekem még csak egy hetes a fiam, de eddig volt már mindenféle érzésem. először "utáltam" nem akarta elfogadni a cicit, majd szilikon védővel sikerült, akkor olyan semleges volt, éreztem hogy ez így nem az igazi, azt hazajöttünk és a férjem "erőltette" a szopizást, jött a nagy szavakkal, hogy próbáljam védő nélkül, mert az olyan mű dolog, meg hogy nem cumiból (lefejve) adjam neki...nah akkor kicsit ellenségesnek éreztem, hogy mi van....??? adom neki a tejet, ha így megy, mert a baba nem hajlandó szopizni akkor ez van...akkor olyan muszájnak éreztem, de hogy a férjem kicsit örüljön azért nem adtam fel, így most nagyjából megy a csupasz cici szopizása így talán kicsit kényelmesebb és büszke vagyok a babámra :) de még feszélyeztet hogy tuti elég e neki mint mennyiségre mint minőségileg :) tehát még elég vegyesen érzem magam e téren :)
2014. aug. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mi a fene ***** válasza:

Csodálatos a szoptatás, de nekem egyik gyereknél se jött be igazán. Lehet hogy keveset pihentem- nem volt segítségem- ezért pótolni kellett itthon , de azért 3-4 hónapig gyűrtük.

Egyébként a védőnő tanácsolta a pótlást, mert nagy babák voltak.

2014. aug. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
undorito volt. 3 hetig birtam aztan tapszerre raktam, es par het alatt sikerult elapasztani a tejemet is.ugy ereztem magam mint egy tehen.
2019. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!